Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 32 703
  • 858
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 450
Здравейте ,мамита! Исках да ви попитам нещо ,тъй като съм доста обезпокоена . Бременна съм в 18 г.с и от два дни съм с Варицела . Не приемам нищо освен външно намазване на мехурите с Гентамицин. Някоя от вас карала ли е Варицела и знаете дали може да навреди да плода … Силно се надявам ,че не

За съжаление има малък риск (2%) от увреждане на плода... Затова мисля, че се препоръчва ваксина за варицела преди забременяване. Но за съжаление вече няма как да се предотврати. Отидете незабавно на лекар специалист и следете бебето, дано да сте от 98%. За всички останали бъдещи майки, които не са карали варицела - задължително се ваксинирайте преди забременяване.

# 481
  • Мнения: 2 141
Варицелата не е за подценяване. Във втори триместър особено, когато се развиват органите. Посетете лекар по фетална морфология като сте вече добре и незаразна, за да сте сигурни, че няма проблеми.

# 482
  • София
  • Мнения: 5 549
Здравейте ,мамита! Исках да ви попитам нещо ,тъй като съм доста обезпокоена . Бременна съм в 18 г.с и от два дни съм с Варицела . Не приемам нищо освен външно намазване на мехурите с Гентамицин. Някоя от вас карала ли е Варицела и знаете дали може да навреди да плода … Силно се надявам ,че не
А защо с Гентамицин ?
За пръв път чувам да се мажат с антибиотичен крем.
Задължително с лекар се консултирайте още утре по възможност.

Синът ми я изкара миналата година и много му помогна една пудричка от аптека Нота Бене за Варицела, както и Джинджира спрея за по-лесно заздравяване, но лекар ще ви каже най-добре какво да правите.


Здравейте. Пили ли сте Коринфар за контракции?
Не, а имах доста контракции, но докторът все отлагаше изписването предвид това че било "тежката артилерия" ,е накрая зазляха нещата и директно в болница отидох.Така че май по-добре да си се изписва при реална нужда.

# 483
  • Мнения: 2 141
С цинков крем (джиндира) и ментолов спирт мажех децата преди няколко години. Караха варицелата един след друг. Беше неприятен период.

# 484
  • Мнения: 450
Варицелата не е за подценяване. Във втори триместър особено, когато се развиват органите. Посетете лекар по фетална морфология като сте вече добре и незаразна, за да сте сигурни, че няма проблеми.

Трябват и антивирусни лекарства възможно най-скоро. Трябва възможно най-бързо да и ги изпишат. Иначе съм съгласна за феталната морфология

# 485
  • Мнения: 826
Какво взимате при хрема и кашлица? Какъв сироп, който става за бременни?

# 486
  • Мнения: 88
Здравейте,някой има ли с алергия и ако има какво взимате защото имам някаква алергия и някой дни ме побърква.Заповам едно сърбене на очите и носа,кихане и сополи.Също така ми се запушва носът.Нвкой знае ли мога ли да си купя нещо подходящо аз съм в 15+6 г.с.

# 487
  • Мнения: 450
Здравейте,някой има ли с алергия и ако има какво взимате защото имам някаква алергия и някой дни ме побърква.Заповам едно сърбене на очите и носа,кихане и сополи.Също така ми се запушва носът.Нвкой знае ли мога ли да си купя нещо подходящо аз съм в 15+6 г.с.

Има антихистамини, които са напълно безопасни при бременност. Питайте АГ

# 488
  • Мнения: 125
.. Аз съм с жестока хрема и много болезнено гърло от днес.. В почивните дни не ми взигат АГ и личен. Моля дайте съвет, освен Тантум верде за гърлото, какво друго да приемам. Биозин мама подходящ ли е ?

# 489
  • Мнения: 205
.. Аз съм с жестока хрема и много болезнено гърло от днес.. В почивните дни не ми взигат АГ и личен. Моля дайте съвет, освен Тантум верде за гърлото, какво друго да приемам. Биозин мама подходящ ли е ?

Подходящ е. На мен ЛЛ ми изписа 2х1. Каза да го пия до края.

# 490
  • Мнения: 1 705
Момичета моля за съвет- поставям прогестерон инжекции мускулно в дупето,  но вече няма място,  отдолу са се образували едни като буци, сърби,  боли... Някакви идеи как да облекча това?
В корема бия Клексан и там съм със малко синки ,които мажа с крем и изчезват.
От 2 месеца всеки ден се боцкам...
Гадене имам,  но малко и се ядва,  спи ми се, уморявам се често, гърдите ме наболяват.
В 10 + 1 г.с.
Ох, оплаках ви се 🙂

Милата. Sad Бих те посъветвала да мажеш Хепароид гел или евентуално да те види хирург (ако оплакванията продължават или се засилват), защото мускулните инжекции често дават хематоми, които нерядко и нагнояват. Иначе смени мястото на поставяне на инжекцията - от външната страна на бедрото също може, в горната му част, обаче помоли някоя сестра да ти покаже къде точно е това. Не може по цялото протежение на бедрото.
Благодаря ти! На следващ преглед съм на 7.05.
Исках да разбера как други се справят,  надали съм единствената,  която си поставя инжекции.

Привет, не си единствената😊 но минава и се забравя. На мен ми ги биеше мъжа ми. Избираше уж все ново място, но към края просто не остана и болеше доста от средата на инжектирането, докато бяхме на две ампули. След това намалиха дозата на 1 ампула и се понасяше по-добре. Последните три инжекции ми ги би сина ми, който е на 15, защото мъжа ми се наложи да отсъства по работа. Ами това бяха най-безболезнените, като изключим в началото, когато още не е набодено и насинено дупето. Та зависи и от този, който поставя. 😁 Ходила съм няколко дни в началото да ми ги бият и в клиника пак като отсъстваше мъжа ми, но там много не подбираха мястото и си болеше.  Разглеждате добре и обсъждате кое ще е новото място и така. Още малко търпение! 🍀🌺

# 491
  • Мнения: 17
Здравейте! Христос Воскресе и Честит Гергьовден!
 В 11г.с. болна съм от няколко дни, за съжаление не минава и АГ изписа антибиотик - Амоксигард , но пропуснах да попитам за пробиотик. Чудя се дали може всеки пробиотик да се пие? Прочетох в една тема за Омни биотик панда. Ще съм благодарна, ако някой знае понеже АГ е на почивка, а личния не е на работа заради почивния ден.
Благодаря предварително!

# 492
  • Мнения: 498
Честит Гергьовден!
За болно гърло може да се приемат таблетки ОливоКом, Тусипрес за смучене, лукчета, прополки. За хремата: спрейчета с физиологичен разтвор (нулев ефект при мен, само харчене на пари). Дежурното Биозин Мама в увеличена доза 2 х 1 табл. дн.
Преди време ми се наложи да приемам пробиотик. По съвет на моят АГ пих Лактофлор Био Плюс, но от други момичета съм останала с впечатлението, че всеки пробиотик може да се приема. Важното е да се приема поне 2 часа преди/след антибиотика и задължително след края на АБ лечение.

# 493
  • Мнения: 17
Много благодаря за бързия отговор! Simple Smile Биозин мама само съм го чувала, той за какво е?

# 494
  • Мнения: 2 141
Аз също наскоро бях болна. Всички у дома бяха и не ме пропусна. Няколко инхалации, фитолор спрей от време на време и 2 дни бях на пастили хербитусин за бронхи и гърло (дозировка по 3 на ден). Това ми беше терапията.

Общи условия

Активация на акаунт