Пак за любовниците...

  • 7 153
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
Вярно, че аз съм единствения мъж писал по темата  dontknow Лоша работа. Голям срам. Както и да е...

За бягането - това е най-лесното разрешение на всеки проблем. Теглиш му майната и си тръгваш, така че вече не е твой проблем. Но това рядко е най-доброто решение. Не й предлагам да стои с него. Това би било решение, а аз нито знам достатъчно, нито съм умен достатъчно, за да давам решения. За експериментирането не знам - когато хората са заедно и се обичат, те не се търпят един друг, а живеят и се нагаждат един към друг. Т.е. тя трябва да го научи да се държи/се чувства/живее така както тя си представя, че трябва. И същевременно да учи същите неща от него, защото той ще учи нея. Процеса е взаимен. В това е смисъла да са заедно. Да са свързани.
Как аз бих постъпил на нейно място вече съм казал в първия си пост в темата, но това е без значение, защото това съм аз. Това дори не е "мъжката гледна точка", която ти търсиш, защото такава няма. Едва ли всички мъже ще мислят еднакво по въпроса (по който и да е въпрос) за да обединиш мнението им под тази фраза.
Тя трябва да реши кое е по-важно за нея и как иска да постъпи. Не трябва да разглежда мненията тук като съвети как да постъпи, а само като други гледни точки, които да й помогнат да види страни на проблема, които сама не е видяла (ако има такива). Следващата важна стъпка е да постъпи както тя е решила и след това да не съжалява за решението, а да върви напред с него (с решението имам предвид). Което не пречи след време да вземе обратното решение и да промени нещата пак... живота е промяна, нали?
А за изслушването на другата страна... Аз не съм адвокат, но някак чувствам, че от изчерпателността на разказа на едната страна не трябва да следва, че той ще съвпада с този на другата. Винаги могат да съществуват "вариации", които коренно да променят картината.

# 76
  • Мнения: 12
И аз си мисля че би трябвало да му дадеш шанс,но ако пак се повтори нещо подобно не се замисляй много просто бягай.От страни когато не ти се е случило нещо подобно е много лесно да даваш съвети, затова ти сама трябва да си прециниш нещата.Желая ти късмет и бързо разрешаване на проблема.Междудругото ако решиш да му дадеш втори шанс не му натяквай всички те му простотий, опитай се да ги забравиш, знам че не лесно. Успех.

# 77
  • Мнения: 143
Мисля си, че по всички възможни начини се опитваш да искараш нея крива, а него да оправдаеш.
Грешна теория!
Тя е на 35 г. и може наистина да е страхотна. Може за това да я е харесал и т.н.


Ако беще толкова страхотна, нямаше да плаче и да му се моли да не я оставя, след като знае че е женен и има дете. Ако беше жена на място щеше да се отдръпне и да го остави той сам да избере какво иска и какво не.

# 78
  • Мнения: 1 425

На война и в любовта всичко е позволено...много хора смятат така.

# 79
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Добре де, аз ли нещо недовиждам, или няма инфо за развоя на събитията? Той кога се прибира? И каква тактика си решила да следваш?
И ако беше жена на място изобщо нямаше да се захваща с него - не е свободен все пак...

# 80
  • Мнения: 332
Тази история може само, поне за мен, да потвърди факта, че мъжете се развиват по-късно от жените. Голяма е разликата между мъж на 24 и жена на толкова. Той е още момченце, действа супер емоционално и необмислено и за това така е попаднал в ръцете на една 35 год. мадама, която знае какво иска и как да го постигне  Crazy До преди няколко години (може би) е бил пъпчасал пубертет, чийто сексуален живот едва ли е бил много вълнуващ, и сега вече възмъжал се радва на вниманието на жените и то на място, където няма от кой да се притеснява  Crazy 100% съм сигурна, че след няколко години горчиво ще съжелява за глупостта си, но в момента едва ли може да осъзнае какво е на път да направи т.е да си съсипе семейството! Не се учудвам и че родителите му подкрепят напълно момичето, те виждат огромната грешка, която е допуснал синът им и искат да го предпазят от развод, че ще е срам за рода  Embarassed
Но в случая немога да преценя как да постъпи авторката. И все пак "10 пъти мери и след това режи" Naughty Демек не пребързвай с решението, каквото и да е то!

# 81
  • Мнения: 2 039
Миличка, знам, че се чувстваш много объркана, наранена и предадена. Но ако още обичаш този човек и искаш да го задържиш послушай съветите на Xenia!!!
Много внимателно прочети и двата й постинга и се опитай да вникнаш във всяка дума от тях.
Това не е примиренческа позиция, това е наистина достойно поведение.
Не казвам, чe трябва да подтиснеш чувствата си и да не узнава какво ти е причинил.
Не казвам, че и Ina не е права. Но за Бога никога не му излизай с репликите:

...Да е мислил като е правил детето. Сега има отговорност спрямо него!
Те внушават безизходност. Най-лошото, което можеш да причиниш на един мъж е да му внушиш, че бракът и детето му са наказание.
Бракът, чувствата и отговорността са въпрос на ежедневен избор, на желание и воля, а не на решение, което някога си взел и те е осъдило навеки.
Общо взето внимавай за скритите послания на думите и поведението си и пак прочети постингите на Xenia.

