КОГА ПРОБИХТЕ УШИТЕ НА ДЪЩЕРИТЕ СИ?

  • 17 327
  • 233
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 640
Всеки сам трябва да вземе решение кога да пробие собствените си уши.Аз бях ученичка и сама отидох да се продупча при козметичка.
  Моята дъщеря сама трябва да реши дали иска и кога.Инфекции и алергии наистина са възможни и този факт не бива да се подценява,нали?!Освен това,рискът от неволно нараняване на ухото от друго дете в градината или на площадката по време на игра...Като сме ги родили тези деца,не значи ,че ще си ги дупчим, когато и както си искаме. Wink

# 31
  • Мнения: 17 407
На 1г.9м.

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз моите уши ходих да ми ги дупчат на 8 и после да 10 год (на 12 пак бях решила да ходя, но нещо ми мина мерака; сега нямам никакво желание да си кича ушите)... Така и ушите не ми понесаха обеци, а първия път бяха медицински, втория- чисто злато... Инфектираха се, боляха ме, гнояха и течеше кръв докато не ги махнех. Дори сега- 22 год. по-късно периодично се образуват болезнени твърди топчета на мястото на дупките и все имам чувството, че нещо съм прецакала (нали по ушната мида има разни важни точки, които съответстват на органите в тялото). Та за това не мисля да дупча щерките.

# 33
  • Мнения: 2 040
Моите ги пробиха в детската градина като  бях, ама на колко съм била незнам 4-5 години, тука някъде ...
На дъщеря ми ги пробих лятото на 1,10 год. беше тогава ..  Минахме покрай едно студио и кво ми прищрака ... но не съжалявам ..
Важното е че не я болеше, плака преди да разбере какво ще я правят, но не и след това ...

# 34
  • Мнения: 7 474
1г. 6мес.

# 35
  • Мнения: 2 910
Дъщеря ми е на почти 3г. ,а още не сме й пробили ушите.

# 36
  • Мнения: 872
Малко преди годинка. Сега много им се радва и се кефи.

# 37
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дъщеря ми си ги поиска сама на 3 годинки (голяма е кокона).

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Пробихме ги миналата година есента - тогава дъщеря ми беше почти на 9 г. и ме врънкаше от много време. Един месец носеше медицинските от студиото, а после сложихме малки златни халкички. Аз съм на мнение, че детето трябва съзнателно да желае тази процедура, т. е. да е на повечко годинки.

# 39
  • Мнения: 3 740
Моите уши не са пробити и се чувствам много добре. Не ми липсват никакви дрънкулки.
Дъщеря ми си проби ушите, когато стана в гимназията. Наскоро ми каза, че ползата от пробитите уши била, че гаджето й не се чуди какво да й подарява за всеки празник. Mr. Green

Мис Свят нямат право да са с пробити уши и други подобни интервенции.
Това не го знаех. Е, значи поне по един критерий мога да се кандидатирам за Мис Свят.  Sunglasses

# 40
На малката и пробих ушите малко преди да направи 4месеца.

# 41
  • Мнения: 5 362
Точно на Благовещение й продупчихме ушите-беше на 9 месеца.
Незнам дали заради поверието,но се разминахме почти без рев.

# 42
  • Мнения: 3 461
На 6 месеца,нямаше никакви проблеми.

# 43
  • Мнения: 8 917
Не съм ги пробила и нямам намерение - като порасне и поиска сама - тогава.

# 44
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не съм ги пробила и нямам намерение - като порасне и поиска сама - тогава.

И аз така. Радвам се, че не й ги пробих, защото тя сега не харесва обици. А и ми е смешно гологлаво бебе с обици.

Общи условия

Активация на акаунт