Бургаско родилно отделение - ПЕТИЦИЯ ЗА ПО-ДОБРО!

  • 64 365
  • 593
  •   1
Отговори
# 555
  • UK
  • Мнения: 1 351
Здравейте искам да кажа че таксата която платих е за избор на екип, Но екипа който ме оперира беше този който е на смяна и анесетезиолог и сестри и акушерки и  втори лекар, единствено присъстваше по мое желание д-р Драгнева.Тя ме беше информирала че има такса от 200 лв както е и обявено в ценоразписа на болницата, а секциото ми е по спешност. Другите майки с които лежах в стаята също бяха с избор на лекар който не беше в момента на смяна и също бяха със секцио по спешност и не бяха платили и стотинка. Колкото до заплащането на д-р Драгнева бих и платила още толкова тъй като беше изключително точна коректна и внимателна с мен, не е коментирала и точна сума  6 дена след раждането отидох и при нея и я попитах какво и дължа а  тя ми отговори ако си доволна каквото ти е на сърце.

 Моя Валентин е роден с помощта на д-р Драгнева  Peace И при мен беше така с плащането както си го описала ти  Peace Страхотен специалист е  Hug

# 556
  • Мнения: 4 757
 Момичета, аз живот и здраве ще раждам във Варна. Обаче, близнаците са непредвидими и все ми е свито в стомаха ако ме хванат болки преждевременно и няма как да се дотътря до Варна , какво се случва с мен тук в Бургас. Гинекологът, който ми води проформа бременността тук не извършва ображдания и направо се чудя. То далечно, но ми е едно притеснено Confused

# 557
  • Мнения: 1 267
Kasidy, честито!

не може да се предвиди, какво ще се случи,
т.е. дали времето м/у първите симптоми и
самото раждане, ще е повече от 2 часа,
т.е. колкото е пътя м/у Варна и Бургас.
дано да е повече, ти пожелавам аз.
не е късно да избереш лекар,
който изражда.
аз коригирах тази грешка при втората си бременност.
първата ми бременност я проследява лекар,
който не изражда.

# 558
  • Мнения: 519
Момичета, аз живот и здраве ще раждам във Варна. Обаче, близнаците са непредвидими и все ми е свито в стомаха ако ме хванат болки преждевременно и няма как да се дотътря до Варна , какво се случва с мен тук в Бургас. Гинекологът, който ми води проформа бременността тук не извършва ображдания и направо се чудя. То далечно, но ми е едно притеснено Confused

     Ами не се чуди,а потърси лекар,който изражда тук в Бургас.Има доста кадърни специалисти на фона на всичко друго.Аз също съм майка на близнаци,родени в Бургаската болница.Имах едни такива идеи да ходя във Варна,но прецених,че риска е твърде голям,все пак декември месец беше.И добре,че постъпих така.Водите ми изтекоха и родих секцио 25 дни преди термина.Относно реанимацията не мога да се оплача,получавах необходимото за мен внимание а и аз не обичам много да се суетят около мен и през 15 мин да ме питат как съм.Достатъчно ми е когато имам нужда от помощ,да има някой около мен,за сестрите говоря.Лекарката,която ме оперира,също се справи блестящо-внимателна и отзивчива.Събудих я в 5.30 сутринта.Не срещнах лошо отношение.
     Като цяло мога да изкажа недоволство само относно битовите условия в болницата.лошо отношение от лекар не съм видяла.Това е от мен.

       p.s.Пропуснах да спомена,че болките не са задължителни веднага.моите започнаха 6 часа,след като ми изтекоха водите,така,че ввсяко раждане е различно.Не разчитай на това,че първо ще започнат контракции.

# 559
  • Мнения: 1 171
maya_78 bouquet!
Момичета, не се вманиачавайте! Верно, че в Бургаското родилно отделение, условията не са перфектни, но нали все пак целта е да родим здрави деца, без да ги подлагаме на излишни рискови ситуации (като едно ненавременно пътуване до Варна, например).
Аз пак ще се повторя, че като раждах, лошо отношение не съм видяла, други момичета пък са видяли, така че търсете истината, някъде по средата. Hug

# 560
  • Мнения: 219
подпис и от мен  Praynig  господ да е на помощ на мамите от Бургас и региона.

# 561
  • UK
  • Мнения: 1 351
подпис и от мен  Praynig  господ да е на помощ на мамите от Бургас и региона.

 ooooh! ooooh! ooooh! това ми прозвуча като, че все едно сме тръгнали да умираме там 
 Стига моля ви се с тия глупости.

# 562
  • Мнения: 519

     Съгласна съм с теб Меги.Стига бе момичета,повечето твърдения тук са от рода на "на моята братовчедка братовчедката,на комшийката сестрата....и всички те ви пълнят главите с глупости".Не вярвайте на всичко ,което чувате.И аз се наслушах на истории за д-р Ризова,но и грам от това,което чух не излезе истина.Страхотен човек.Не отричам,че има зрънца и от лекарите и сестрите,които уронват авторитета на останалите,но по-голямата част от тях са добри в професията си.Навсякъде е така,по всички болници в България.
   Аз лично мога да твърдя и за детската кардиологична болница,защото скоро се прибрах от там.Там с пълна сила важи поговорката"Царя дава,пъдаря не дава."Ужасни 2-3 санитарки, но перфектни лекари,във всяко едно отношение.

# 563
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
vik08- поста ти е направо  ooooh!, с това само плашиш излишно всички на които предстои да отидат там за първи път, на мен живот и здраве ми предстои да отида за 2 път, и на гледай ме не ме е страх от това което е в болницата, не се притеснявам от условията, изобщо не е необходимо да се всява излишна паника. Не е приказка ама не и това което го изкарвате няколко човека тук, всеки има различно усещане за това което се случва там и моля да спестите крайно негативните си и истерични изказвания на бъдещите мами. Ако е нещо конструктивно- ок, заслужава си да се чете ама изказвания от сорта "на мен ми каза дъщерята на приятелкта на ..." са несериозни, както и това с Господа пък направо е ......  Naughty

# 564
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Лично моето мнение е, че трябва единствено обстановката да се пооправи и да се махнат гадните хлебарки което ми се вижда милия невъзможна защото то това си е напаст, стаите да се поосвежат малко и да се сменят щорите, че от тях не може да се отвори безопасно прозорец  Laughing Ами това е моето мнение, за друга промяна не копнея  Laughing
 В тази болница се случват неща каквито се случват на всякъде, просто е едно родилното в  града и дава възможност за коментари, няма избор. Живот и здраве да имам други деца съвсем спокойно ще си родя отново там. Със сина ми бях много спокойна когато раждах и всичко си беше супер  Peace

# 565
  • Мнения: 1 267
Тази петиция трябва да се махне,
какъв ли е нейния смисъл,
какво ли се постига?
Виси от 2 години почти.
Ако трябва
ще родя и трети път в Бургас.

# 566
  • Мнения: 1 171
Лично моето мнение е, че трябва единствено обстановката да се пооправи и да се махнат гадните хлебарки което ми се вижда милия невъзможна защото то това си е напаст, стаите да се поосвежат малко и да се сменят щорите, че от тях не може да се отвори безопасно прозорец  Laughing Ами това е моето мнение, за друга промяна не копнея  Laughing
 В тази болница се случват неща каквито се случват на всякъде, просто е едно родилното в  града и дава възможност за коментари, няма избор. Живот и здраве да имам други деца съвсем спокойно ще си родя отново там. Със сина ми бях много спокойна когато раждах и всичко си беше супер  Peace

Това все едно аз съм го писала Hug. Това е самата истина!
Подписах петицията, само защото искам условията да се подобрят (което е свързано с много пари), а не да се откажат момичетата от Бургас, да раждат там, това е лудост ooooh!!

# 567
  • Мнения: 826
 Embarassed Embarassed Embarassed
 Сега, когато се загледах по внимателно, подписах разбира се. Навсякъде проблемите ни са едни и същи и трябва да бъдем съпричастни и единни за да си помогнем Peace

# 568
  • на морето
  • Мнения: 1 391
Два пъти съм раждала в Бургас и се подписах за по-добри условия.Но да ви кажа честно ми се струва,че най-голяма вина има самото управление на това отделение.Пиша това,защото преди да родя сина си два пъти лежах в патологията в същата болница.Но там старшата сестра така добре си ръководеше подчинените,че просто всичко светеше,докато това в родилното и най-вече в детското отделение го няма.

# 569
  • Мнения: 5 539
Съгласна съм с dodi, в Патологията наистина условията бяха в пъти по-добри. Всичко е до управление

Общи условия

Активация на акаунт