Гаслайтинг, манипулация, токсични отношения и хора

  • 10 769
  • 307
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 157
Мая, от коментарите ти във форума съм останала с впечатлението, че сте стабилно семейство и много се обичате. Много кофти развръзка. Познавам мъже като твоя, но такива обикновено изобщо не са искали деца. Коя зодия е този хубостник?

# 91
  • София
  • Мнения: 39 151
Характерно за тях е, че в главата им времето върви както им е удобно на тях. Примерно сте разделени от 2 години, но за него това са 2 месеца и никой не може да го убеди в обратното. Както и за други събития.
Вадя календар, документи, снимки - тц.

Включително и ревнуват за връзка, която имате много след като сте се разделили.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 11:21 от Rockstar

# 92
  • Мнения: 30 138
Леле, раздяла 2000 и преди няколко години още помни и те търси да те тормози.
Ти трябва да черпиш. Отървала си се от голяма откачалка.

Ахахха, вярно си е за черпене.

А, ако не бях разбрала за флиртчето му, сигурно нямаше да се разделим тогава и вероятно щяхме по-късно да се развеждаме....
В интерес на истината имаше много "червени лампи", но той някак все извърташе нещата, точно както се описва в темата. Ама съм била млада и неопитна. Сега да съм, на втория месец ще го пратя У левО!

# 93
  • София
  • Мнения: 13 144
Майче, чета историята ти и ми става много мъчително. Хем се гневя на този идиот, хем ми е тъжно, представяйки си какво е да изживееш всичко това. Но в същото време чувствам гордост, че си спасила не само себе си, но и детето си. Начинът, по който е манипулирал и вменявал вина на едно невръстно дете, е меко казано отвратителен. После се чудим, защо жени търпят всякакви идиоти, но не рядко нещата тръгват точно от такива бащи, които чрез вина карат постоянно да се доказва любовта. Но често е трудно майката да осъзнае, че "за доброто на детето" не е да се стои във връзката на всяка цена, а точно обратното, то да бъде изведено от токсичната среда. Браво на теб, че си се справила.

# 94
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 271
Характерно за тях е, че в главата им времето върви както им е удобно на тях. Примерно сте разделени от 2 години, но за него това са 2 месеца и никой не може да го убеди в обратното. Както и за други събития.
Вадя календар, документи, снимки - тц.

Включително и ревнуват за връзка, която имате много след като сте се разделили.
А някои неща пък никога не са се случвали.
Носът ми е чупил примерно, но след време беше казал, че не е вярно. Аз гледах две минути онемяла и не можех да повярвам, че не си признава дори и пред мен, на която го е причинил това...

# 95
  • Мнения: 20 453
Разбирам. Мен също не ме е страх да се нараня в смисъла да науча истината. Истината винаги ще бъде лек в подобни ситуации. Въпросът е, че аз винаги съм избягвала да играя ролята на детектив - да ровя, да разследвам, да разглеждам лайкове, кой следва в соц. мрежи, да подслушвам разговори по телефона или да ровя в него, да подпитвам негови приятели и да се правя на 5 за 4, и каквото се сетите в този стил. Избягвала съм цял живот да го правя, защото за мен направиш ли го веднъж, след това отърваване от този навик ще бъде трудно и ще го пренеса в бъдещи отношения, като си играя ролята на детектив да проучвам мъжете, с които ще имам или вече имам отношения. Влезеш ли в тази спирала, трудно се излиза.
Това се определя от човека, не влизаш в спирали.
След началния love bombing, понеже съм скептичен по природа човек, нещо взе да ме човърка, че нещата не са толкова розови при този пъдпъдък и има дълбок фалш.
Не съм от хората, които разпитват и се врат. Достатъчни ми бяха да прочета няколко чата и да чуя няколко телефонни разговора. И да видя диаметрално противоположно поведение и думи за мен. Такива ужасии никой не си беше позволявал да говори за мен, а камо ли човек, който твърди, че ме обожава и иска сватби, семейства нам кво. Лудост.

