За или против тютюнопушенето?

  • 9 662
  • 307
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 069
  Вероятно поне половината от вас са го казали.,  но  Искам  да забранят пушенето.
    Аз съм пушач и не се владея.!!!!!!!!!!!!!!Зависима съм.
     Когато не мога да се справя..с това.. ,  ей  богу,   поне да ми забранят.   Няма нужда да ви тровя.
     Няма нужда да тровя и семейството си...    Постепенно / знам аз, че ще е с лекари това.. ама!! ooooh!/
  Може и да не ги спра   аз, но поне няма да ви тровя.
   Против съм!!
    Хай да си пушим  под лозата и да не пречим!!!
 аз ще ги отказвам.. де.

Е такова изказване от пушач не бях чувала! Моите поздравления!
Отказвай ги смело! Ще се справиш! newsm10

# 301
  • София
  • Мнения: 6 215
Определено против съм. Слава богу, повечето от близките и познатите ми не пушат, но се сещам за две приятелки, които са заклети пушачки. Когато изляза с някоя от тях на заведение, и, както обикновено, има повече места в зоната на непушачите, познайте какво става - на предложението ми да седнем там се започват едни молби и мрънкане... и се бутаме при пушачите в крайна сметка. Това по повод "толерантните пушачи"...
Искам да ги попитам - колко от вас са доволни, че пушат, и твърдо не искат да спрат? Защо не приемете тези мерки и забрани като подтик, повод или както там искате, за да откажете цигарите?

# 302
  • София
  • Мнения: 1 733
против, Против, ПРОТИВ

пушила съм 8 години и винаги съм мразела вторичния дим, дори когато произвеждах първичен Grinning

нямам грам толеранс и не желая, където седна и стана, да се умирисвам на долнопробен лисичарник, защото пушачите, от своя страна, грам не се интересуват от останалия свят и смучат, без да пробират локацията.

# 303
  • Мнения: 920
Твърдо против. Мразя пушенето.
Но докато имам възможност, ще си пуша в заведения. Преживях няколко увеличения на цигарите и всеки път продължавах да пуша.
И защо се пените. Става дума за обществени заведения. Ми нормално е да не се пуши.
Но за кръчми никой не е споменал.

# 304
  • Мнения: 2 309
Не схванах общото между секса веднъж месечно и пушенето!?!?!?! newsm78
връзката е ,че  ttotov иска да забранят и алкохола ,а трите някак си вървят заедно.
Съвсем не вървят ръка за ръка! Peace

# 305
  • Мнения: 50
Не пуша от една година.Винаги съм се съобразявала с непушачите, това е  въпрос на възпитание.Пушачите в България са много повече от непушачите и явно още е трудно тази ситуация да се разреши.Впрочем, никотина почти не е  вреден, а катраните в самата цигара, които пасивните "пушачи" не приемат.
Успех на тези, които отказват цигарите Grinning

# 306
  • Мнения: 2 818
Върла противничка съм  Sunglasses
Най-изнервящо ми е, когато пуши шофьора... на автобуса, маршрутката.. на таксито, ама на него можеш да му кажеш да я изгаси.
Бях активно пасивна пушачка около 18години (родителите ми изобщо не се съобразяваха с нас  Tired а баща ми пушеше Арда...) и това винаги ме е дразнило... да не говорим като малка колко кашлици, бронхити и тн съм изкарала... а майка ми все още твърди, че нищо ни няма....

# 307
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Впрочем, никотина почти не е  вреден

Не е точно така...виж тук например.

Чистият алкалоид никотин е изолиран още в началото на миналия век, но той не се използува в медицината и единственото му приложение е като наркотик и инсектицид.

Приказките за това, че една капка никотин убива здрав мъж, напълно отговарят на действителността; смъртната доза е около 60 mg - приблизително толкова, колкото съдържа една силна пура. През миналия век никотинът станал широко известен като отрова, предпочитана от убийците. Тогава се смятало, че той не оставя следи в тялото на жертвата, но много бързо съдебните химици се научили да го откриват.

Общи условия

Активация на акаунт