КГБ = Клуб на Готините Баби - 220

  • 20 681
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
Танче, с такси. Но ще държим връзка и може да те посрещна с Галена.
Аз уж редовно чета, но не разбрах Мая кога се отказа?! Аз толкова се зарадвах, че ще дойде!

Последна редакция: нд, 14 апр 2024, 20:23 от Янче-то

# 406
  • София
  • Мнения: 16 198
Ениса, много са ти хубави украсите.
За друго - слушай пИАтеля - голям политик ще стане.
Яжке, я по-ведро - как последна среща. За къде си се запътила?
По организационните теми няма какво да добавя.
Имахме си мрънчоци за уикенда. Мрънла я оставиха до утре на обяд. И тя, и дядо са на седмото небе. Прави всичко с него, аз съм отсвирена. Но утре сутринта няма да ми избяга.

# 407
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 092
Ениса, ето и на тъмно как изглежда:

# 408
  • София
  • Мнения: 3 497
Добро утро, мили приятелки!
Пия си кафето и предлагам и на вас:
Ениса, прекрасна украса сте сътворили с любимия ми ПИЯТЕЛ. Няколко пъти я разглеждах и съм възхитена. Предай на ПИЯТЕЛЯ, че аз също го обичам и прегръщам.
Грети, не съм те видяла скоро в темата. Дано при теб всичко е добре, а ако си на екскурзия още по-добре.
Няколко пъти се каня да питам какво стана с приятелката, която слезе от балкона при нас и писа няколко пъти, а след това не съм я срещала. Дано да е добре, мисля, че беше от Лозен.
Клечи, питаш как съм? Благодаря за вниманието. Какво да кажа?!? Кръвното налягане ми създава проблеми - варира и пада доста ниско.  Ходих на кардиолог. Къде ли не ме преглежда и "натиска" - ехограф, кардиограма. Носих  лабораторни изследвания и само холестерола е малко повишен. Сега пия "Роза вера". Съжалявам, за срещата в Русе, но за сега по-малко ще пътувам. А, много ми действат и слънчевите изригвания - не ми е комфортно.
15 април е обявен за Световен ден на културата. Отбелязва се от 1998 г. по инициатива на Международната лига за защита на културата и е известен като Пакт Рьорих.

.Хубав ден ви желая и бъдете здрави.

# 409
  • София
  • Мнения: 8 455
Добро утро, дружки!
Минавам на бегом, за да напомня, че утре имам идея да изпратя на КАССС капарото за хотела. Срокът е до днес да потвърдите участието си в срещата. Групата се оформи така: ПИПИ, КРАСИВА БЕЛЛА, ДИДИА, ЯЖКА, КЛЕЧКАТА И ФЛО.
Изисква се половината сума. Ще изпратя на КАССС 300 лв. Ще се разберем с нея.
За сега толкова. Хайде, останете си със здраве.

# 410
  • Мнения: 441
Добро утро, добр утро момичета! Flowers Rose
Нинка, тенкю за кафето, аз моето го пих рано, но сега си пийвам чай с вас Simple Smile  Много е лошо това с играещото кръвно, но и времето е как да кажа, отвратително, ето от четвъртък дават с 15 градуса надолу, горките ни организми....
КАГ наистина не се е вяслава от доста време Thinking КАГ, надявам се всичко при теб да е наред, само задачките да те притискат Kissing Heart
Ениса, големи красоти, браво на пИятеля Heart Eyes  Ние от 28.04. до 08.05.2024 г. с ММ ще сме виенчани Simple Smile  и нищо не съм приготвяла за празника. Снахите ще се вихрят на воля без свекървещицата Laughing
Танче, Янчето ти е отговорила, най-добре с такси.
Ние в събота на село бяхме голяма бригада, свършихме доста работа, но и доста остана несвършена. Здраве да е, ще я свършим. Малчо е най-доволен, къде ли не ходи, водиха при агънцата на съседа, много впечатлен. Тича на воля по поляната. Пак ще отидем, въздухът там не може да сравни изобщо с градският, макар ние да сме в квартал който е само къщи и е по зелена зона и въпреки това.
Хубава седмица момичета и ви пожелавам да имате много поводи за усмивки Heart Eyes

# 411
  • София
  • Мнения: 8 455
До тук никоя от пътешественичките, които тръгваме от София  не се е обадила за евентуална промяна в плана. Говорих с КАССС, разбрахме се днес да й изпратя парите по Еконт. Довечера ще рапортувам.

