Аборт в 16 седмица

  • 1 568
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте,ще си позволя да пусна като нова тема,тъй като не получавам отговори в старата,а ми е спешно Sad След БХС и риск 1:4 си направих тест на Vision,който за съжаление е положителен за синдром на Даун 99,3 процента.Насрочиха ми за утре аборт, какво да очаквам,с пълна упойка ли е,казаха ми че ще се предизвикват контракции.И другото което се чудя все пак дали има възможност за грешка, благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 18 997
При такъв резултат няма как да има грешка Sad Съжалявам за това, през което Ви се налага да преминете.

За останлото не мога да кажа.

# 2
  • Мнения: 162
Съжалявам за резултата и те прегръщам силно. Стискам палци да е грешка!
Сериозно ли след пренатест направо назначиха аборт? При нас отказваха да ни поставят диагноза без амниоцентеза, именна защото Вижън е скрининг, а не диагностичен тест. Както писах в предишната група, може да се касае за мозаицизъм и само плацентата да е засегната. Не ти ли го обясниха това? Детенцето има ли някакви дефекти освен на сърчицето? Вече е достатъчно голямо, че да се вижда на 3D.  Моят съвет е да си направиш амнио и да го видят отново добри фетални морфолози. За 2-3 дни излизат резултатите. Ако си от София препоръчвам Марковс д-р Димитрова и д-р Павлова. Относно аборта, нищо не мога да кажа. Може да потърсиш в търсачката тук, дали някоя мама не е споделила.

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 19:57 от Nadala

# 3
  • Мнения: 3 617
А, тези тестове не се ли правеха до 10-та седмица? Какво казаха на първата фетална?
Съжалявам за лошата новина. Пожелавам в най-скоро време едно здраво бебче ❤

# 4
  • Мнения: 162
Правят се след 10та, даже най-добре след 11та. Тогава феталната фракция е по-голяма.

# 5
  • Мнения: 16
Да,на мен ми го направиха в 15 седмица,сега съм 15 седмица и 6 дни,фетална фракция 4 процента.Току що говорих и с наблюдаващия АГ,според нея няма шанс за грешка,но ако желая за лично успокоение да си направя амниоцентеза,ужасно се обърках Sad

# 6
  • Мнения: 18 997
Да,на мен ми го направиха в 15 седмица,сега съм 15 седмица и 6 дни,фетална фракция 4 процента.Току що говорих и с наблюдаващия АГ,според нея няма шанс за грешка,но ако желая за лично успокоение да си направя амниоцентеза,ужасно се обърках Sad

Тогава направете, защото не направите ли, вероятно ще те гложди, че има вероятност да има някаква грешка. Иначе, мисля, че седмицата е достатъчно напреднала и при аборт в тази седмица лекарят би видял белезите за Даун.

# 7
  • Мнения: 162
4%? Това не е ли малко? При мен беше 9% в 10+5. А, ми казаха, че най-добре да е 10-15%, затова е трябвало в 11та да го направим.

# 8
  • Мнения: 3 617
И аз попитах доктора по фетална какво е казал? Има ли белези за синдром на Даун? Според мен не е подходящо пренатест в тази седмица. А, без амниоцентеза как ще направите аборт?

# 9
  • Мнения: 16
И аз попитах доктора по фетална какво е казал? Има ли белези за синдром на Даун? Според мен не е подходящо пренатест в тази седмица. А, без амниоцентеза как ще направите аборт?
Проблем с клапа на сърчицето,не се затваря изцяло и НТ 2,6 мм,но ФМ беше в 13 седмица и 2 дни.

# 10
  • Мнения: 1
Много неприятно! Съжалявам! С инвитро ли е забременяването? По принцип абортът представлява - дават ви хапче, което реално прекъсва храненето на плода, след около 36 часа ви дават други хапчета и няколко часа по-късно започва раждането. Изпитала съм го, не искам да навлизам в подробности. Много лошо за психиката, но такъв е животът

# 11
  • Мнения: 3 617
И аз попитах доктора по фетална какво е казал? Има ли белези за синдром на Даун? Според мен не е подходящо пренатест в тази седмица. А, без амниоцентеза как ще направите аборт?
Проблем с клапа на сърчицето,не се затваря изцяло и НТ 2,6 мм,но ФМ беше в 13 седмица и 2 дни.

За клапата съм чувала, че може да се затвори на по-късен етап. НТ не се ли води над 3 мм проблем? На феталният специалист какво му е мнението? Направете амниоцентеза според мен, преди да пристъпите към аборт.

# 12
  • Мнения: 1 302
4%? Това не е ли малко? При мен беше 9% в 10+5. А, ми казаха, че най-добре да е 10-15%, затова е трябвало в 11та да го направим.


Това наистина е много малко, при мен също беше 9% в 10-та седмица.

Аз също ви съветвам да направите амниоцентеза и нова ФМ при по-добри специалисти. Шансът да е грешка не е голям, но има такъв.

# 13
  • Мнения: 17
Здравейте, сигурно вече е късно, но и аз бих искала да Ви помоля за лично успокоение да направите и амниоцентеза, от нея по-сигурно няма! Всички пренатални тестове са скринингови, не диагностични като амниото. За ФМ мога да препоръчам д-р Галева в "Шейново", а д-р Румен Маринов в "Надежда" е чудесен фетален кардиолог.

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 18:50 от PumpkinPie

# 14
  • Мнения: 3 617
Антония, направихте ли амниоцентеза? Искрено се надявам на добри новини ❤

Общи условия

Активация на акаунт