КГБ = Клуб на Готините Баби - 220

  • 15 000
  • 567
  •   3
Отговори
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 015

  СТАРИ ТЕМИ:    





ВИНАГИ ЩЕ ВИ ПОМНИМ
Скрит текст:
=======       =======       =======
Мел, винаги ще бъдеш една от нас!
04.09.1985 - 14.12.2012
 =======       =======       =======
Мими (Руми), винаги ще бъдеш една от нас!
12.06.1954 - 18.08.2018
=======       =======       =======
Хармонично (Таня Тодорова), винаги ще бъдеш една от нас!
05.04.1954 - 28.02.2019
 =======       =======       =======
Хули (Пенка Маринова), винаги ще бъдеш една от нас!
01.03.1953 - 12.11.2022
 =======       =======       =======


ДОБРЕ ДОШЛИ И НЕКА ИЗПЪЛНИМ ТЕМАТА С ПОЗИТИВНИ МИСЛИ И ДОБРО НАСТРОЕНИЕ!

# 1
  • Мнения: 18 549
РЪКА ЗА ПРОШКА
Подавам ти я. Ето на — прости!
Протягам ти я за да се покая
за нещо, за което знаеш ти,
но за което аз, уви, не зная.
Виновен съм. За всичко в този свят
единият все в нещо съгрешил е,
единият — все в нещо виноват.
И този тук един съм аз. Прости ми.
Ти не прощаваш. Гордост. И тъга.
Вместо с любов, с ирония ме плискаш.
И моята протегната ръка
със празното пространство се здрависва.
Добре тогаз. Ще си я прибера.
Ще си я взема, щом не ти е нужна.
Но тази длан, била с теб и добра,
но тази длан, била с теб и нечужда,
един път непоета ли умре,
несрещната един път ли остане,
знай, няма вече никога да спре
и да понечи твоята да хване.
Отблъснеш ли я днес, то утре как
ще хвърлиш мост помежду теб и мене?
Не, не поемай моята ръка,
но да не стане някога така,
че да я търсиш в цялата вселена…
                                       Дамян ДАМЯНОВ

# 2
  • Мнения: 1 197
Добро утро на Сирни заговезни!
Прощавайте всички, ако съм засегнала някого, а на вас от Бога да е простено, аз няма за какво да ви прощавам!
Като характер съм си кибритлия, но никога не съм се затормозявала да затаявам обиди или някаква ревност, явно Господ е бил милостив към мен. Познавам хора, които помнят подобни негативи, измъчвайки себе си. Мисля, че днешният  ден помага най-много на нас самите,  да изчистим душите си, а после и телата, за тези, които ще постят. 7 седмици не мога да ги издържа, признавам си, още повече, че съм с ниско кръвно. Постя винаги през Страстната седмица, толкова мога за момента с цялото търчане и  работа. Може вие да сте по - упорити от мен,  лек ден!

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 8 375
Привет, красавици,  в новата ни къщичка на Сирни заговезни!
Простете, ако  съм засегнала някоя от вас! Неволно е било!
ПИПИЛОТА, благодаря за новото ни място за срещи и споделяния. Нека споделеното да е добро и весело!
Какво приготвяте за днес? Ние ще се съберем довечера.
Нашето германче отиде със съученичка и семейството й до Рилския манастир. Дойдоха хората, запознахме се и заминаха. Дано времето да е добро.
Хубав ден и весело да ви е!

# 5
  • Мнения: 18 549


 Колко сме назад от юга, сега сме на минзухари, със молби да ми ги снимат се сдобих. Нататък дано пък пак .

# 6
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 912
Простете, ако съм обидила някоя от вас. Не е било нарочно.
В момента пътувам към София и, живот и здраве, към 18 ч. пристигам на централната автогара. Тръгнах в 12.30 - девет дена път с камила😁. Утре събрание, вторник - обратно. Сестра ми ще се оправя сама с мама. Тя вече е доста по-самостоятелна, така че задачата няма да е непосилна.
Ще си видя дечицата след един месец раздяла. Умирам от нетърпение!

# 7
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 015
Знаете ли как жена иска прошка?

# 8
  • Мнения: 5 346
Здравейте в късния следобед!   Прощавайте  за  обиди,ако  съм  изрекла  такива!  
У нас  нямаме  традиция за  толкова официално празнуване  Свекърва ми не ни събираше  на обща трапеза,не го правя и аз.. Това не значи, че не го отбелязваме  с някоя баница.  Днес  отговарям за цялото домочадие. Снахата замина в чужбина в командировка  за някполко дни и аз отговарям за изхранването.  На обяд  руло "Стефани", на вечеря в чест на Сирница-тутманик.  Аз вече опитах  малко от крайчето.Екстра е.  Обядът и вечерята са на смени.Едни  отидоха на мач в София,други на компютъра и нямат време да станат  да ядат.  Кой ,когато дойде. Кръчмата на Странджата е отворена.  

Вчера се отбих в църквата и запалих свещичка  в памет на Патриарха.  Изпратиха го достойно  Да почива в мир!

От утре леки пости на тези,които ще постят.  Аз  ще постя само доТримирна сряда,колкото за адет.  Т.е.3 дни.
Карала съм  цялата тримирна седмица  по  правилата за тримирене,а след това целите пости.  Сега не се наемам.
Да обясня какво е тримирене.От понеделник, до сряда на обяд не се яде нищо, в сряда на обяд  - нещо съвсем постно, дори без олио.После до петък също не се яде нищо. В петък се ходи на причестяване и вече може да се приема постна храна до края на постите.По-лекият вариант е един път на ден се яде постно, сготвено без олио.

За  разговора за ходене на козметик. Аз не ходя често,но смятам, че  би било добре да се ходи  от време на време, според нуждите на лицето. Доста неща си правя саморъчно.  Не съм идеална, но пък и за 70 год.  няма как да е идеално, но поне  прилично. Ето пример: пилинг с резенче лимон поръсено със сода.После масаж с масажно масло, след това маска  с белтък.мед и лимон, накрая крем. Цялата работа е  20 - 30 мин.
 Идеите на Нина  ми харесаха.Ще пробвам.
За сега толкова.  На всички подарявам по една виртуална прегръдка.
До скоро!

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 21:46 от K.A.G.

# 9
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
Хайде и аз в новата къщичка, за която благодаря на Пипи от сърце!
Простете, ако съм обидила някого по някакъв начин! Простено да ви е и на вас!
Свекър ми много държеше на този празник и всички се събирахме на село. Той вземаше палешник от рало, слагаше въглени и благославяйки всички рисуваше кръст на тавана с дим. Следваше въртенето на яйцето с точилка. Еех, какви времена бяха!

# 10
  • София
  • Мнения: 16 036
Пипи, благодаря за новата тема!
Мамси, защо е толкова важно това събрание? За санирането ли ще решавате? В нашия блок уж решихме, но в МОСВ не ни одобриха. Писали, че блока подлежи на двойно финансиране, а то няма такова нещо.  Явно не сме ги мотивирали достатъчно ...
За прошките - простете, ако неволно съм засегнала някого.
Никога не е било празник у нас, не сме религьозни. Даже от цялата традиция на този ден си спомнях само сварените яйца и баницата. Второто беше събитие, майка ми не се наемаше да прави често. А яйца аз сама си варях, че обичам.
След толкова говорене по медиите за Прошка  след 1990 г. започнахме да си прощаваме и в къщи. Но то не пречи до следобяда да се скараме за друго. Поне с Ани редовно ни се случва, а и днес не изневерихме на традицията.
Бяха при нас от петък вечер. Сега майка и син си заминаха, а Мрънла остава до утре, уж.
Бях си избрала днешния ден 17.03. Нещо не е достатъчно топъл и слънчев - късмет.
А някой от вас избира ли си мартенски ден?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 378
Прошка искам - прошка давам,
ако съм обидила неволно някоя от вас се извинявам!
Hands Pray

ПИПИ, благодаря за новата тема, за теб-   Kissing Heart  Flowers Hibiscus  Flowers Four Leaf Clover

Вчера пропуснах да се изкажа по "козметичната тема". Laughing
Преди да получа алергията редовно посещавах фризьорски и козметични салони.
Най-много съм предпочитала масажи на лицето и педикюр. Вземали са ми умората.
Много харесвам поддържани, барнати жени и мъже, независимо на каква възраст са.
С "обзавеждането ми" с алергията към медикаменти и препарати, дори и веждички не боядисвам, че се подувам до неузнаваемост и стигам до лекар. Късмет!!!