# 412
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 092
Фло, май си изброила само пътуващите от София. Янчето, Тони и Танита също доколкото знам ще са в хотела или има промяна?

# 413
  • София
  • Мнения: 8 455
Ами голяма, ама направо супер голяма чешматка съм.Посипвам си кратуната с пепел и отивам да се срамувам в ъгъла.  Утре ше пусна на КАССС и парите за ТАНИТКА, ТОНИ и ЯНЧЕТО. Ще ги пусна експресно. Има такава услуга. Сега Еконт вече не работи. Извинявайте, момичета. Даже не знам защо така реших!
А влязох в къщичката ни , за да рапортувам за свършената работа. От снощи бях притеснена, защото щерката кашля вече втора седмица доста свирепо. Искаше да започне АБ, е да, ама без електронна рецепта не става. Малката внучка я тествахме за скарлатина, защото в класа имат болно дете. Та от сутринта летях до Военна болница - преглед, рентгенова снимка, аптека и накрая на бегом у дома, че я чакаше служебната кола, да заминава на работа. Чавето е с отрицателен тест. Снимката е чудесна. Щерката замина, деди закара детето, а аз полетях да изпратя парите. И ето каква я свърших. Ще се коригирам.
Хайде, чао за сега!

# 414
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 092
Фло, с твоя шеметен ден е нормално. А аз понеже съм човек на точните сметки, веднага те хванах. Аз чакам до края на седмицата, включително и теб за данните и ще купя билетите за софийските момичета.

# 415
  • Мнения: 183
Здравейте момичета! Не съм чела нищо тук от много време. Имах и имам здравословни проблеми но се надявам вече да се пооправям. Благодаря много на момичетата, които са ми писали на лични. Сега ги прочетох, извинете ме за закъснението. На всички тук желая здраве и лека вечер.

# 416
  • Мнения: 1 062
Тазгодишната пролет не е точно пролет, но песента е хубава.
Поздравявам ви

# 417
  • Варна
  • Мнения: 391
ФЛО, БЛАГОДАРЯ ЗА ЖЕСТА!  Kiss  Sparkling Heart  Nerd
Аз боледувам в момента, не е заразно, но не излизам от дома си, та помоща ти идва съвсем навреме!  Kissing Heart
Като се видим ще ти благодаря лично и ще се отчета.

При мен промени няма, само здраве да е, Русчук да ни чака!   Flowers Four Leaf Clover

ЯНУШКА, петък е работен ден, Галенка сигурно е на работа, но има време ще се уточним.  Kissing Heart

Лека!   Heart Eyes

# 418
  • София
  • Мнения: 8 455
Ей, БОРБАЛАНКЕ, онзи ден си мислех за теб. Ето я в действие силата на мисълта. И днес НИНКА те спомена. Усетила си, че те мислим. Grinning
Добра новина е това, че си започнала да се оправяш. Нали знаеш, че болежките идват на кон, а си отиват пеша. Важното е да си отидат съвсем. Пожелавам ти го! Дано вече имаш повече време, да си "говорим" по-често в нашата къщичка.
Момичета от североизтока, КАССС пое инициативата да добави парите за вашето капаро. На нея ще сте "длъжници." Simple Smile
ТАНЧЕ, стягай се. Hug
ТАНУ, благодаря за поздрава. Отивам да я изслушам. Simple Smile
Лека нощ. Отивам да спя, че главата ми дава заето. Hug