# 96
  • Мнения: 6 901
Да, това ми беше стимула към осъзнаването. Нямаше как да позволя детето ми да расте в токсична среда. И да копира после този модел. Затова казвам, че малкото ми беше спасението.
А от страни винаги изглежда перфектно. Пред хората се държат образцово.
А и аз не съм човек, който си споделя проблемите преди да ги е разрешил сам. Дори напротив, поддържала съм изцяло перфектната версия пред всички.

# 97
  • Мнения: 32 525

А някои неща пък никога не са се случвали.
Носът ми е чупил примерно, но след време беше казал, че не е вярно. Аз гледах две минути онемяла и не можех да повярвам, че не си признава дори и пред мен, на която го е причинил това...

Много нагло,  много грозно. Значи и физическо насилие е имало пък при вас.
Аз втора такава нагла лъжа не бих изтърпяла.

Оф, имах една такава колежка. Отричаше яко като направи нещо. Системата ясно показва, че нейния профил е сътворил чудесията, тя вика - не, еди кой си го прави.
Тогава всички скачаха, но на нея не и пукаше. Млъкваше чак шефката като и се обади и каже, че е проверено кой е свършил тази дейност. Тогава млъкваше и не с виновен поглед, а със злобен поглед, че не и е минал номера.

# 98
  • Мнения: 20 453
Елора, това е нормална реакция, но ако отсреща имаш сравнително адекватен човек.
При тези хора реалността е различна / изкривена – и лъжата за тях е естествена реакция, както и ще твърдят винаги, че това не се е случило. Не са излъгали, не са направили еди какво си, както при Аида. Дори в ума си те го нагласят и вярват, че не е и ти си лошия като ги обвиняваш. Това го разбрах по трудния начин.

# 99
  • Мнения: 30 138
Това е някакъв вид психопатия. Не трябва ли да се лекува?

# 100
  • Мнения: 20 453
Характеропатиите не могат да се диагностицират като психични заболявания, доколкото знам. Могат да се лекуват само, ако самият човек прояви желание или инициатива. И то работа с психотерапевт. Медикаментозно само от психиатър при установена определена диагноза.

# 101
  • София
  • Мнения: 39 151
Гледах някакъв американец, който е работил с психотерапевт там, как помага за РД на дъщеря си.
Но тук няма варианти за повлияване.

БМ ми посегна септември 2022. Имам медицинско, опитах да заведа дело. Т.е. има доказателство и документи. Той тотално отрича такова нещо да се е случило.

# 102
  • France
  • Мнения: 13 416
Момичета, толкова съжалявам, че ви са се случили подобни неща Hug

# 103
  • Мнения: 8 051
доста такива мъже има, факт..
това според мен идва от липсата на емоционална интелигентност в семейната им среда и родителите..може да са много успешни и уважавани в обществото, но като прекараш примерно празници с тях, виждаш колко са осакатени емоционално и как близост, истинска интимност липсва.. всичко се прави по протокол, като имитация на сплотеност..
с най-близките са най-жестоки, иначе пред хората са от супер харизматични до нормални..
спасението за децата на такива типове според мен е - да се учат да разбират емоциите чрез лични примери и много разговори, споделяне, да растат уверени и приемани каквито са..

# 104
  • Мнения: 20 453
Не мисля, че подобно нещо би помогнало на такива хора. Те имат нужда от дефицитите си и ги поддържат много умело през целия си живот. Смятам, че се раждат такива и определени фактори отключват характеропатиите им. Често самите те намират причини да ги отключат и ги търсят целенасочено. Прост пример – двама братя в едно и също семейство. Възпитавани и гледани заедно по един и същи начин, дадено дори еднакво образование, в едни и същи елитни училища и университети. Единият в момента е успешен финансист в САЩ със собствено семейство и къща там. Другият е споменатият по-горе от мен психотичен тип.

Общи условия

Активация на акаунт