как се справяте със запека

  • 3 479
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
Какво означава- май има запек? Твърдо му е акото или се свива и плаче?
то не е задължително да ака всеки божи ден, може през един или два.
Моето бебе се ака на 3-4 дни, е какво да го правя, че така иска...
аз изчетох суманата неща за това акане и се примирих - на 2 дена ок!

# 16
Личната лекарка ме посъветва да разтварям адаптираното мляко - използвах Милумил, сега сме на Нан-1 - в 5% разтвор от овесени ядки. Приготвя се по следния начин: в 500 мл вряща вода се слагат 2 равни с. л. овесени ядки. Когато се сварят, се прецеждат и към получената течност се добавя преварена вода до 500 мл. Откакто го правя, не сме имали проблеми с ходенето по голяма нужда - ака веднъж на ден.

# 17
  • Мнения: 46 520
brendy, детето е на 50 дена!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 15 222
Така, така.....
Овесената вода съдържа глутен, а той не бива да се дава на бебета, които не са навършили 6м.

# 19
И моето е на 50 дни. Личната лекарка ми го предписа и изхожданията се регулираха без никакви проблеми. Може би процентното съдържание на глутен, когато се приготви така водата, е много малко. Но нека всеки прецени. Аз също ще се консултирам с друг педиатър.

# 20
  • Мнения: 2 553
Ох, опитвам се да съм търпелива, ама като чета за сок от цитруси на 25 дни и сапунче и мушкато в дупето и направо се чудя в кой век живеем  Confused

И аз  ooooh!

# 21
  • Мнения: 45
една позната ми препоръча да започна да му давам кисело мляко разредено с малко вода и така щяло да му се регулира изхождането.тя дава на нейното бебе и то акало по 2-3 пъти на ден,но аз смятам,че моето бебе е още много малко за кисело мляко.ако някой има мнение по тази тема нека да ми го напише.

# 22
Консултирах се с д-р Ранкова от Първа градска. По принцип не се препоръчва, но ако няма фамилна обремененост няма проблем да се дава вода от овесени ядки. Личната лекарка също ми обясни, че рискът от глутенова непоносимост е изключително малък - 1 на 10 000. Каза ми, ако искам да ги спра, но бебето със сигурност ще се запече от Нан-а. Имало и друг вариант - последното хранене вечер да се смени с Фризовом - от аптеките, било против повръщане, но съдържало клей от ... не запомних - или да се смесва Фризолом с Нан-1 в съотношение 1 към 2. Някой ползвал ли го е? Аз още не съм решила как точно ще постъпя.

# 23
  • Мнения: 2 082

Цитат
една позната ми препоръча да започна да му давам кисело мляко разредено с малко вода и така щяло да му се регулира изхождането.
МАЛКО ТИ Е ДЕТЕТО-НЕ МОЖЕ ДА МУ ДАВАШ КИСЕЛО МЛЯКО.то се дава и аз незнам -след 10я месец.не давай нищо освен адаптираното мляко и щом акото не е твърдо,чакай детето само да се изака-не е проблем това да е през няколко дни.по-нататък ще му се регулира стомахчето.често се получава така от изкуственото мляко

# 24
  • Мнения: 2 082
Цитат
последното хранене вечер да се смени с Фризовом
ползвала съм го-има ефект,но при по-постоянна употреба като че ли спира да действа.по-добре не го смесвай с нан,а го давай отделно.и не е задължително да ака веднъж на ден-изчакай го и виж акото дали ще е твърдо...

# 25
  • Мнения: 391
Консултирах се с д-р Ранкова от Първа градска. По принцип не се препоръчва, но ако няма фамилна обремененост няма проблем да се дава вода от овесени ядки. Личната лекарка също ми обясни, че рискът от глутенова непоносимост е изключително малък - 1 на 10 000. Каза ми, ако искам да ги спра, но бебето със сигурност ще се запече от Нан-а. Имало и друг вариант - последното хранене вечер да се смени с Фризовом - от аптеките, било против повръщане, но съдържало клей от ... не запомних - или да се смесва Фризолом с Нан-1 в съотношение 1 към 2. Някой ползвал ли го е? Аз още не съм решила как точно ще постъпя.

brendy- не е хубаво така  да се смесват АМ.Предложението на твоята педиатърка на какво се базира,от къде е измислила тази смес ?! А защо да не забъркаме и още три-четири АМ ,само две някак несериозно звучи?!А що се отнася до Фризовом- някои деца се запичат от него.Дъщеря ми например.

# 26
  • Мнения: 76
До преди  месец и ние бяхме със същия проблем. Ама и аз съм виновна, защото отначало й давах Фризолак, а след това - Аптамил, че било много хубаво... Опитахме какво ли не. При това все още я дохранвах. Педиатърката ни препоръча Фризовом. Нямаше никакъв ефект. Случайно ми попадна Бейбинос-мехлемче за коремче. Започнахме масажи преди всяка смяна на памперса и нещата се оправиха! Сега Рали пълни пампито всеки ден! И я храня с Фризолак.
Стискам палци бебчо да се оправи по-бързо, че зная какъв е кошмар!

# 27
  • Мнения: 24 467
една позната ми препоръча да започна да му давам кисело мляко разредено с малко вода и така щяло да му се регулира изхождането.тя дава на нейното бебе и то акало по 2-3 пъти на ден,но аз смятам,че моето бебе е още много малко за кисело мляко.ако някой има мнение по тази тема нека да ми го напише.
Прави са мамите, че бебото е малко за кисело мляко, това- едно на ръка. Второ- за първи път чувам, че киселото мляко имало разхлабващ ефект- ние у нас, възрастните, си го вземаме за затягане, пък аз лично, понеже си имам понякога проблеми като бебчето, нищо че на възраст с него сме твърде далечни, го поспирвам докато не се оправя. На толкова малко бебо, дето и пресни плодове не можеш да дадеш освен масаж по коремчето за усилване перисталтиката на червата друго не виждам... ама лекарите нека си кажат думата. Само не почвайте редовно с термометъра в дупето, че големи беди ви чакат и двамата, може да изгуби рефлекс за самостоятелно изхождане.

# 28
  • Мнения: 24
И ние имаме проблем с изхождането. На 55 дни сме. Храним се с кърма (4 пъти на ден) и с АМ. Използваме Нутрилон 1 Комфорт. Акото е нормално, но много трудно се изхожда и то най-много 1 път на ден. През остатъка от деня само се напъва и реве. Най-много да изпусне газове но от това плача не намалява. Даваме и саб симплекс. Може би трябва да го спрем? Дайте някакъв съвет да облекчим стомахчето на беба.

# 29
Сега ще ти кажа как да се справиш със запека - Слагаш в тенджерата 1 л. вода с 2 супени лъжици овесени ядки. Изчакваш само да кипне и я махаш от котлона. Оставяш я да изстине и я прецеждаш. След това правиш АМ с тази вода от овесените ядки. Повярвай ми до 4-5 дни ще забравиш за запека. Аз на нашия започнах от третата седмица така и вече нямаме никакви проблеми със запека. УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт