Какво повече НЯМА да купя - 25

  • 34 935
  • 393
  •   1
Отговори
# 315
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
За показаното брашно на Йозбашак само суперлативи слушам.

# 316
  • Мнения: 6 002
Ами аз пък ползвам турски доместос от години, никакви налепи няма по тоалетната, напротив -за минути лъсва всичко. А сега де?

# 317
  • Мнения: 3 490
Ами аз пък ползвам турски доместос от години, никакви налепи няма по тоалетната, напротив -за минути лъсва всичко. А сега де?
Зависи от порцелана и покритието му, от твърдостта на водата...

# 318
  • Мнения: 3 745
И аз бях изненадана, още повече, че ме убеждаваха как в Турция бил уж по-концентриран, но с нашенския всичко се изчисти и не ми се образуват такива налепи.

# 319
  • Мнения: 25 724
Доместос ползвам само за тоалетната - ами след две бутилки турски доместос вече беше започнала да хваща бигор, под линията на водата. Убих се да се ядосвам, на себе си, че съм чистила едно към гьотере. Свърши турския доместос, купих си от Кауфланд нов и след две-три измивания налепите изчезнаха.
Та така, и аз не съм възхитена от турските стоки.

Откъде го купи турския? От Турция или от български магазин?
От доста време карам само с турския, забележки нямам. Да, може да е една идея по-слаб от този, който се продава в Кауфланд, поне със сигурност смърди по-малко. Но пак чисти добре, ако се ползва редовно.
И като се има предвид цената – под 2 лв. в Турция срещу над 5 лв. в Кауфланд... Да ме прощават, но българския повече няма да купя.
Турски почистващи препарати купувам само от веригите им магазини, по пазари и борси не ходя. Там може да е още по-евтино, но е пълно с ментета. Съжалявам, не съм толкова богата, че да ползвам ментета.

# 320
  • Мнения: 458
Domestos има различни видове. И такива  които само дезинфекцират и почистват на хлорна основа като белина и такива с добавена киселина за отстраняване  и на котлен камък. Пише го на опаковката.

# 321
  • Мнения: 3 745
Не съм го взела от магазин, поръчах чрез приятелка от човек, който периодично пазарува от Турция. Беше с етикети на турски. Става въпрос за един и същи вид доместос.

# 322
  • София
  • Мнения: 30 205
Е, нали не си представяте, че ходим до Одрин само за препаратите Laughing
Пак се започва с вечното опяване Какво-им-харесвате-на-турските-стоки Blush
Скрит текст:
Това, че попадате на неща, които не ви харесват,  не е причина да категоризирате всичко.
Аз пък се чудя, Мишенце, при все, че си толкова претенциозна, как все имаш желание за експерименти? Че и едни от най-евтините препарати да ти се е приискало да пробваш?
Понякога ми се струва, че се мрънка само за спорта....
По темата - няма повече да купя обезмаслител на Медикс. Ползвам вместо Спот за петна като напръсквам преди пране. С Meglio-то всичко излиза, но с Медикс - тц.
Честно казано изобщо не ме интересува кой за какво ходи до Одрин. Споделих, че АЗ няма защо да ходя до Турция, освен на екскурзия, при положение, че вкъщи не харесват сирената, кашкавалите (без един на конци), киселото мляко, йогурта, маслото и т.н. От ориза също не съм очарована. От кърпите на Madame Coco- също. Това са ми носили от Одрин или съм купувала от БГ. Има си хора, които ги харесват, и никъде не съм си упрекнала, че ги купуват и консумират. Темата е "Какво повече НЯМА да купя" и аз споделям.

Скрит текст:
Сетих се, че спални комплекти TAC ми донесоха, и са за другата тема.

Цитат
Аз пък се чудя, Мишенце, при все, че си толкова претенциозна, как все имаш желание за експерименти?
В магазина, откъдето купувам перилни препарати, ми предложиха въпросните две марки като много сполучливи, и аз се доверих на продавачката. Експериментът беше неуспешен. Толкова по въпроса. Връщам се към марките, които ползвам и съм доволна. И преди съм споделяла, че на мен (подчертавам) експериментите обикновено ми излизат по-скъпо и са неуспешни.

За показаното брашно на Йозбашак само суперлативи слушам.
Не съм много добра в месенето, но с това брашно нещата ми се получават винаги + още няколко марки, които съм споделяла в другата тема. И квас или мая, които също съм споделяла там. Има домакини, за които няма значение с какво брашно месят, печивата винаги им се получават. Може би е до майсторлък. Не съм много компетентна по въпроса. При мен брашното и маята оказват влияние.

# 323
  • Мнения: 25 724
Е, аз ползвам само и единствено белия Доместос и само за тоалетната чиния. Него сравнявам, за другите нямам наблюдения.

# 324
  • София
  • Мнения: 30 205
Козунак от Пармаксъзов.
Сух, безвкусен, с две парченца локум - 17,99лв
Ееее, стига, де! В началото бяха много добри.

Ако сте от Варна, препоръчвам печивата на "Манджера". Засега държат ниво. Дано и те не оплескат качеството.

# 325
  • Мнения: 157

Тази боя е ужасна, след сушенето косата ми беше мазна все едно съм изляла кофа олио на главата..

# 326
  • Мнения: 15 375
Ооо, аз пък от Шантиклер-а с марсилски сапун съм много доволна, както и от този с белина, имат и с оцет, от всички съм доволна. От Виакал-ите също, този с амби пур е много хубав.
Да ви кажа под секрет Grinning, че лилавия Медикс обезмасител е супер, страхотен, вършещ всичко, което обещава, но тъй като е действително добър, спряха да го зареждат от известно време.
А, и Тризон, ако не сте ползвали, много, много доволна останах.
То май поста ми е за другата тема, ама като сте подхванали дискусията, викам да си кажа и аз мнението.
За турските стоки - има и добри и не толкова добри, като навсякъде. Хубаво е, ако попаднете на добри, но не винаги се случва. Grinning

# 327
  • Мнения: 4 770
Тризон от кога издирвам...от къде го купуваш Джасте?

# 328
  • Мнения: 15 375
Ccvet, намерих го случайно в кварталното ни магазинче. Тъкмо ми бяха казали за него и бях в чуденка къде да го издирвам и баам в кварталния магазин попаднах точно на него.

# 329
  • Мнения: 10 076
Във всеки супер има Тризон. Ползвам го повече от 10 години и го предпочитам
пред Белината.

Общи условия

Активация на акаунт