Любители на кучета - 141

  • 19 847
  • 762
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 680
Препичаме се 😂

Скрит текст:
Сестра ми взе ей този красавец от лицензиран развъдник , който в последствие се оказа, че развъжда породата, въпреки здравословното състояние на родителите.Преди 2 месеца го оперираха, заради лакътна дисплазия.Да, една идея е по-добре да е от развъдник, но гаранция никога няма в нищо..Та според мен и е до късмет, не само до развъдници..
Скрит текст:

# 406
  • София
  • Мнения: 6 006
Мери, едно писмо и развъдникът губи лиценза си.

# 407
  • Мнения: 2 469
Здравейте и от нас с Кардю! Не знам защо не съм дошла по-рано, но ей ни на с нашия дядка на 17 год и 4 месеца.

  Достолепен и прекрасен!

# 408
  • Мнения: 78
По въпроса на galena не мога да помогна, защото не съм гледала до сега две кучета наведнъж, а и нямам двор, че да правя къщи. Но ми се струва логично това, което иска да направи мъжа ти.

За шоколадовото бебе - честито! Надявам се да се окаже здраво кученцето. Но аз лични толкова малко куче не бих отделяла от майка му. Роко кастриран ли е? Има голяма вероятност две мъжки некастрирани кучета, да не мога да съжителстват мирно и да делят територия. За име - Дюк или Тоби.
Не е кастриран, за съжаление. Но ще се замислим, ако е възможно решение за споделяне на пространство.
Масово обявите са за кученца на около 40 дни. Продавачите взимат от рано техни мерки, отбиват ги, захранват ги, то на практика беше отделено вече от майката.
Да го похваля, че засега ходи само на пелените по нужда. Като се сетя в началото какво чудо беше с Роко. 6 месеца беше домашен и си спряхме взаимно тока, после избра двора. Сега е цар, де.

# 409
  • Мнения: 18 705
За пудели има добри развъдници и в Сърбия.

# 410
  • под тепетата
  • Мнения: 9 513
Еее, много се радвам, че Кардю вече е при нас! Добре дошли!

# 411
  • Мнения: 670
От един от лицензираните развъдници в Българя за мини червен пудел цената беше повече от 6 000лв. Нашият Дрийм е от нелицензиран развъдник, но майка му и баща му ходят и печелят състезания. За сега е на 1,5г и е перфектен - стойка, захапка, козина, характер - всичко е супер. Цената беше на половина - нашата цел не е да го развъждане или да го водим по състезания. Има сертификат, чип, паспорт, ваксини. Мога да споделя на лично контакти. Ние сне много доволни.




Тук спинка. Simple Smile

# 412
  • Мнения: 969
Радвам се на всяка снимка на Кардю! За тези, които не надничат в другата тема, може да покажеш и братчето му Animal Cat2
Мери, ти днес с две снимки. Голям сладур е "племенника", с това заметнато уше. Да възстанови бързо и да щурее! Как върви съжителството у вас?

# 413
  • Бургас
  • Мнения: 6 228
Абе не знам вече какво да кажа за уж лицензираните развъдници.
Има един лабрадорски, дето кучката им ражда всяка година. Ми не е много Ок.
Други познати домъкнали нелегално корги от Румъния, кой знае как се намъчило горкото.
Не знам докъде се простира любовта към породата и откъде започва печалбарството.
Бих се запознала по-детайлно с българските клубове, по изложби, някои се и представят със собствени страници. Личи си кой обича породата...
Кардю ми е голяма слабост, да е жив и здрав!

# 414
  • Мнения: 5 369
Кардю е осиновен от приют.
Имаме и котарак, абисинец  - Сина
Той е от лицензиран развъдник.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 21:11 от cardhu

# 415
  • Мнения: 2 680
Мери, ти днес с две снимки. Голям сладур е "племенника", с това заметнато уше. Да възстанови бързо и да щурее! Как върви съжителството у вас?
С две, за да наваксам 🤭
Той "племенника" е по-добре да се "запре" малко, че е голям беладжия..Преди операцията на крачето му правиха и коремна, че беше изял самобръсначка и половин чехъл 🤦 Та викам да не щурее повече 😂

Иначе вкъщи сме си добре.Малката вече проявява завиден интерес към Тайра..Убедена съм, че иска да я "опита" как е на вкус 🤣

И аз много се радвам да видя Кардю и тук ❤️

# 416
  • Мнения: 969
Е, ти не знаеш ли колко са вкусни кучовците?! Как да устои Grinning
Зад тази невинна муцунка явно доста бръмбари се блъскат. Жив и здрав, повече скалпел да не види!

