За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 110

  • 25 074
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 77
И аз бях взела на Биодерма за бебета, но наистина е ужасен. Няма разнасяне, дори го пробвах на себе си 😀 и все едно съм се мазала с крем Здраве.
Взех на Мустела, доста по-лесно се разнася и май му е добре засега, но съм го ползвала 1-2 пъти.

# 541
  • Мнения: 370
Дами, препоръчайте ми добър слънцезащитен за бебета, който не оставя бяло след нанасяне ? 😊 В момента сме с Биодерма, но е ужасен.
Аз се спрях на Wooden spoon, не оставя бяло, добре се прие от кожата, но има един лек неприятен мирис, когато си помиришеш кожата, иначе не се усеща и след време изчезва.

# 542
  • Мнения: 509
Ние сме с Мустела.

# 543
  • Мнения: 227
Нормално ли е детето да си хапе ръчичката? Напр стана червена… на 1.1г

# 544
  • Мнения: 580
Нормално е. Моят не 2г3м се хапе нарочно като се ядоса, напоследък започна и да се щипе. На около годинка хапеше всичко, после спря, дълго време не го правеше, сега пак започна и така, на периоди.

# 545
  • Мнения: 46
Ние сме с Юриаж и Ла Рош и не оставят бяло по кожата. Юриаж една идва по-трудно се разнася, но пак е добре.

# 546
  • Мнения: 351
Здравейте, момичета. Бебе на 3 месеца, смесено хранене, днес има разтройство. То като цяло досега не е стигало по-стегнато от консистенция на горчица, но днес си е като вода направо. Вчера прекалих с ягоди и череши и имам съмнения, че може да е от това. Какво да правя, съвети от опит? Писах на личната,  но и вие ще сте ми от полза.

# 547
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 488
Проверете урината, при такова вдигане на температура без други симптоми. Но може и да са вируси. Моят син мина два вируса в рамките на 20 дни. При първия беше 4 дни с температура, при втория малко повече от 24 часа, вторият аз и баща му го изкарахме с температура, повръщане и диария. Той само с температура. Първо се разболя баща му, после аз и малкият почти едновременно. Но със сигурност не е от зъби. И на моят син за това време му избиха последните два зъба, но не е от тях.

А стигна ли се до АБ или сам я пребори ?

И ние сме в същото положение ,но от 2 дни,само спи ,лежи и реве ,педи каза,че щом няма повръщане и дрисък ,ако до 3 дни не я пребори ще изпише АБ ..
Голям зор виждам да й дам нурофен,рев до откат,бие се,страх я е,изпада в ужас като ме види с писалката...От лъжица или сложен в нещо не признава...принудих се със свещички или с хладка вода в коритото ..

# 548
  • Мнения: 241
Здравейте, момичета. Бебе на 3 месеца, смесено хранене, днес има разтройство. То като цяло досега не е стигало по-стегнато от консистенция на горчица, но днес си е като вода направо. Вчера прекалих с ягоди и череши и имам съмнения, че може да е от това. Какво да правя, съвети от опит? Писах на личната,  но и вие ще сте ми от полза.

Ягоди и череши на бебе на 3 месеца? Вие сериозно ли?
Всички берита /berry/ ягоди,малини,боровинки и тем подобни не се дават до 1 годинка.

# 549
  • Мнения: 351
Айде пак да прочетете, ама този път с разбиране и без назидание Simple Smile

# 550
  • София
  • Мнения: 8 751
Не е яло бебето ягоди и череши, а майката. Добре е да укротите тона, особено след като не и четете внимателно.

По принцип дискомфорт у бебето, заради храна на майката, е по-скоро градска легенда. Споделени истории от майки, които най-често са съвпадения. Трябва да има няколко условия- като пропускливи черва и у двамата, силна чувствителност, алергии у детето. Случва се, но е доста рядко.
Наблюдавайте детето дали ще премине разстройството, може за няколко дни да се храните малко по-умерено, кафето също да е до чаша на ден. Ако не се оправя ден-два, три-свържете се с педиатъра, може да има някаква бактерия. 
А череши и малки "горски"плодове, може да се дават и преди годинката, просто в подходяща форма и е желателно да са в сезон. 
Моите лични деца са ставали на 6 месеца юни месец, съответно имаше и череши, и малини...какво ли не. Обожаваха ги на тази възраст. Просто ги предлагах намачкани или в печива. Редовно правех палачинки с боровинки вътре.

# 551
  • Мнения: 3 012
Да ,възможно е да е защото си яла тези плодове колкото и невероятно да звучи при нас стана същото ,а моя е на 1,8 г. Преди 2 дни изядох 1 люта чушка на мен ми няма нищо ,но мялкия беше с диария,също така ядох и череши та едно от двете даде реакция

# 552
  • Мнения: 272
Колко хранения на АМ би трябвало да има бебе на 3 месеца и какви интервали на сън и будуване?

# 553
  • Мнения: 3 012
За интервалите ,виж в нета ,аз там си бях набелязала една табличка ,колкото да видя горе долу какви са интервалите

# 554
  • Мнения: 23
Здравейте, мами.
Бебо е на 2 месеца и от снощи забелязах , че урината му е жълта и така ми направи силно впечатление, като че ли не е била досега.Дали е нормално?

Общи условия

Активация на акаунт