как се справяте със запека

  • 3 486
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 560
Сега ще ти кажа как да се справиш със запека - Слагаш в тенджерата 1 л. вода с 2 супени лъжици овесени ядки. Изчакваш само да кипне и я махаш от котлона. Оставяш я да изстине и я прецеждаш. След това правиш АМ с тази вода от овесените ядки. Повярвай ми до 4-5 дни ще забравиш за запека. Аз на нашия започнах от третата седмица така и вече нямаме никакви проблеми със запека. УСПЕХ

Моля те!
Прочети това.

# 31
  • Мнения: 772
димана беше долу-горе на възрастта на твоето бебе.пробвах всичко което са те посъветвали мамите по-горе но за съжаление без успех.в крайна сметка решихме проблема за 10 дни с 5мл. дуфалак сутрин на гладно Peaceискренно ти съчувствам Hug
успех Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 6 624
Леле ,как сокче от портокал и мандарина Shocked
Аз сега давам круша и се изаква ,но сме на 4м.и 20дена.По добре круша отколкото цитруси.

# 33
  • Мнения: 45
благодаря на всички,които ми писаха.проблема виче е решен и бебчо започна да се изхожда редовно.надявям се повече да не се повтаря,защото наистина бебо се измъчи и ние покрай него.

# 34
  • Мнения: 241
Хубаво е, че сте се справили с проблема, но наистина послушай мамите, които ти казаха да спреш цитрусите,  а  не си и помисляй на вашата възраст да даваш кисело мляко или вода от овесени ядки!!!!!!!! Всички те са силни алергени, не рискувай!!!!!

# 35
  • Мнения: 254
бяхме на 40 дни и цяла седмица пи овесена вода по 300 мл. на ден и ефект никакъв само термометъра помагаше, сега сме на 70 дена ве4е и термометъра не помага. Дали е рано за сок от круша, сега давам от ябълка но се 4удя за крушата

# 36
  • Мнения: 2 082
колкото повече неща включваш ,толкова повече ще се задълбочи проблема-малко е детето и е добре да е само на мляко.предполагам,че не сте на кърма.ако си намериш чай Блевит L може да пробваш.твърдо ли е акото и на колко дни ака

# 37
  • Мнения: 45
бяхме на 40 дни и цяла седмица пи овесена вода по 300 мл. на ден и ефект никакъв само термометъра помагаше, сега сме на 70 дена ве4е и термометъра не помага. Дали е рано за сок от круша, сега давам от ябълка но се 4удя за крушата
здравей,нашия проблем беше същия.определено не се изхожда,защото ябълката го запича.под "запича "нямам предвид акото да е твърдо,а да не се изхожда редовно(около 2-3 дена).съветвам те да спреш да му даваш сок известно време-около 2-3 дена и след това да започнеш да му даваш сок от круша.спри за малко да даваш ябълка,а когато решиш да я включиш му прави смесени сокчета,например от ябълка и круша.при нас това помогна,дано и при вас да помогне. newsm10

# 38
  • Мнения: 3 405

Какво съдържа и как действа този чай?

# 39
  • софия
  • Мнения: 636
Ти не си добре да даваш на детето портокал и мандарина - така ще му засилиш запека, ще причиниш колики и алергии. На тази възраст детето ти е само за мляко. Цитруси не се дават до 1 година, че и повече, заощото предизвикват алергии, а освен това не са от нашите географски ширини. Не знам с какъв лекар се съветваш но ако той ти е казал така, направо го сменяй. Давай водичка и повече течности. Ние също сме с тежък запек, но сокове още не смея да давам, ще чакам пети-шести месец. сега само в краен случай пюре от круша - 5гр. в 30гр.мляко и топла подсладена водичка. Ползвам термометъра и много съвети на лекаря и майките от форума

# 40
  • Мнения: 950
Ако си давала сини сливи пробвай с тях - ние така се оправихме. Само че вече ядяхме плодови пюрета и като се запече дадох пюре от сини сливи на гладно и после около 2 часа нищо друго за ядене и имаше ефект. На нас ни действа разхлабително и сока от ябълки.

# 41
  • Мнения: 2 082
Blevit L - съдържа екстракт от сливи, тамаринд, киви и ябълка и може да се прилага и при новородени. http://www.bg-mamma.com/site/content/view/140/53/

# 42
  • Мнения: 887
Изключително малки сте за сок,овесена вода и кисело мляко.Аз бих сменила АМ щом като се запичате от него.Синът ми беше на НАН и нямаше запек,но всичко е строго индивидуално.

# 43
  • софия
  • Мнения: 636
Справих се със запека!!!!!!Давам вода от сварена тиква - топличка с малко захар!Пробвайте!

# 44
  • Мнения: 6 461
Здравейте,моето бебче е на 50 дена и вече имаме проблем с изхождането.Спрях да го кърмя,защото ми спря кърмата и минахме на адаптирано мляко,но сега започна много да се запича и не се изхожда по 2 дена.Стана много неспокоен и дори когато всичко му е наред плаче.Вече му давам и сок от портокал и мандарина,но и това не помага.Ако има някой със същия или подобен проблем и е намерил решение моля да ми пише.
Цитруси се дават след годинката Peace

Можеш да даваш на бебчето топла водичка ,да правиш масаж на кормчето по посока на часовниковата стрелка.
Можиш да се посъветваш с педито относно Дуфалак.

Общи условия

Активация на акаунт