Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 32 276
  • 858
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 010
Sunny_Smile_88От 17 г.с. започнаха при мен болезнени контракции и кървене (и постоянното лежане), в 21-ва ново кървене. Шийката в 21-ва беше много скъсена, но не помня вече колко като дължина. В тези седмици е късно за серклаж. Аз успях за износя близнаците до края на 33 г.с. С нетърпение очаквах 7-мия.

# 106
  • Гр. София
  • Мнения: 184
Sunny Smile, няма какво да дам като съвет, но стискам палци да има добър изход. Със сигурност до края ще трябва да сте на легло и с абсолютно никакви движения. Адски малко е 7 мм шийка. Аз много бих се ядосала на следящата лекарка. Със сигурност отначало сте били със силно скъсена шийка, но явно не го е забелязала. Били ли сте на някаква терапия до сега? Утрогестан? По принцип шийката е еластична и от лежане и Утрогестан се повлиява. Е, няма да стане в нормални размери, но колкото по-дълго я задържите, толкова по-добре. Желая късмет и щастлив изход от всичко ❤

VaniaK, благодаря много!
Да, и аз съм ядосана - можеше да взема мерки още в началото на март... Тя явно е измервала шийката заедно с навлязлия в нея мехур, така предположи лекарят днес.

В началото на февруари прокървих и бях на Дуфастон и Но-шпа един месец. Утрогестан не  ми е назначаван.

Може би дава отражение и че имам 2 кюретажа  (2018 и 2022 г.)...
Иначе съмм на терапия с Клексан 0.6, но това едва ли има общо.

Здравей,
Много добре си се насочила към Надежда , надявам се , че прегледа ти ще е при д-р Христов /най-добрия при серклажи/ .
Моята шийка не е била чак толкова скъсена , но д-р Христов ми направи Макдоналд и ЕТКО при шийка 11мм., като до раждането вече беше 0 и бебето се държеше само на серклажа . Родих в 39 седмица донесено и здраво бебе с много лежане разбира се .

Да, д-р Христов ме пое, той ще ми прави серклажа. Надявам се на чудо!

Благодаря, че разказа историята си, окуражи ме! 🍀

# 107
  • Мнения: 580
А в коя седмица ви направи серклажа и каква беше причината за скъсяването?

Шийката ми е след конизация и тъй като бременността в началото беше двуплодна се скъси много бързо и до 12та седмица вече беше станала 13 мм.
Серклажа го направи в 18та седмица при шийка 11мм.

# 108
  • София
  • Мнения: 5 538

Моля ви, ако някой има предишен опит с нещо подобно, да сподели.

Какво стана?Съжалявам че чак сега виждам.
  Със сина ми бях точно в твоето положение, не знам дали и толкова имах шийка,защото си беше отворена и от външния слой.
Д-р Христов тогава ми направи серклажа.
 Успех!!!

# 109
  • Гр. София
  • Мнения: 184

Моля ви, ако някой има предишен опит с нещо подобно, да сподели.

Какво стана?Съжалявам че чак сега виждам.
  Със сина ми бях точно в твоето положение, не знам дали и толкова имах шийка,защото си беше отворена и от външния слой.
Д-р Христов тогава ми направи серклажа.
 Успех!!!

Много благодаря! Окуражихте ме 💙
Все още чакам резултати от микробиологията, ако стрептококите са излекувани, д-р Христов ще ми направи серклажа.
Благодаря още веднъж! 🌷🍀🌞

# 110
  • Мнения: 89
А може ли да попитам как лекувахте стрептококите?

Успех с шийката!

# 111
  • Гр. София
  • Мнения: 184
А може ли да попитам как лекувахте стрептококите?

Успех с шийката!

Първият път с 2 седмици Аугментин, 3 дози Гиназол и месец пробиотик. Вторият път с 1 седмица Аугментин, 7 дни Клиндавазин и месец пробиотик.
Благодаря!

