Смешки от форума - 42

  • 21 184
  • 162
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 19 318
Това е друго. И аз не го разбирам, но в случая не беше това изобщо. Просто попаднах на темата. Нямаше много яснота от страна на майката и според мен  е са неоснователни въпросите, повдигнати от съфорумеца. Все пак става дума за малко дете и целодневно отглеждане.

Всъщност не е друго, защото значителна част от безработните са жени с малки деца.

# 121
  • София
  • Мнения: 1 023
Това е доста семпло извадено от контекста. Ставаще дума, ако получава 5000 о плаща 2600 за гледачка, дали реално има смисъл, като се добавят притесненията и нервите.

Не знам какъв е бил контекста /не съм чел въпросната тема, даже не се сещам коя е/, но ако проследя така формираното твърдение излиза, че: при заплата под 5к лева няма смисъл на работиш. При точно 5к трудово възнаграждение също няма смисъл. Вероятно и за суми над 5к важи същото. Ако обобщим, няма смисъл да работим, да си стоим вкъщи и да си гледаме кефа!

# 122
  • Мнения: 32 468
Много преекспонираш. Чак е смешно.
Освен ромите, не знам други жени да седят и да не работят, щото хиляда и нещо били малко. Пари им трябват. Има градини, има ясли, после и училища.

# 123
  • Мнения: 4 363
Това е доста семпло извадено от контекста. Ставаще дума, ако получава 5000 о плаща 2600 за гледачка, дали реално има смисъл, като се добавят притесненията и нервите.

Не знам какъв е бил контекста /не съм чел въпросната тема, даже не се сещам коя е/, но ако проследя така формираното твърдение излиза, че: при заплата под 5к лева няма смисъл на работиш. При точно 5к трудово възнаграждение също няма смисъл. Вероятно и за суми над 5к важи същото. Ако обобщим, няма смисъл да работим, да си стоим вкъщи и да си гледаме кефа!
и аз подразбрах същото 😆хубаво да видя че не съм единствената "разбрала" същото.

# 124
  • София
  • Мнения: 14 251
Нищо подобно не се разбира. Коментарът беше по  повод сигурността на детето. Жената писа, че и се налага да се върне на работа, подозирам, че не е финансов мотивът. Няма място в ясла и търси решение с бавачка.
Това са сериозни решения, които не винаги са финансово оправдани.

# 125
  • here and now
  • Мнения: 4 341
Ееех, едно време какви смешки имаше.....
А сега....
Мъъъка...

# 126
  • Мнения: 9 946
Ами, и аз бях на този кръстопът. В един момент плащах на детегледачка повече, отколкото изкарвах, като се има предвид че ползвах таксита за да се прибирам навреме. Но тъкмо си бях намерила чудесна работа, която обичах, и буквално - бях минала през ада, защото с малко дете никой не искаше да ме назначи. Та .. за 6 месеца приех да съм на минус, за да си запазя работата. Пък и вече нямах сили да стоя вкъщи. Моят мозък има нужда от предизвикателства Simple Smile обичам си децата безкрайно, но и те имат нужда от някой друг, не само от майка си.

Може ли да добавя нещо, което нося от другата тема, много ме накефи:

"Да не се бия за парко място, като в Игрите на глада."

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 21:46 от rumka833

# 127
  • Мнения: 4 363
Нищо подобно не се разбира. Коментарът беше по  повод сигурността на детето. Жената писа, че и се налага да се върне на работа, подозирам, че не е финансов мотивът. Няма място в ясла и търси решение с бавачка.
Това са сериозни решения, които не винаги са финансово оправдани.
това не се разбира от мен, която не чете въпросната тема. Цитата е изкаран от контекста, и аз го разбирам точно по този начин, подобно на Странна птица. Даже и в първият момент много ясно си представих 25 годишен мъж да мрънка че няма да работи за жълти стотинки... Между другото може да спомените на въпросната съфорумка че има програма по Трудовата борса която може да осигури безплатна бавачка ( ще получи заплата и осигуровки от държавата, а не от майката) на детенце от почти годинка нагоре, за да се върне майката на работа.

# 128
  • Мнения: 4 508
Цитат
Извинете за тъпия въпрос, но ако течността ми за чистачки е розова, може ли да  смеся с друг цвят😀 за антифриза знам, че не, но за чистачките ...

Joy

# 129
  • Мнения: 2 936
Ох, не мога...Joy
Това като вица за гумите с въздух с аромат на ягоди. Дали може, ако са напомпани с въздух с аромат на мента, да да се допомпят с аромат на жожоба!? JoyJoyJoy

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 18:13 от Sysly

# 130
  • Мнения: 41 946
Въпросът не е напълно лишен от основания и всъщност е похвално човек да пита, когато не знае.  При антифриза смесването понякога може да доведе до пресичане, тук при зимната течност особено човек без опит може да се колебае. И няма лошо да пита.

# 131
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 844
Ох, не мога...Joy
Това като вица за гумите с въздух с аромат на ягоди.
Явно нямаш кола. Течностите с различен цвят са с различен химически състав и често са несъвместими и дори вредни ако ги объркаш.

# 132
  • Мнения: 1 784
Аз пък се замислих, след споменаването на гуми, чистачки и антифриз, че еквивалентен параграф в “бгмотосервиз” би бил “как да се почеша с 10см ноктопластика, и дали инкрустацията влияе на качественото почесване?”😉

# 133
  • Мнения: 10 486
Силно се съмнявам да имат химически състав течностите за чистачки. В зимните има спирт, летните са вода и боя, малко шампоан за пяна

# 134
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 844
Цитат
Силно се съмнявам да имат химически състав течностите за чистачки.
😁Wine Glass

Общи условия

Активация на акаунт