Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 42

  • 27 207
  • 608
  •   1
Отговори
# 345
  • Sofia
  • Мнения: 271
Новият сезон на Outer Range започва на 16 май.

# 346
  • USA
  • Мнения: 7 367
За който е гледлал The Stranger, ако може да обясни нещо, което не ми е ясно :
!!! Спойлер!!!
Скрит текст:
Защо Кац уби сладкарката? Спокойно можеше просто да я разпита, все пак е полицай?

Скрит текст:
В последния епизод или предпоследния каза,че нещата са ескалирали и затова я е убил.Не е било предвидено.
Нали се усети,че сладкарката не му повярва за разговора с дъщерята сутринта(майката и дъщерята говориха следобяда) и от страх да не го докладва на полицията,я ликвидирал.

# 347
  • София
  • Мнения: 5 941
започнах първи сезон на "Мария Антоанета". https://www.imdb.com/title/tt15384074/?ref_=nv_sr_srsg_3_tt_8_nm … ie%2520antoinette

Не е лош, но още във втори епизод взеха да заменят историческите факти с художествени измислици, което мен много ме дразни.

# 348
  • Варна
  • Мнения: 741
Не съм доволна от сезон 4 на ,,Мост/Bron/Broen". Някак хаотичен, недоизказан, незавършен...
Само 8 епизода са, нали?

# 349
  • Мнения: 29 951
Гледам сега Fallout. Леко ми е странен, на моменти скучен. Принципно харесвам следапокалиптични сериали.....

# 350
  • София
  • Мнения: 27 347
Относно Йелоустоун с Кевин Костнър. Много се радвам, че толкова много хора го изгледаха и продължават да го гледат. Голям автогол от Диема така да го прекъснат в нищото. Но поне доста хора разбраха за сериала и след това потърсиха алтернативни начин на гледане. И това е нещо...
Препоръчвам ви да изгледате и спинофите, 1883 и 1923. Страхотни сериали. Имаме си и тема за сериала и всички останали от Вселената на Шеридан за Дътънови. Добре сте дошли в нея. 😊

Искам да напиша обаче нещо относно Йелоустоун. Първо това не е точно каубойски сериал. ОК, разбирам защо се свързва с каубоите, а то си има и цели епизоди за живота на ранчиерите. Но не е типичния каубойски филм/сериал. Предполагам, че много хора като чуят каубой и се сещат за тези дето се гледат лошо 1 минута на фона на силно драматичнна музика и въпросът е кой ще извади първи револвера от кобура. 😀😉 Мне, нищо общо. Това го няма дори и в 1883 и 1923.
В Йелоустоун, Шеридан разказва за съвременна Америка и как на фона на бурните социални събития през последните години, едно семейство или хайде поне техния патрон се опитва да живее по начина по който са правили неговите родители и техните родите и т.н. И кой начин на живот е по-добър?
Сериалът представлява сблъсък на поколенията. На старото срещу новото.
Новото обаче се опитва да погълне старото и да го унищожи, защото точно това ще стане с всички тези неземно красиви резервати и природа ако нямаше такива хора като Дътън да ги бранят. И да има такива хора и в реалния свят в момента. И там всичко е въпрос на влияние в сената, но много често говорят и пушките...
Да, Дътън може да е убиец и суров човек, но е справдлив и просто брани своето. Не е навредил на никого без да има причина за което.
Дали този сериал пресъздава съвременния 'див запад' (макар че тук е по-скоро северозапад) по реалистичен начин, защото много хора отказват да повярват, че там така се живее и има толкова убийства и брутализми.
Значи да, изключително реалистичен поглед е върху съвременна Америка в тези географски ширини. Гледам съм доста подкастове в ютюб и съм чел по темата. Шеридан е почти педантично реалистичен, като разбира се някои неща са понапудрени и насилени за повечко драматизъм. Все пак правим телевизия, искаме да има драма, рейтинг и т.н. Но да, убийства има, но те не са повече отколкото в Ню Йорк или Ел Ей например, където уж нали трябва да сме в 'центъра на модерното и новото'

Съвременна Америка е създадена и изградена върху костите на милиони знайни и незнайни жертви. За съжаление повечето са индианци, но и на много бели хора дошли да търсят по-добър живот и втори шанс. Безконечни са безименните гробове и кости върху които са построение съвременни неонови империи.
Има един спиращ дъха монолог в 1883 относно всичко това за което ви пиша.

Така че съветвам всички да дадат шанс на Йелоустоун (и на 1883 и 1923), да изгледат поне 2, 3 епизода от сезон 1 преди да решат дали да продължат или не. И имайте предвид, че това е един от малкото съвременни сериали в които всеки следващ сезон е по-добър от предишния. Като пикът за мен са сезони 3 и 4. 🙂

# 351
  • Мнения: 6 735
Подкрепям всяка дума написана от Дяволо! Кога ще са готови последните серии от 5 сезон? Изгледах предните сезони на един дъх и останах много разочарована като разбрах, че сезона не е завършен.

# 352
  • София
  • Мнения: 27 347
Не се знае кога...
Според мен ще ги видим чак през 2025 г.
Или за Коледа 2024 г. най-рано.
Костнър беше зает с предстоящия мега неоуестърн епос в две части, който излиза това лято на кино.

# 353
  • Мнения: 11 771
Темата с каубоите ми е много далечна. Ако не беше препоръката на Diavolo, не бих го и гледала. На мен далеч не ми бяха нужни 2-3 серии да се зарибя, а над 1 сезон.
Така беше и със "Синове на анархията".
Иначе съм от хората, които ако не ги грабне от първата серия сериал, трудно се навиват да дадат шанс. Зависи от препоръките, най-вече в темата. Не са ме подвеждали.
Имам още две отлежаващи класики. Просто не им е време явно. Мъча ги понякога.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 20:22 от Merelenda

# 354
  • Мнения: 29 951
Препоръчайте ми, моля, нещо криминално или мистерия, може и пътуване във времето....такова ми се гледа.

# 355
  • Мнения: 2 264
Diavolo,браво за Йелоустоун пояснението,подкрепям на 100%,велик е!
Аз съм на финалните епизоди на Шогун,също препоръчвам.

# 356
  • Мнения: 145
Препоръчайте ми, моля, нещо криминално или мистерия, може и пътуване във времето....такова ми се гледа.

Наскоро гледах Dark и супер много ми хареса!

 Lost е също добър, но малко старичък, в момента мисля, че по някоя телевизия го даваха дори.

# 357
  • Мнения: 1 151
Препоръчайте ми, моля, нещо криминално или мистерия, може и пътуване във времето....такова ми се гледа.
За криминален се сещам за Dublin Murders. Гледах го преди години и останах с добри впечатления.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 22:21 от innasn

# 358
  • Мнения: 972
Също малко по-стар, но много добър - The Blacklist.

# 359
  • Мнения: 2 281
Dark winds - крими и малко мистика в индиански резерват.

Общи условия

Активация на акаунт