# 419
  • София
  • Мнения: 1 755
Добро утро,момичета!
  Честит професионален празник на Деборанка,сина на Ениса и Драго на Дидиа!Честито и на тези,дето съм пропуснала да спомена...
  Днес съм си у дома и присядам с кафето тук.Пуснах пералня и минах с прахосмукачка.Няма да готвя днес и ще наблегна на новата работа.
   Фло,има някаква"редушка".Моите хора в ГД  кашлят вече 20 дни.В момента и сватята е с температура.а професора  вместо да се оправи,разви пневмония и пи втори антибиотик.При сина ми има други симптоми-силни мускулни болки в гръдния кош.ЛЛ се е произнесъл,че е грип и е предписал постелен режим.Болките са минали за 1 ден.
    Борбаланке,аз мислех,че си се отказала от нас.Тук минаха много хора така.Надявам се,вече да пишеш по-често.Желая ти да забравиш болестите вече и да си здрава!
    Ениса, с пролетната украса градинката ти е станала  много уютна.Подозирам,че имаш кандидат-помагач за косачката.
    Момичета,автобуса от София пристига в Русе 30 мин преди автобуса от Варна.Ако решим да изпием по едно кафе на автогарата,ще дочакаме Танита и заедно ще се настаним в хотела.Две таксита ще ни закарат едновременно.
Скрит текст:
1071 г. – С превземането на Бари Италия се освобождава напълно от Византийска власт.
1346 г. – В Скопие Стефан Душан обявява създаването на Сръбско царство, заемащо голяма част от Югоизточна Европа.
1518 г. – За първи път се обменят дипломатически писма между руския цар Василий III и френския крал Франсоа I.
1705 г. – Английската кралица Анна удостоява Исак Нютон с рицарско звание.
1797 г. – Коронацията на руския император Павел I в Катедралата „Успение Богородично“ в Кремъл.
1797 г. – В Русия е учреден Орденът „Св. Анна“.
1871 г. – Берлин е провъзгласен за столица на Германската Империя.
1879 г. – Учредителното събрание гласува и приема Търновската конституция – първата конституция на България.
1889 г. – В Одеса е открит паметник на Пушкин.
1898 г. – Публикува се първото издание с произведения на Максим Горки.
1912 г. – Американката Хариет Куимби става първата жена, прелетяла със самолет Ла Манш.
1917 г. – Владимир Ленин се завръща тайно в Санкт Петербург през Финландия.
1922 г. – Съветска Русия и Германия възстановяват дипломатически отношения, с което Германия признава болшевишката държава.
1925 г. – Атентат в църквата „Света Неделя“ (Велики четвъртък): По време на церемонията по погребението на генерал Константин Георгиев български комунисти взривяват купола на църквата „Света Неделя“ в София, при което загиват над 160 мъже, жени и деца, като са осакатени други 500.
1934 г. – В СССР е въведено почетното звание Герой на Съветския съюз.
1945 г. – Втората световна война: Германският товарен кораб „Goya“, превозващ германски бежанци от Хелския полуостров (дн. Полша) е потопен от съветската подводница Л-3 „Фрунзевец“. Загиват над 7000 души. Спасяват се едва 165 пътника.
1945 г. – Втората световна война: Червената армия започва Берлинската офанзива.
1946 г. – Сирия обявява национална независимост.
1947 г. – В сената на Южна Каролина американският политик и финансист Бърнард Барух за първи път употребява израза Студена война.
1947 г. – Френският кораб „Grandcamp“, натоварен с 8500 тона амониев нитрат, избухва на пристанище в Тексас, загиват 581 души, а над 8500 са ранени.
1948 г. – Създадена e Организацията за европейско икономическо сътрудничество
1964 г. – Американката Джералдина Мок става първата жена, осъществила околосветски самолетен полет.
1970 г. – Започват преговорите между САЩ и СССР за ограничаване на стратегическото въоръжение.
1972 г. – Виетнамска война: Американски бомбардировачи атакуват Ханой след 4-годишно прекъсване.
1972 г. – Провежда се първият концерт в Англия на групата Electric Light Orchestra.
1982 г. – Кралица Елизабет II провъзгласява новата конституция на Канада, слагаща край на колониалния ѝ статут.
2003 г. – В Гърция е подписан договор за присъединяване на 10 нови страни-членки на ЕС.
2007 г. – В Политехническия институт на Блексбърг, щата Вирджиния, 23-годишният студент от корейски произход Чо Сюн Ху открива огън по присъстващите на територията на колежа. В резултат са убити 32 души и са ранени около 40.
2009 г. – Русия приключва успешно своята контратерористична операция в Чечня, започнала през 1999 г.
2017 г. – Конституционен референдум в Турция.

Общи условия

Активация на акаунт