АС и други романтични К-драми - тема 8

  • 12 511
  • 735
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 743
Аз отново съм "нещастна" Cry - 4 Дорами прерових и никъде не намирам субтитри за "Чумонг", навсякъде е с озвучка Rage.
Летопись Трех Царств: Повесть о Чумоне - със субтитри

# 346
  • Русе
  • Мнения: 2 275
Данифин, благодаря! Flowers Hibiscus "Спасителната акция в действие" работи безотказно! Hands Plus1

П.С. На малко места в костюмните драми виждам правилната техника на стрелба с лък. В Чомонг Главния коригирва новака и...в центъра. Simple Smile Все пак времената са били за степни народи, поредно преселение, установяване и  образуване на държави. Ако не са могли правилно да се сражават, нямало да просъществуват до днес. Харесва ми да виждам, че някой изпипва детайли.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 21:39 от winona

# 347
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 052
Благодаря, 2в1! Преди малко преглеждах 1-ва страница и видях колко са ни  ограничени сериалите с  бг-превода. "Падащи звезди" ( Simple Smile ) е на изчакване и ми е и в списъка.
Уин, сериалите с бг превод са много повече. Достатъчно е да цъкнеш на първа страница на каталога на Eastern spirit и да хвърлиш поглед там. В темата гледаме да слагаме само линкове към сериали, които са харесвани от повече хора, особено такива харесвани от потребителките тук в темата. Приоритет са ни романтичните, независимо дали драми или комедии, заради раздела на форума, в който се подвизаваме. Но слагаме още с участието на актьори-любимци, както и световно признати хитове, т.е. сериали типични за подфорум "Романтични сериали".
От следващата тема ще има линкове към профилите на светата тройка преводачи в Плейтюб. Засега можеш да ги намериш в този ми пост https://bg-mam.ma/p/1640397/47864219 , а Роца ги сложи на първа страница в другата тема. В самите профили не всички сериали са закачени в плейлиста, така че пада ровене в качените в профила видеоклипове, ако търсачката на сайта не ги изплюе сортирани.

Да придърпам линкове към сериите на Господин кралица тук, да е на удобно за такива като мен, изпуснали първите два епизода.
в Плейтюб - https://playtube.tv/search?keyword=%D0%93%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%B … D0%B8%D1%86%D0%B0+
в Однокласники - https://ok.ru/video/c20116633

# 348
# 349
  • Мнения: 6 229
Дани, хубав навик. Не се отказвай от него.

Кой е сериалът на Минка с детето пред огледалото. На тези кадри лицето й ми изглежда точно както в реалитито с Джун от февруари 2017г., но през 2017г. е играла в сериал със заглавие, което подсказва, че е от т. н. костюмни сериали и не може кадрите да са от там.

Тези кадри с цъфналите в розово дървета от Япония ли са? Сакуро име на местност ли е?

Това изпълнение на приятелите на Това е моя живот много ми харесва, но без виенето на Сонг Хуа. Сигурно не е било лесно за актрисата да пее толкова фалшиво на такива хубави песни. Имаше на няколко пъти моменти в които си пееше добре, така че трябва да е било трудно за нея на фона на хубавата музика да вие като сирените, които пускат на 02.06. в памет на героите на България.

Впечатляващи 70г. танцьор и 12г. цигулар.

Китаристът от дуета ми се струва познат. Актьор ли е? Изпълнението много ми хареса.

Видеото с усмивките е много зареждащо и заразително.

# 350
  • Мнения: 1 743
Рори   За рано ставащи като мен Satisfied По някога ми се иска да можех да поспя повечо, но уви не се получава Joy
Сакура така се нарича -Японската вишна (Prunus serrulata), известна още като сакура, японска череша, планинска череша, ориенталска череша или източноазиатска череша, е цъфтящо азиатско дърво от семейство Розови (Rosaceae). Общо име  за цъфнали пролетни дръвчета.
Драмата с Минка - When the weather is fine.
Е, не  са  Бон Джоуви Laughing поне се опитват.
Дуета Lee Sang-yi, Lee Su-hyun
Lee Sang-yi е южнокорейски актьор, музикален актьор и певец. Той е най-известен с ролите си в Once Again, Youth of May и Hometown Cha-Cha-Cha. Като певец той е най-известен с това, че е член на вокалната група MSG Wannabe.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 10:25 от Danifin1

# 351
  • Мнения: 6 867
И Санг Ю беше племенникът на собственичката на Мире груп в Демонът.
А девойката е от дуета AKMU. Момчето до нея е нейния брат-близнак, другата част от дуета.