# 417
  • Мнения: 2 598
Добре дошъл на Кардю в темата, и на брат му също( каква осанка само) Heart
И при нас бела след бела. Изгризано, наръфано. Днес е поизгризал къщата си. Досега бели не е правил ( ръфаше си играчките), но от седмица, две е като пощурял.
Сега общувам с него само чрез команда, с твърд тон.....а от вътре ми идва " ох на мама черньото".
Снимки все не мога да покажа, че е в постоянно движение и все са размазани. Ама с тази пролет всичко лети- врабчета, насекоми, бръмбари и Арес се щура след всичко. По- любопитен е и от котарака.

# 418
  • Варна
  • Мнения: 10 727
Много, ама много е хубав Кардю ❤️

# 419
  • Варна
  • Мнения: 5 417
Много точно е написаното от Didi 168,но понякога и от развъдници кучетата пак имат проблеми. Миналата година когато търсех куче говорих с 2 развъдника на дълго и на широко.Да първоначално разликата в цената на куче от развъдник и от ОЛХ е огромна, но в последствие може да се окаже нищожна. Например хъски от развъдник е от 1500лв, а другите от 200 до 500лв.Да ние взехме Съни от човек, но проверен, а и беше подарък. Кученцата от развъдник се предават на минимум 3 месеца с поставени 3 ваксини.
Първото ми куче беше хъски и също се казваше Съни. Купих го от обява в ОЛХ за 180 лв... Също беше на някакви 40 - 50 дни. От тогава изминаха над 15 години, вече знам много повече за кинологията и взимам информирани решения.

...
Мой познат е купил кученце внесено от Чехия, но така не е ли много рисковано?
Кое по-точно ви кара да мислите, че е рисковано? Бих казала, че България е най-рискованото място, от което човек може да си взее куче. В почти всияки останали европейски държави хората са къде къде по-развити и отговорни в това отношение. Дори от САЩ се внасят кучета и не е някаква екзотика. Ние си внесохме Изида от Сърбия миналия месец, съвсем легално. Капарирах я и закачах да мине ваксинационния курс, плюс ваксина за бяс и тест за антитела месец след това, тъй като за внос от страна извън ЕС има това допълнително изискване. Кучинка си бе чипирана, с паспорт, сертификат от вет за минаване на границата, с генетични изследвания черно на бяло от лаборатория, освен това прекрасно социализирана към всякакви шумове, хора, малки деца, миризми, кучета, котки... захранена по правилен начин с поетапно включвани основни хранителни групи в менюто ѝ. Сега имам едно уравновесено кученце с отговарящ темперамент на стандарта за породата. Взехме я с договор за осиновяване.
Сами отидохме да си я вземем с личния си автомобил, като комбинирахме пътуването с още няколко неща, но за хора, които не обичат или нямат възможност да пътуват, има професионални превозвачи, на които това им е работата и няма нищо притеснително.

...Сестра ми взе ей този красавец от лицензиран развъдник... който в последствие се оказа, че развъжда породата, въпреки здравословното състояние на родителите.Преди 2 месеца го оперираха, заради лакътна дисплазия.Да, една идея е по-добре да е от развъдник, но гаранция никога няма в нищо..Та според мен и е до късмет, не само до развъдници....
Ами не, не е до късмет. Точно дисплазията е елементарна за изследване - чрез кръвен тест в лаборатория. Всяко куче може да бъде чисто, носител или заразено. Съмнявам се сестра ви да е получила лабораторни изследвания за кучето. Също така се съмнявам изобщо да го е купила от лицензиран развидник. Не всеки човек, който си лепне "развъдник" пред името, става такъв. Хората дори масово не различават развъдник от ферма. Всички тези истории за кучки, които раждат на конвейр, и бебета, които се продават в първата възможна секунда, са за ферми. В истински развъдник такива дивотии просто не съществуват. Не може просто така да решиш да събереш едно женско и едно мъжко от една порода. Има си правила, специфични за всяка порода. Гледа се съвместимост за цветове, за размери, за гени, за характер...

Всичко това, и още куп други неща, струват много пари. Така че няма как едно куче, което е развъдено по правилния начин, да струва 300 лева.

Последно показвам една схемичка как най-просто обяснено работят нещата с унаследяването на повечето болести при кучетата. На който му е станало интересно, повече информация - на един клик разстояние в Гугъл.
https://www.bearboneslabs.com/post/clear-carrier-affected

Общи условия

Активация на акаунт