Работа, CV-та, HR-и, съвети - 92

  • 35 583
  • 920
  •   3
Отговори
# 600
  • Мнения: 161
Нормалните фирми осигуряват на пълна заплата, няма пари "в пликчета"

# 601
  • Мнения: 7 064
Тези осигуровки за нищо ги нямате. Не знам защо изобщо се чудите дали да приемете, то пък не може само едната заплата да гледате.

# 602
  • Мнения: 7 552
Докога бе, докога ще се шири тая сива икономика?
Сигурна съм, че особено в София това са малки фирмички и предприятия, които си позволяват да кретат по ръба на закона.
Важни са осигуровките, да.
При един ненадеен болничен по- дълго какво правите?
За пенсията пък  няма изобщо да коментирам.

# 603
  • Мнения: 492
А какво ще кажете за оферта за заплата с включени осигуровки на работника и работодателя?

# 604
  • sofia
  • Мнения: 8 957
А какво ще кажете за оферта за заплата с включени осигуровки на работника и работодателя?
Ще трябва да е със съответния % отгоре на желаното от мен нето. Т.е. разходът за работодателя ще е същия.

# 605
  • Мнения: 30 051
Извинявай, ама ти като главен счетоводител трябва да си наясно в каква "фирма" отиваш. Все пак ще трябва да си слагаш подписа под документи. Щото нали знаеш кой гърми първи.....

# 606
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 918
Не бих приела такава оферта, не те съветвам и теб да приемаш. Има големи международни фирми с отворени счетоводни позиции, включително и главни счетоводители, където ще те осигуряват на пълната сума и ще ти дават и бенефити отгоре.

# 607
  • София
  • Мнения: 317
На мен са ми ясни нещата,винаги съм се осигурявала на реални и в малки и по-големи фирми,но сега се озадачих и затова се допитвам .Мислех,че това е приключило ама явно не е.

# 608
  • Мнения: 736
Все още се среща за жалост и най-вероятно освен този има и други проблеми в тази "фирма". Бягай надалеч.

# 609
  • Мнения: 2 974
Среща се, да. В най-продънените фирми. Подбирай си къде кандидатстваш.

# 610
  • Мнения: 4 952
Пълно е с обяви за главни счетоводители, не се занимавай. Това е отговорна работа, на пълен работен ден. Не е като да си тип "свободна професия" и да зависиш и от изработено "на парче".

# 611
  • Мнения: 415
А и в случая едно на ръка вашите лични осигуровки, ами предвид за каква позиция кандидатствате направо дебеело ви намекват с какво персонално ще трябва да се занимавате и натъкмявате Close

# 612
  • Мнения: 424
Здравейте,

За първи път пиша в темата, с огромно “работно отчаяние”, тъй като не разбирам как и защо се получава така.
Работя в ИТ сферата от доста години, с добър опит, няколко езика и бих казала, че СВ-то ми е на отлично ниво.
Работила съм в 3 големи компании с добро име на пазара, нямам резки смени, тоест във всяка от компаниите съм изкарала между 2 и 6 години.
От 1 година започнах работа в малка компания, която отчаяно искам да напусна, защото стресът е огромен, без да навлизам в подробности.
Та, от около 2 месеца си пускам СВ-то по обяви, предимно от LinkedIn, и никой не ми се е обадил.
Чудя се, как е възможно…
Помолих приятели, които са на ръководни позиции да погледнат СВ-то ми, да не би да има нещо “стресиращо” за рекрутърите, но всички казват, че е много добре написано и няма нещо, което биха променили.
По-разбираемо би било за мен ако след интервютата, решат, че не съм точния човек за позицията, но някак си ми се вижда изключително странно никой да не се свърже с мен от толкова обяви, по които съм кандидатствала.

Някой от бранша би ли дал професионално мнение по казуса?
Или ако и на друг му се е случвало подобно нещо…?

# 613
  • София
  • Мнения: 2 431
ИТ сферата е доста широко понятие. В момента има масово свиване на пазара/позиции/рязане на разходи и неща.
Има вече май някакво положително движение в Щатите, но докато стигне Европа и България, ще мине време.
Можете да видите през някоя агенция тип Minds (ако още ги има), те да ви търсят интервюта.
Не знам и за кой град де.

# 614
  • Мнения: 424
Благодаря.
Става въпрос за София, въпреки, че работя за международни пазари винаги от разстояние.
Иначе, се свързах с една от ХР фирмите, казаха, че засега нямат позиции за моя профил.
А една от обявите, по която съм кандидатсвала също е от фирма за набиране на персонал, не е директно от самата компания работодател.

Общи условия

Активация на акаунт