# 112
  • София
  • Мнения: 5 538
А може ли да попитам как лекувахте стрептококите?

Успех с шийката!

Първият път с 2 седмици Аугментин, 3 дози Гиназол и месец пробиотик. Вторият път с 1 седмица Аугментин, 7 дни Клиндавазин и месец пробиотик.
Благодаря!
Значи те два пъти са излизали,така ли?
Излекуват се и после пак се появяват ?

# 113
  • Мнения: 3 992
Без да съм компетентна, мисля че може и това да е причината за скъсяване на шийката. Поне при мен АГ ми каза, че заради БВ имам скъсяване, което овладяхме с един курс на лечение. Предполагам, че стрептококи се лекува по-трудно и за съжаление е стигнала шийката до по-неприятни мм.
Честно казано аз Аугментин не го харесвам. Не ми влияе, а ми предизвиква обриви. Но това съм аз и може просто на мен да не ми действа добре. И това изрично го казах на АГ още при първия ми преглед. Да си знае, ако поиска лечение с Аугментин.

# 114
  • Гр. София
  • Мнения: 184
А може ли да попитам как лекувахте стрептококите?

Успех с шийката!

Първият път с 2 седмици Аугментин, 3 дози Гиназол и месец пробиотик. Вторият път с 1 седмица Аугментин, 7 дни Клиндавазин и месец пробиотик.
Благодаря!
Значи те два пъти са излизали,така ли?
Излекуват се и после пак се появяват ?

Не, след първия курс лечение просто не се бяха излекували и затова се наложи втори курс. А защо пак с Аугментин, след като първия път не е помогнал, и за мен е загадка...

VaniaK, да, мисля, че не е изключено и товада е довело до скъсяването. А за Аугментина съм чувала и други да се оплакват от алергични реакции. Но пък не знам честно казано има ли друг антибиотик, подходящ при бременност...

# 115
  • Мнения: 3 992
Не ми се е налагало до сега да приемам АБ и не знам кой друг е подходящ при бременност. Навярно има. Ако ми се наложи на мен, със сигурност няма да приемам Аугментин. По принцип, когато едно лечение не даде резултат, според мен е редно да се смени АБ, ама… като не сме лекари и ги слушаме… 🤷♀ Сега поне излекуваха ли ги?

# 116
  • Мнения: 742
Здравейте, в 5 г.с. съм от днес и усещам, че леко ме дразни гърлото.  Пия вода с лимон и мед. Какво друго мога да пия или какво правите в такава ситуация?

# 117
  • Гр. София
  • Мнения: 184
Не ми се е налагало до сега да приемам АБ и не знам кой друг е подходящ при бременност. Навярно има. Ако ми се наложи на мен, със сигурност няма да приемам Аугментин. По принцип, когато едно лечение не даде резултат, според мен е редно да се смени АБ, ама… като не сме лекари и ги слушаме… 🤷♀ Сега поне излекуваха ли ги?

Утре резултатът ще покаже. Надявам се да са излекувани, за да не отлагаме серклажа.
Лекарката, която ми назначи втория курс Аугментин, е същата, която на два поредни прегледа през 2 седмици не успя да забележи ясно видимото от ехографските снимки, които ми принтира - че шийката ми е много силно скъсена и околоплодният мехур е пролаптирал вътре в нея...

# 118
  • Мнения: 3 992
То какъвто й е прегледа, такова й е лечението, явно и за съжаление. Все пак се надявам да сте ги излекували. Пиши как се движат нещата при теб. Всичко ще е наред щом си в правилните ръце вече.

# 119
  • Мнения: 1 675
На мен Аугментин ми е помагал. Дори го пих самопредписан малко преди да замина за инвитро процедурата, защото имам склонност към скрити инфекции, които при мен се проявяват като алергична реакция по тялото с много упорити сърбежи. След това досега нямам оплаквания на бактериална основа...

Общи условия

Активация на акаунт