подкупвате ли децата си за да ходят на детска градина

  • 1 598
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
и аз така;
давам по 1 М@М плодов бонбон ако сама иде до вц с вси1ки подробнисти по вода,миене на ръце и пр.
за друго-не,намирам го особено вреден навик(не 1е за вьц-то не е),особено ако наградката вклю1ва храна

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Подкупването въобще не е добра идея, но на нас често ни е налага, особено след дълго отсъствие от детската градина...  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 8 917
Засега не ходи на детска градина, но идеята с подкупването не ми допада Thinking

# 18
  • Мнения: 5 877
Ооо, нееее
Само веднъж я заплаших (на шега), че ако не си изяде каквото там трябваше, ще я накажа и няма да я пусна. Рееееев!

# 19
и на мен не ми допада, но дали не е добър стимул да започне да ходи на детска градина. То е ясно, че няма вечно да я подкупвам. Тя ходи месец и половина на ясла и накрая я спрях, защото стана много нервна и се разстройваше от всичко. Чувала съм, че доста деца минават през това, но аз не издържах да я гледам така и не мисля, че е добре да се разстройват децата, дори "да им мине". Сега с втория опит си говорим надълго и на широко, четем за франклин и на нея и е много интересно, иска да ходи на детска градина, но винаги започва с уговорката, че и аз трябва да отида с нея и да остана. За мен е напредък това, че иска да ходи на детска градина, защото преди не искаше и да чуе, даже ходихме два пъти, но тя и двата пъти не ме пусна да се отделя от нея. Само проверяваше къде съм. Искам следващия път да се опитам да я оставя и се притеснявам как ще реагира и дали няма да се наплаши пак. С тази цел си мислех, за шоколадовите яйца ....

# 20
  • Мнения: 5 877
Ако ще подкупваш, подкупвай качествено.
Не давай подаръче на детето в края на деня, когато го взимаш, защото така още повече ще го накараш да бленува за часа на спасението  Laughing
Ако можеш, използвай улисията с обличането, за да мушнеш подаръчето в шкафчето й, след което си тръгвате
и то го намира на следващия ден - нещо, което се появява в самата детска градина. Измисли някаква история - може да й го оставя "джуджето", може "феята" и т.н. Но трябва да го види СЛЕД влизането в детската градина сутрин.
Не вечерта, не и сутрин попътно. Разбираш ли - ефектът трябва да бъде в самата детска градина и да не излиза от теб по никакъв начин. Не е подкупване, не е и педагогика, просто е нещо хубаво, което се случва там.

Между другото, колко голямо е детето?

# 21
2.5г. това с изненадата в детската градина ми допадна. мисля да пробвам

# 22
  • Мнения: 9 990
Няма такова нещо като стимул да ходи някъде си.Детето ще реши дали иска или не иска едва след като осъзнае факта, че все пак го водят на градина.Предварително няма как да знае.Все пак, за него е пшромяна и да се подходи с разбиране си трябва.Подкупване за нищо не предприемам, друг е въпросът, че често нося след градина нещо, това си ни е ритуал/ не е задължително да е шоколадово/Ако се поява без такова нещо-никога не съм имала драма.И друго-ти може да си мислиш сега, че тръгването на градината ще е трудно, а да се окаже, че за 3 дена детето ви ще свикне.Не се настройвай предварително.Успех!
А, не на последно място-идеята на Анда ще проработи, ако госпожите са настроени да приемат детето с такава изненада да влезне.Не забравяй, че и други дечица ще има, пък те ще поискат от неговото и може да стане двойна драма....Поне при нас имаше подобен случай...

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
при нас проблемът е с взимането: най-често не иска да си тръгва и понякога се чудя дали да я подкупя, или да я метна на рамо и да я понеса към колата newsm78
сутрин има проблем със ставането, но не е пряко свързан с ходенето на детска градина - просто иска още да си поспи...както и аз... тогава никакъв подкуп не може да я изкара от леглото.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
при нас проблемът е с взимането: най-често не иска да си тръгва и понякога се чудя дали да я подкупя, или да я метна на рамо и да я понеса към колата newsm78
сутрин има проблем със ставането, но не е пряко свързан с ходенето на детска градина - просто иска още да си поспи...както и аз... тогава никакъв подкуп не може да я изкара от леглото.

И двете неща ги има и в нашата къща Sad Аз я мятам на рамо и я връзвам на седалката й в колата /веднъж по пантофи даже  Embarassed/

Никога и за нищо не подкупвам Дариа. Бях й купила 10-тина книжки за Мечо Пух с идеята да й ги давам малко по малко като изненада... нищо не стана:-( Тя харесва сама да си ги избере в книжарницата. Яйца, бонбони и прочие й купувам по 1, когато сме в магазин и пожелае... Изобщо не разбирам защо ги иска като не е фен на шоколада обаче.  ooooh!

# 25
  • Мнения: 2 818
Уж не я подкупвам или поне аз не го възприемам като подкуп....  Обикновено докато тя е на детска, аз съм се шматкала някъде и много често съм й купила нещо, което ми е харесало... освен това й купувам редовно лепенки, които й давам след детска, но често и по друго време. Тя не бленува за тях, но май ги има за награди. Понякога ми се случва да ме пита, докато я обувам на тръгване в детската "Купи ли ми нещо?" , но ако й кажа че не съм не се впечатлява....
Идеята на Анда е много хубава!!!

# 26
  • Мнения: 5 877
П.С. Не е задължително да е за ядене. Разпечатана картинка също става, примерно.
И не го даваш на детето пред другите, то само си го намира в шкафчето (сложила си го предишния ден, като си я взимала).
Ти ни лук яла, ни лук мирисала.

# 27
  • Мнения: 295
Ами, подкупвам го!...

Така по-лесно излизаме от дома. Иначе е рев и чудо. И той сега си знае - на вратата едно бонбонче за смучене ( така в колата до градината е зает с нещо приятно) и като стигнем на пътеката пред градината - още едно. Междувременно има малко мрънкане, но като му кажа, че няма да имам бонбон и се поуспокоява. Е, имало е случаи, в които стигайки до вратата на градината го глътва и следва рев с пълно гърло, но общо взето имам успех!

# 28
  • Мнения: 3 089
и на мен ми допада идеята на анда.
чудя се дали ще 'фане декиш в ситуация с ясла и при дете на година и 5 м.  newsm78

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не, тя ходи с голям мерак. Много рядко се случва да мрънка, но по-скоро се опитвам да я успокоя.


 Peace И нашите са така.

Общи условия

Активация на акаунт