# 352
  • Мнения: 6 229
Щом това е племенника, влюбен в героинята на КимЮ от Демона, значи съм го гледала и в още един сериал - Майската младост, като брата на приятелката на главната също влюбен в нея. Той играл ли е някъде главна роля и момичето да си е за неговия герой?

В Г-н кралица батовчедът на кралицата ли е главният в Омъжи се за съпруга ми? В тези чосонски визии в този сериал няколко от героите си приличат чисто физически и ако не се дефинират кой кой е мога и да ги объркам. А балеринката ми харесва все повече и повече. И в Ангелът я харесах, но тук някак ми изпъква като актьорски умения и се справя чудесно със задачата да покаже мъжките маниери на мъжа заел тялото на героинята й. Определено искам да я видя и в друг сериал/филм. Сериалът е много забавен, смешен и интересен. Наложницата продължава да ми е крайно неприятна за гледане. Явно това няма да се промени и не е от ролята, а от актрисата.

Като разглеждах плейлистите на преводачите забелязах заглавие: Някой като теб. Ако някой от вас го е гледал може ли накратко да разкаже какъв е сюжета. Гледала съм частично 3-4 индийски сериала, като единия от тях, този който ме докосна най-много се казваше Някой като теб в бг превод и не мога просто да подмина това заглавие. Ако знам как се пише на английски мога да си потърся темата му и да прочета.

И понеже открих при Мечтателите едно заглавие с Джу Уон и разгневеното мамче/лечителката от Вяра реших да започна него на мястото на Плейлиста. Обаче с търсачката в плейтубето не ми излиза. През плейлистата на мечтателите гледах първата серия, а директно в плейтубето като изпиша заглавието Алиса излизат други сериали, но не и този. Някаква идея къде греша?

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 13:35 от Рори72

# 353
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 482


П.С. На малко места в костюмните драми виждам правилната техника на стрелба с лък. В Чомонг Главния коригирва новака и...в центъра. Simple Smile Все пак времената са били за степни народи, поредно преселение, установяване и  образуване на държави. Ако не са могли правилно да се сражават, нямало да просъществуват до днес. Харесва ми да виждам, че някой изпипва детайли.
Може ли инфо в коя серия се случва  това?

# 354
  • Русе
  • Мнения: 2 275
Рудуду, още в 1-ви епизод. Simple Smile
Данифин, сега сядам на компа и ще гледам днешното ти "меню". Simple Smile Убедена съм, че ще е супер! Благодаря ти! Flowers Hibiscus
Профи, изказването ми беше в смисъл "Жалба за младост" на Тодор Колев. Joy Със сигурност много от сериалите във Вбокса ги има на страниците на Великолепната тройка - преводачи. Проблем е само това, че са с бг-имена, които не винаги покриват оригиналните. И пада едно търсене...Пример: прииска ми се да си припомня "Луната обгръща/прегръща слънцето" с КимЮ( много я харесвам там) и почнах едно лудо търсене за бг-превод. Да, ама не! Избяга ли ми, що ли...?Нали съм си бабка - кат не можем както щем, ще щем както можем( Хитър Петър)
Хубави почивни дни на всички Дами! Gift Heart Flowers Hibiscus
П.С.- Подкрепям с две ръце предложението на Профи 3-те линка на преводачите да бъде на 1-ва страница!

