Бебешко акне?

  • 404
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте,
Бебка е на 8 месеца и от декември започнаха да се появяват ситни пъпчици, първо по бузките, след което и по ръчичките и краченцата, а вече забелязвам и по ушите. Първо я водихме при педиатър, изписа Адвант@н мляко и Еудерм0л 0, нямаше ефект. След това ходихме и при дерматолог, първо изписа лечение с Бетаз0н трио + Еудерм0л 5 + феHистил капки, отново без ефект. Според дерматоложката не е нещо притеснително, но не е ясно от какво са и на вторичния преглед изписа ДжинджиPa aлба бебе, отново няма подобрение. Няма сърбеж и дискомфорт за бебка, но определено се притеснявам, че не изчезват и търся причината. Обмислям да направя онлайн консултация с дерматолог през Healee, но не съм много наясно как протича прегледа и дали ще е възможно. Четейки в интернет най-много ми прилича на бебешко акне, но според информацията, която получавам, акнето се проявява в първите месеци след раждането. Периода, в който се появиха съвпада със захранването. Тъй като се появяваха поетапно (първо имаше 1-2 пъпчици и не обърнах внимание) нямам представа към кой зеленчук е възможно да е реакция. По това време беше захранена с картоф, морков, тиква, тиквичка и сладък картоф. Ще започна да ги изключвам един по един от менюто за някакъв период, за да разбера дали е от някой от тях. Моля за съвети и някой ако има същия проблем да сподели как се е отървал от пъпките 😕

# 1
  • Мнения: 5 072
На кърма или АМ е?

# 2
# 3
  • Мнения: 6 558
Прилича на атопичния дерматит при едното ми дете. Не създаваше дискомфорт и не сърбеше. Най-добре се консултирайте с дерматолог.
Май бебчето има и в ущенцата... При моето дете обривът беше основно по бузите, бутчетата, коремчето и от вътрешната страна на ръцете.

# 4
  • Мнения: 1 582
Да не е хранителна алергия? Аз изпатих и това винаги е първото нещо, което си помислям.
🍀

# 5
  • Мнения: 53
Прилича на атопичния дерматит при едното ми дете. Не създаваше дискомфорт и не сърбеше. Най-добре се консултирайте с дерматолог.
Май бебчето има и в ущенцата... При моето дете обривът беше основно по бузите, бутчетата, коремчето и от вътрешната страна на ръцете.
Да, вече има и по ушенцата. Консултирахме се с дерматолог, според който не е АД, но не установи от какво се получава. Ще трябва да търсим друго мнение. 

Threemafan, възможно е, ще започна да изключвам някои зеленчуци за някакъв период и да чакам резултат.

# 6
  • Мнения: 6 558
Тези пъпчици с връхче ли са? Пълнят ли се с течност?
Дерматологът взе ли натривка за изследване?

# 7
  • Мнения: 1 582
Тези пъпчици с връхче ли са? Пълнят ли се с течност?
Дерматологът взе ли натривка за изследване?

И аз си го помислих, но щеше да боли или сърби.

# 8
  • Мнения: 53
Тези пъпчици с връхче ли са? Пълнят ли се с течност?
Дерматологът взе ли натривка за изследване?
Сякаш имат връхче, но няма течност. На пипане боцкат, като краставичка е кожата. Понеже сега стои основно по корем и търка бузките насам-натам се зачервява от време на време. По тялото не е червено. Нищо не е взимал дерматолога, само я гледа и изписва кремове.

# 9
  • Мнения: 2 299
И моето момиче получи подобни пъпки някъде на първия месец след раждането. Педиатърката предположи че е бебешко акне, но на мен в интернет не ми приличаше да е това. Взех на Юриаж крем за атопична кожа, мазах. Ту завяхнат и пак се появяват.
Записах час за дерматолог, ама тъкмо в деня преди часа те бяха поизчезнали и не можа да прецени особено доктора, ама каза да мажа с Юриаж и душ олио да взема. Още 2 месеца така мазане и нямаше резултат. Посетихме пак дерматолога, отначало ми каза мажи още време .. викам вече мажа месеци и няма ефект искам друго решение. Изписа един крем за 2лв, с кортикостероиди(ако така се пише), не си го спомням кой е. По схема 5дни сутрин и вечер, 5 дни само вечер. Още на 3 ден кожата се поизчисти, на 5 беше бистра и без следи от обрив и сега 8 години по - късно, (да чукам на дърво) не се е появявал обрив.
Така че посетете пак дерматолог, може и друг да пробваш, докато намерите правилното лечение за вас.

# 10
  • Мнения: 96
Мъжът ми има такъв обрив по мишниците, под шията и в горната част на гърба от преди да го познавам още. Казали са му "гъша кожа" и да хидратира хубаво.

# 11
  • Мнения: 5 072
Гъшата кожа много често е благодарение на глутена.

Общи условия

Активация на акаунт