Хайде да заговяваме!  Fork And Knife

# 12
  • София
  • Мнения: 1 740
На много хубав ден започваме новата тема! Нека това да е причина за много положителни емоции и приятелско отношение!
    За прошка моля! Прошка давам!
    Пипи,железна си! Много хубава тема си направила пак.Благодаря ти!
    Аз ще си призная,че не съм разбирала в детството ми,идеята на този празник.Дори не съм знаела,че се иска прошка.Вероятно защото цялото ми внимание е било в оратняците и ламкането.И сега децата се радват на това.На нашия площад са струпали огромна клада от дърва.Прочистили са върбите покрай реката.Утре чистачките ще имат много работа.
    Наздраве за хубавия празник!
Скрит текст:
45 г. пр.н.е. – В битката при Мунда, Юлий Цезар побеждава армията на оптиматите, водена от Помпей Младши и Тит Лабиен, неговата последна победа.
180 г. – Комод става римски император, след като баща му Марк Аврелий умира във военен лагер Виндобона (днешна Виена).
455 г. – Петроний Максим става западноримски император.
624 г. – В Мека Мохамед удържа ключова победа над своите опоненти в курейши.
1229 г. – Армията на кръстоносците от Шестия кръстоносен поход навлиза в Йерусалим.
1845 г. – В Англия е патентован ластикът.
1861 г. – Провъзгласено е Кралство Италия.
1891 г. – Край Гибралтар потъва британският параход SS Utopia, загиват 574 души.
1899 г. – Астрономът Уилям Хенри Пикеринг открива Феба – естествен спътник на Сатурн.
1901 г. – Изложба от 71 картини на Винсент ван Гог в Париж, 11 години след смъртта му, предизвиква сензация.
1915 г. – Основан е ФК Тунджа (Ямбол) в читалище „Съгласие“.
1931 г. – Невада легализира хазарта.
1942 г. – Холокост: Гестапо започва депортирането на 15 000 евреи от Лвов към Лагера на смъртта в Белжец (Полша).
1948 г. – В Брюксел е подписан договор за военен съюз между Великобритания, Франция и Бенелюкс – първообраз на НАТО.
1951 г. – Издаден е указ на Президиума на Народното събрание на Народна република България за всенародна безплатна медицинска помощ.
1951 г. – Сформирана е 10 ИАДв в Граф Игнатиево
1959 г. – Тензин Гятсо, 14-ият далай лама, напуска Тибет и отпътува за Индия.
1965 г. – Създаден е Съюзът на архитектите в България.
1969 г. – Голда Меир става първата жена министър-председател на Израел.
1980 г. – Английският парламент решава да бойкотира Летните олимпийски игри в Москва.
1982 г. – В европейския клубен шампионат ЦСКА елиминира тогава действащия шампион Ливърпул след 2:0 в продълженията.
1991 г. – Служебното правителство на Димитър Попов подписва първо споразумение с Международния валутен фонд.
1992 г. – Самоубийствен атентат с кола бомба взривява посолството на Израел в Буенос Айрес (Аржентина), загиват 29 души и са ранени 242.

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 22:37 от Яжка

# 13
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
Айша, аз си избирам обикновено рождената дата. На 13ти цял ден валя дъжд! Вчера си говорихме с Криско и му обяснявам за този обичай. Той е на 25ти. " Благодаря, бабо, това не го знаех!" Какво му трябва на човек!

# 14
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 015
Аз винаги избирам 29 март. Това е датата на сватбата ни. Тази година ще сме в Атина тогава и със сигурност ще е хубаво време. Днес гледах дългосрочна прогноза - около 20 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт