Майчинството счетоводно - 98

  • 24 199
  • 607
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 308
Nat92, АГ си издава 30 дена директно, и после още 30 или колкото са нужни там, и така до 45-те дена, които не са включени в нищо друго и ви се полагат независимо какво се е случвало преди това.
Учудвам се, че чак до седмия месец си работите. Много жени излизат болничен във втория месец. Особено както имате друго дете и то редовно ви носи болести от градината...
За такъв лимит 40 дена сега чувам. Че това е болничен за гледане на болно дете, какво означава лимит??

# 391
  • Мнения: 434
От АГ досега болничен не съм взимала, само от личния лекар и в него всеки път пише това, да - болничен за гледане на болно дете. Предвид грипния сезон и всички микроби, които малката носи от градината, днес помолих за удължване на болничен, който беше до Сряда (да стане до Петък) и личната ми отговори, че за календарна година имам право и ми се полагат ДО 40 дни болничен. Предвид, че вече съм ги използвала, занапред мога да взимам болнични само през комисия, без значение дали от нея, дали от АГ, дали за детето или дали за мен за бременността.

# 392
  • Мнения: 915
Вярно е това за болничните за гледане на дете, има ограничение в дните. На мен миналата година ми отказаха болничен след взети 30 дни за две деца. Абсурдно е, но е така.

# 393
  • Мнения: 434
А предвид това ограничение и за другия ми болничен (този от АГ, който няма да е за гледане на дете) ли се налага комисия и е възможен отказ от нея? Според личната няма значение какви са болничните - без комисия макс 40 дни и после всичко с комисия, колко е права обаче, нямам си представа...

# 394
  • ново
  • Мнения: 6 062
nat92, лекар може да ви издаде еднолично непрекъснат болничен за 14 дни. От там нататък БЛ за повече дни се издава или след като сте била на стационар в болнично заведение, или от ЛКК.

Shady,
Отново пишете неверни твърдения!

# 395
  • Мнения: 311
Здравейте,преди 2дни ми приключи майчинството.Започна да ми тече натрупаният отпуск, който е около 60дни.Въпроса ми е, ако през това време си намеря друга работа, мога ли да напусна и как стават нещата.

# 396
  • Мнения: 434
Благодаря Ви!

А може ли да ми обясните как става издаването от комисия - АГ го пуска към тях и те го одобряват или аз посещавам някакви държавни институции?

Мерси,

# 397
  • ново
  • Мнения: 6 062
Благодаря Ви!

А може ли да ми обясните как става издаването от комисия - АГ го пуска към тях и те го одобряват или аз посещавам някакви държавни институции?

Мерси,
АГ, който ви следи ще ви насочи. За да ви се издаде БЛ трябва да имате диагноза (обикновено АГ пишат нещо от рода на заплашващ аборт) Най-добре си го говорете с АГ, при когото се следите. Това, че не ви се пътува не е повод да ви издадат БЛ.

Здравейте,преди 2дни ми приключи майчинството.Започна да ми тече натрупаният отпуск, който е около 60дни.Въпроса ми е, ако през това време си намеря друга работа, мога ли да напусна и как стават нещата.
Пускате си предизвестие към работодателя.

# 398
  • Мнения: 308
Отново пишете неверни твърдения!
Вие пишете глупости и подвеждате жената в няколко мнения вече. Къде ще я насочи АГ да ходи на комисии?! Глупости. Никоя бременна не са я разкарвали да посещава комисия, освен ако лекарят не е много зле.

45-те дни преди раждане се полагат независимо какви болнични са ползвани преди това. Прочетете си законите Rolling Eyes
Болничен за бременност може да се издаде директно направо 30 дни (както моят АГ направи преди месец, така че не си го измислям, например ), и да се подновява всеки месец до 45-те дни преди раждане. Никой не ми е издавал първо 14 дни, още по-малко ме е пращал някъде по комисии.
Да, на болничния пише, че си се явявал на комисия, и какво ли още не. Реално обаче нещата не се случват по този начин, поне при повечето бременни и повечето АГ-та.

Г&В, поразпитайте други бременни, които вече са в болничен какво и как се случва. Явно не сте запозната или вашият АГ не знае какво прави.

# 399
  • ново
  • Мнения: 6 062
Аз това работя, не съм бременна 😀
Я прочетете НМЕ и тогава ще си говорим. Пък може и да ми покажете БЛ за 30 дни издаден еднолично от лекар?!
Има Наредби и Закони, не повечето АГ или повече бременни! Законите са си закони!

# 400
  • Мнения: 2 924
Това, че болничен е издаден от комисия, не значи, че ходиш ти лично на комисия и чакаш да бъдеш одобрен. Наистина пишете глупости.

# 401
  • ново
  • Мнения: 6 062
Ама кой казва, че ходиш на комисия да бъдеш одобрен?

# 402
  • Мнения: 2 924
Ама кой казва, че ходиш на комисия да бъдеш одобрен?

Не говоря на вас Simple Smile Точно, че потвърждавам това, което казвате. Вижте частта за "разкарване на бременни по комисии".

# 403
  • Мнения: 3 781
Skady, сядай и чети законите! АГ НЕ може да ти издаде болничен от 30 дни, ако НЕ Е част от комисия! Тоест твоят лекар е член на ЛКК и поради тази причина ти е дал болничен лично! И да, разкарват бременните! Процедурата е такава, че трябва да си вземеш направление от АГ и с него да отидеш на комисия. В частните болници имат ЛКК и не им трябва направление, а си плащаш издаването на болничен (40-50лв).
И няма “повечето бременни” и “повечето АГ-та”. Има си закони!

# 404
  • Мнения: 1 474
Skady, изобщо нямаш представа за какво говориш и за пореден път пишеш глупости. Не коментирай в темата, щом не познаваш наредбите и процедурите, за които се пита.

Общи условия

Активация на акаунт