Ако има рецидив и на родна почва, ситуацията вече много се променя. Но засега си мисля, че трябва да си дадеш още един шанс, на себе си най-вече.

  202uu

# 82
  • Мнения: 143
Добре де, аз ли нещо недовиждам, или няма инфо за развоя на събитията? Той кога се прибира? И каква тактика си решила да следваш?
И ако беше жена на място изобщо нямаше да се захваща с него - не е свободен все пак...

Няма го все още, прибира се сега на 10-ти в събота. А за тактиката мисля да водим много много разговори, а пък после вече ще видим кой какво иска и за какво се бори.

# 83
  • Мнения: 138
Ситуацията е наистина доста гадна и сърдечно_подтискаща! Много е важно той да е напълно наясно със себе си ..и какво точно иска ! Още е твърде млад , но дано дълбоко в себе си да е осъзнал истинските си намерения ....и грешки (ако ги осъзнава като такива)..Дали истински обича ..и как би подкрепил любовта си с действия ... Naughty
Нормално е ти да се отдръпнеш за настоящия момент , но ако той докаже обичта си ...и ти имаш сила да простиш ,нещата биха си дошли  на мястото..Лошото е , че отворената пропаст между вас много трудно би се запълнила ...Важното е той да осъзнае СЕСЕ СИ ..и истинското си "АЗ" ..да те приема като част от себе си ,част от своя живот и бъдещето, а не когато се отдаде възможност да кръшва..Един мъж според мен трябва преди всичко да е напълно наясно какво точно иска от живота си..... Naughty

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 19:27 от nassko76

# 84
  • Мнения: 563
разбирам какво имаш предвид. Сигурно си прав, а аз просто съм лишена от толерантност в това отношение newsm78 Просто за мен това не е проблем който би могъл да се реши с приказки и т.н. Става въпрос за огромна, опашата лъжа  а мисля който веднъж е постъпил така, нищо не му пречи да повтори и потрети подобна постъпка. Затова и не бих простила.
Дано авторката намери най-подходящото за нея решение Peace

# 85
Дано авторката намери най-подходящото за нея решение Peace

То това е ясно - най-правилното решение по дефиниция е това, което в крайна сметка бъде взето. bowuu
Обаче дано после разкаже тук какво е направила и какво е станало, че да може и ние да си направим изводите и да се научим на нещо, а не само да се плюнчим философски... baby_neutral

# 86
  • Мнения: 1 120
ако беше изневерил и след това да се разкайва-след много уговорки,пактове,рев и т.н. бих му простила
но той да ми каже,че остава при нея,защото тя го моли и не може без него.при положение,че има дете от мен...
думите са излишни.само ще кажа,че е сгрешил вратата на,която да почука.

изключително ми е трудно да опиша такъв мъж като него.бих предпочела да не го правя и само ще почукам на дърво

ние може да говориме всичко,но на теб ти е в къщата и ти трябва да решиш,а не после да казваш ''защо ги послушах''

мила,10 наближава.вземи най-доброто и перспективно решение за теб и детето   bouquet

# 87
  • Мнения: 84
kasitoмиличка,нека ти кажа и аз какво мисля,но от позицията на жена ,която живее със същият проблем като теб,разликата е че аз съм на 34 с големи деца.Никой не може да ти даде правилен съвет в такава ситуация.Ще си позволя да цитирам мой приятел,който казва така "счупена чаша се лепи,но тя никога не е отново цяла.слагаш я при останалите в сервиза,но не я предлагаш на гости защото знаеш,че ще протече" Прошка има,хора сме всеки греши,но никой не може да забрави,това не се забравя.Бъди силна и смела и вземи най-правилното решение за себе си и за детето си,защото само това е важно.Успех миличка.

# 88
  • София
  • Мнения: 289
kasito и аз също съм изпадала в подобна ситуация. Това беше преди 8 год., но и сега като се сетя се ядосвам. Тогава избраната бях аз /колко мило от негова страна/, може би защото нямахме дете. И така изкарахме заедно още две години.  След това имаше друга и накрая развод. Решението за развод го взех аз. Днес не съжалявам за нищо. На теб ти пожелавам да вземеш най-правилното решение. Късмет.

# 89
  • Мнения: 313
Била съм в подобна ситуация, но нямахме дете. Постъпи както ти се иска. Няма значение при мен, при други как е било.За всеки е различно. Един прощава и продължава, друг не може. Каквото и да решиш бъди силна.

Общи условия

Активация на акаунт