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 14:43 от winona

# 355
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 052
По този въпрос сме се разбрали, ще ги има. Няма само да пращам хората на първа страница за зелен хайвер я! Joy
За съжаление преводачите не са си качили всичко в плейтюб, така че за някои заглавия не можем да предложим линкове. Марги е качила, каквото е открито. Когато открием още нещо, го запазваме за допълване в следващата тема. Процесът е непрекъснат. Самите преводачи непрекъснато прехвърлят затритото от ВБокса. Преди 1 час са сложили в Плейтюб  "Господар: Повелителят на Маската" и Марги може в следващата тема да добави линка към сериала, че там са само неактивните.
https://playtube.tv/search?keyword=%D0%93%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%B … D0%B0%D1%82%D0%B0

Също и на:
Съквартирантът ми е Гумихо - https://playtube.tv/search?keyword=%D0%A1%D1%8A%D0%BA%D0%B2%D0%B … D0%B8%D1%85%D0%BE

ЛПВТ - https://playtube.tv/search?keyword=%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B … D1%82%D0%B5%D0%B1+

Актуализирали са Хуаранг (не знам защо) и вече ги има качени преведени
всички епизоди на Doctor Slump - https://playtube.tv/search?keyword=%D0%94%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B … D0%B8%D0%B7%D0%B0

 "Луната обгръща/прегръща слънцето" (The Moon that Embraces The Sun) по-добре си го припомни на руски
тук - https://doramy.online/5015-solnce-v-objatijah-luny.html
или тук - https://doramalive.ru/dorama/the_moon_that_embraces_the_sun/
Алтернативните му заглавия са : Луна и солнце; Луна, которая захватила Солнце; Луна, обнимающая Солнце

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 16:21 от profi_1

# 356
  • Мнения: 6 229
Уинона, каня те да гледаме зедно сериала Алиса. Обръщам се към теб, защото и ти хареса Кралят - вечният монарх, а този е от същата година с подобна тематика - пътуване във времето и може би паралелни светове. С участието на лечителката от Вяра в главната женска роля и страхотен актьор, който е и красив в мъжката главна роля. Очертава се същата главоблъсканица като в Минчовия сериал, може би дори и повече и ще ми липсва обсъждането с някой който харесва такива истории. Единствено е проблем, че се налага да влизам в сериала през плейлиста на Мечтателите и до тук виждам само първите три серии, но като изгледам и трета ще намеря начин да се добера и до останалите. На втора серия съм, а и поради ангажименти в реала сега не съм толкова активна в гледането и лесно ще се изравним.

# 357
  • Мнения: 3 310
Рори, я виж така няма ли да ти е по-лесно
https://playtube.tv/search?keyword=%D0%90%D0%BB%D0%B8%D1%81%D0%B0%20&page_id=2
На втора и на трета страница ги има всички епизоди на сериала, който следиш в момента.

Проф, браво на теб 😊 Ако откриеш още някой, допълвай моля те този пост докато не изтече времето за редакция.
Аз не преглеждам продължават ли да качват в Плейтюб, но друго си е когато запазваме предварително.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 16:35 от Margarita N.

# 358
  • Русе
  • Мнения: 2 275
Профи, в листата на Мечтателите, ако не се лъжа, видях и ЛПВТ! Със същото заглавие. Innocent
Рори, на лентичката ми стоят 6 сериала:
- Чумонг- 81еп.
- Луната прегръща слънцето- 20
- Тепло и уютно/Warm and cozy- с моя Ю Йон Сок- 16
- Шеф Ким- 20- с Джуно
-  One Spring Night/Весенняя ночь- 16- с Чон Хе Ин
и
-Добре дошъл 2 живот- с Рейн
Скоро ще ме изгонят на палатка, без контакт и комп. Иначе, с удоволствие бих споделила Алиса.
П.С.- Допълвам маркирано, Марги! Simple Smile

# 359
  • Мнения: 6 867
..........................................
Като разглеждах плейлистите на преводачите забелязах заглавие: Някой като теб. Ако някой от вас го е гледал може ли накратко да разкаже какъв е сюжета........................
..................................
Ако става въпрос за този сериал английското му заглавие е Someone Like You, но е тайвански.
Главният губи годеницата си и зрението си при катастрофа. Един ден среща жена, която изглежда точно като мъртвата му годеница, а живота му се усложнява още, когато среща друга жена, която пък се държи точно като нея. А, тя всъщност е претърпяла трансплантация и е получила донорско сърце. Мисля, че лесно ще се сетите чие сърце е получила.

Общи условия

Активация на акаунт