АС и други романтични К-драми - тема 8

  • 12 701
  • 735
  •   1
Отговори
# 555
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 533
Рори, мисля че Демонът беше 2023, просто приключи към 20.01 24та. Мисля че представянето му беше в края на ноември 23-та, поне тогава попаднах на рекламните кадри от фотосесията на главните а първа серия я излъчиха първите дни на декември. води се произведен 2023. Мен не ме е впечатлил с нищо, освен с красивите главни и с декори и ефекти, но пък и настроение нямах, започнах го ей така и гледането ми се проточи близо месец...
От как загледах корейски сериали, вкусът ми претърпя неочаквани промени. Преди като гледах турските, водеща ми беше историята и можех да гледам някоя страшна драма с 2 пълни дървета в главната роля (давала съм за пример в тоя смисъл Мелодията на сърцето, месеци след финала му не можех да гледам друго, уби ме тая история, но турците вече не правят такива, а после бях на ей толкова да зарежа нашите любимци преди финала, заради глупостите в сценария) Рози и еднорози и всякакъв тип лигня не обичах, пък сега не мога без тях, но пък и корейците много му разбират на жанра. Сега май гледам ако ми харесват чисто физически главните мъже, няма значение в какво играят, таланти-маланти им ги брроя  после Joy Тоест няма нищо като задължително условие, хване ли ме- гледам. Също така нищо не отхвърлям категорично, дажже Минчо гледах 3 пъти, ако някой нов сюжет с него ми хареса, пак ще го гледам.

Вярно стана интересно в края на 6-та серия, а 7-ма беше страхотна. ГГ са го направили страхотен айдъл.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 19:50 от Беллора

# 556
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 767
Реката, над която изгрява луната - последният сериал на Принц 14, после е скандала.
Уин, не знам коя версия на сериала гледаш, но може изобщо да не видиш Ким Джи Со в нея. След скандала, заснеха отново всички начални епизоди със заместващия го На Ин У (Шефът от "Омъжи се за съпруга ми"), та не знам дали са останали версии с Джи Со някъде. Даже беше абсолютно лунатично - започнах да го гледам, когато още беше с Джи Со и в рамките на един епизод, актьорът се оказа съвсем друг. Даже си личеше как още не се бяха сработили с Ким Со Хьон. И след края на сериала, погледнах отново първи епизод в платформата, където гледам, и вече беше заместен с версията с На Ин У. Та стои доста странно, защото тогава вече се вижда как двамата Главни си взаимодействат добре... и някъде по средата са едни вдървени.

Аз си гледам сериали и заради сюжети, а най-вече, заради актьори. Изгледала съм някои, които не са ми допаднали като сюжет, само заради участието на някой от топ-любимците ми. Типичен пример: The Interest of Love (въпреки присъствието на моя корейски любим в главната роля) и Poong, the Joseon Psychiatrist.

И, докато сме на вълна Lovely Runner, малко фотосесии на Бьон У Сок. Петък е, все пак Wink
Скрит текст:




# 557
  • Русе
  • Мнения: 2 302
О, Роци, с тази петъчна сесия направо забравям за сериалите! Innocent Joy Ама как е възможно на всички да са им дефектни петелките, бе?! Sweat Smile
Не знам дали изобщо ще видя Джи Со, защото руснаците са писали като забележка за смяната на артистите. За сега си чака реда, че Чумон е много дълъг.

# 558
  • Мнения: 6 906
Ще го видиш в първите серии. Мисля, че някъде след 5-6 епизод го смениха и презаснеха сцените, в които е участвал след това.

Надявам се, че ще има втори шанс за Джи Су, защото донякъде го оправдаха и се оказа, че не е бил от насилниците, а просто не е защитил пострадалия. С този, който го обвини май са се срещнали и са изяснили нещата. Поне такава информация ми попадна последно.

# 559
  • Мнения: 3 330
И Демона не е нещо невиждано, но актьорите направиха сериала.
...
Вярно е. Изтъркан сценарий, но главните много си отиват пък и ефектите си ги бива. Прилича на други сериали, но и се отличава от тях. Нямаше дълга раздяла, нито неясноти на финала. Накратко - хареса ми и много скоро след първото гледане една част от епизодите ги минах повторно. 🤪

Бел, важи и за мен - откакто загледах корейско вкусът ми се промени. Не мога да повярвам, че свикнах с клозетния хумор,  "чаровно" женско поведение и лигаво говорене. С другото нямам проблем.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 22:03 от Margarita N.

# 560
  • Мнения: 6 320
Чан Хьок в Дървото без корени е момчето, което искаше да отмъсти за баща си, а стана един от най-верните хора на краля, нали?

Белл, 8а серия е по-хубава от 7а.
Аз харесвам актьори, които ми въздействат с играта си. И чисто физически харесвам тези, които ми въздействат. Но съм забелязала и, че тези актьори/актриси, които ми въздействат с играта си участват в сериали, в които и историята е по мой вкус. Изключенията са пренебрежимо малко спрямо общия брой изгледани филми и сериали.
Като цяло някак интуитивно подхващам сериали и филми, които са от моите.
До тук съм зарязала само един сериал след 1а серия без дори да бутам до 7а. Дори Наследниците изгледах докрай, защото покрай Скръбната имаше интересни герои, които ми харесаха и герои изиграни от актьори, които "познавах" и харесвах. Зарязах и един филм по средата защото ми се повръщаше от отчайващата жестокост на сюжета и съм на път да зарежа още един филм дето го мъча цял ден и съм едва до 59 мин. от общо 136 мин. Но го гледам на инат, не защото съм го избрала с идеята, че ще ми хареса, а за да се отърся от въздействието на героя на У Сок и да се букхна в историята на Звездолин и Ера с чисти емоции.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 22:16 от Рори72

# 561
  • Русе
  • Мнения: 2 302
Рори, заглавието е "Дърво с дълбоки корени" и да, той е.

# 562
  • Мнения: 6 320
Да де, Дърво с дълбоки корени. Не знам защо съм го написала така чисто технически.

Догледах Картър. Холивудски екшън, безсмисле миш маш от Умирай трудно, Индиана Джоунс, Зомби нещо си, филм за вирусно заразяване и след всичко това героите уж се спасиха и гръмна бомба, моста се разруши и влака в който пътуваха уж вече спасени рухна в пропастта т. е. добавяме и трагедия при това световна, защото в рухналия влак бяха лекарят и момичето, които щяха да създадат лекарството срещу вируса причинил пандемия. Разбирам защо Джу Уон е приел ролята. Длъжен е бил да я приеме, защото се е учил на див екшън от американците. Обаче филмът не си струва 2ч. и 12 мин. от времето ви.

Звездолин и Ера са много красива двойка. Дано имат Хепи енд. Обаче лицето на Ера е някак променено спрямо предишните три роли в които съм я гледала. Но не мога да разбера кое е различното. Видях още един любимец в списъка с имената на актьорите. Може да има и други, на които не разпознавам имената.

Последна редакция: сб, 04 май 2024, 08:49 от Рори72

# 563
  • Мнения: 3 330
Рори, някой тук спомена захаросан финал , но дали се е отнасяло за Кралица на сълзите... Аз съм се настроила за такъв 🤪
И на мен ми харесват Ким Джи Уон и Звездолин, получава им се. Всъщност тя ми е по-въздействаща. По-различна е от другите сериали, в които съм я гледала, но не до степен да не прилича на себе си - лицето ѝ сякаш е по-издължено.

# 564
# 565
  • Мнения: 6 320
Усещането за издължено лице е заради липсата на бретон, но не е това. Има нещо, но не мога да локализирам кое ми се струва променено. През 2019г. си е била такава каквато си я знаех от другите два сериала. Сега е друго. И не е от възрастта, защото е само на 31.5г. И двамата със Звездолин много ги харесвам и са ми любимци, но и актьорът в ролята на брат й ми е сред любимците и съм 100% сигурна, че сериалът много ще ми хареса. Радвам се, че ще завърши с хепи енд. Не обичам да е захаросан финала, но искам да е щастлив за героите. Още в 1а серия се вижда и къде е проблема на двойката, а и че без околната среда всъщност още се обичат. Без значение каква точно е историята тези 3та актьори плюс гост участието на ДжунгКи са гаранция, че за мен гледането ще е удоволствие.

# 566
  • Мнения: 3 330
Братът на главната не съм го гледала досега, много е симпатичен.

Издигнали са стени, държат се дистанцирано и сякаш правят всичко по задължение, но да, определено се обичат. Постепенно се разкрива, че за всяко тяхно действие си има причина.

# 567
  • Мнения: 6 320
Братът е бодигарда от Любов на лунна светлина с Бо и КимЮ. Участва и в Добре е да не си добре пак със Звездолин в главната роля. Той е и невярното гадже на Ера в 1а серия на По моя начин. А аз съм го гледала и във Винченцо, където има почти главна роля и се справя страхотно с нея. И е само на 27г. и се надявам скоро и той да изживее звездния си миг, защото освен че е сладък е и много добър актьор.

Но защо все се коментираше, че плаче той, а не тя. То заглавието си е за него. В това семейство ролите им изглеждат разменени заради тъстовете и той е не зет, а снаха и от там той е кралицата на сълзите. А пък тя се държи като мъжа в семейството и то не в семейство в което партньорите са равноправни, а в семейство в което мъжа доминира, а жената му слага чехлите на краката.
Към края на 1а серия изчезна усещането, че лицето й е променено. Може в началото да е била подпухнала или пък гримът й да е създавал усещането, че има нещо различно.

Последна редакция: сб, 04 май 2024, 10:50 от Рори72

# 568
  • Мнения: 3 330
Така се оказа, точно Той е "кралицата" - плаче много често.😂 И понеже е твърде невинен Тя още отначало му влезе под кожата, ожени го за себе си и го вкара в един непознат за него свят. Но все пак са били нормална двойка допреди нещо истински да ги разтърси и да ги накара да потиснат емоциите си и да се отчуждят.

Доколкото разбирам си още в началото, Рори. Правилно си усетила - като цяло ролите в семейството са разменени и жените са тези, които водят мъжете си за носа.

# 569
  • Мнения: 6 906
Е, не. Не мисля, че тя е мъжът в семейството и ролите им са разменени. Той си е успешен адвокат, макар и работещ за фирмата на нейното семейство. Просто те са богатите и според техните криворазбрани традиции и манталитет са едно стъпало над него и семейството му.
А, какво ги е разтърсило и е станало причина за отчуждването им ще разберете малко по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт