КОГА ПРОБИХТЕ УШИТЕ НА ДЪЩЕРИТЕ СИ?

  • 17 302
  • 233
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
На мойта дъщеря ги пробих на три години.

# 16
  • Мнения: 4 965
Ушите ще пробия, когато и ако сами изявят /достатъчно смислено/ желание.
Други работи да си пробиват след като станат по на 16-18 г.
Аз не искам да нося отговорност за нещо, което засяга тяхното тяло.
Едното ми ухо постоянно набира и ме боли, защото се стреснах и мръднах при продупчването - в 8-ми клас бях, но сега мога да обвинявам само себе си, защото сама взех решението /татко само ме придружи "за кураж"/.

И защо темата е в клю-то и с главни букви  newsm78.

# 17
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Пробих и ушите,когато беше на 10 месеца.

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
на каката на 10г сама поиска, на малката на 8м.в бг са и двете!

# 19
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На мен ми ги пробиваха три пъти, ако не и повече пъти. Първият най-съм го запомнила, макар че съм била на 3-4 години. Баба ме заведе при друга баба на село и онази с игла с конец,  Mr. Green

Другите пъти бяха културни.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма да й ги пробивам, освен ако сама не пожелае да стори това.
Това ритуал ли е някакъв, като обрязването ми звучи.
Сигурна ли си, че след време няма да те попита - защо си ми пробила ушите?

# 21
  • Мнения: 2 229
Няма да й ги пробивам, освен ако сама не пожелае да стори това.
Това ритуал ли е някакъв, като обрязването ми звучи.
Сигурна ли си, че след време няма да те попита - защо си ми пробила ушите?

Еееее пробиването на уши е далеч от обрязването. Дупките зарастват все пак. Mr. Green

Пък аз не познавам момиче, което да се оплаква, че са му пробили ушите. Confused Вие познавате ли?
(не се заяждам наистина не съм чула такова нещо, даже напротив, имам приятелки които се тръшкат, че не са ги пробили като малки, защото сега ги е страх...)

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Еееее пробиването на уши е далеч от обрязването. Дупките зарастват все пак. Mr. Green

Пък аз не познавам момиче, което да се оплаква, че са му пробили ушите. Confused Вие познавате ли?
(не се заяждам наистина не съм чула такова нещо, даже напротив, имам приятелки които се тръшкат, че не са ги пробили като малки, защото сега ги е страх...)
Прозвуча ми като обрязването, защото е точно като ритуал, когато споменахте, че се правело на благовещение.
И да, има такива, които не искат обици, ето:
Аз смятам да сложа обеци на малката ако тя пожелае това.Решението ми е такова защото лично аз не нося и не обичам да нося абсолютно никакви бижута и малко ме е яд на майка ми(ама съвсеееем малко ) че ми е надупчила ушита, когато още съм била бебе.

И още нещо - мен повече ме е страх от инфекции и друго лоши последствия(като закачане в нещо примерно), отколкото да гледам дъщеря с допълнителни украшения.

# 23
  • Мнения: 7 723
На голямата- на 2 год. и половина,
а на малката- на 2 месеца и половина  Wink

# 24
  • Мнения: 1 006
на 8 месечна възраст Peace

# 25
  • Мнения: 4 965
Аз лично съжалявам, че пробих моите -все трябва да се съобразявам да съм с обеци /без обеци ми изглежда грозно - само дупки/; а и от днешна гледна точка слагането на обеци ми изглежда неестетично /неслучайно Мис Свят нямат право да са с пробити уши и други подобни интервенции/.

# 26
  • София
  • Мнения: 981
На мен са ми ги пробили когато съм била на 1 год.Помня че в у-ще много ме дразнеха и много ги мразех.Като поотраснах ги махнах и ги хвърлих (тъпа работа защото бяха златни).От тогава не съм слагала обеци.
На голямата ми дъщеря и подариха златни обеци когато беше на 1 год. прибрах ги и съм казала когато пораснат да се дупчат където искат но като малки - не!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 654
Беше на 1г.и 8месеца. Дори датата си спомням, защото беше празник- Дена на Будителите Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 4 294
На голямата на 1г. и 5м., тогава се падаше Благовещение.
На малката сега - март пак на Благовещение ще бъде на 1г. и 7м.

Учудвам се като чета, че има хора които не харесват да имат обици  newsm78. Голямата ми дъщеря се харесва и вече носи трети вид от както са и продупчени. Надявам се и малката след време да е благодарна и да се харесва.

# 29
  • Мнения: 8 505
Не съм и нямам такива планове.Когато поиска обеци-тогава.

Общи условия

Активация на акаунт