kanelbullar или кифличките на Карлсон

  • 13 475
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 142
аууу, много благодаря за рецептите, особено за кюфтенцата, но и тортата, ще я направя тази седмица за проба  Peace

искате ли да ви дам още една рецепта за канелени ролца?

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Ааа, без сладкото, ако обичаш Mr. Green На Нова година имах честта да опитам свински котлети със сос от синьо сирене и сладко от боровинки - бляяяяк Sick

# 17
  • Мнения: 14 490
Ааа, без сладкото, ако обичаш Mr. Green На Нова година имах честта да опитам свински котлети със сос от синьо сирене и сладко от боровинки - бляяяяк Sick

аз пък съм яла месо с боровинков сос и много ми хареса. нещо комбинацията със синьо сирене е станало гадно
иначе по темата - страхотни рецептииии
благодаря 
bouquet

# 18
  • Мнения: 4 138
аааааааааааааа/паниран камембер сьс сладко от боривинки/кефффффффффффффффф

# 19
  • София
  • Мнения: 2 060
аааааааааааааа/паниран камембер сьс сладко от боривинки/кефффффффффффффффф
Mr. Green Mr. GreenЕ тук вече улучи....ъхъм...или ементал. Ама месо, тц, шъ ми извините  Wink

# 20
  • Мнения: 5 622
Момичета, може ли да ме светнете, коя е тази мерна единица "дл".

"дл" = децилитър = 100 милилитра

някой май не е бил на училище когато е трябвало

А не може ли да обясниш, без да правиш подобни "уточнения"? СЯкаш всички рецепти, все в децилитри ги знаем..Айде, няма нужда...  Stop

Мен честно ми харесват рецептите, но това с тези децилитри ме смущава и няма да ги направя, в крайна сметка като готвя предпочитам там да се съсредоточа, а не да смятам и прехвърлям мерки...

Ти си първата, която виждам да дава рецепти с такива мерки....  Stop

# 21
  • Мнения: 14 490
БУБА споко Wink
момичето ги копира от някакъв сайт и ги превежда - аз съм срещала рецепти в нета с такива мерки. в англоезичните сайтове.
пък и наистина в училище ни сбъркваха от сантиметри, дециметри и т.н.

# 22
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Искам да пробвам тортата но в Пикадили не намерих картофено брашно. Някой да знае има ли тоакова нещо по нашите земи и има ли то почва в сладкарството?
Евентуално може ли да се замени с обикновено брашно?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 060
Искам да пробвам тортата но в Пикадили не намерих картофено брашно. Някой да знае има ли тоакова нещо по нашите земи и има ли то почва в сладкарството?
Евентуално може ли да се замени с обикновено брашно?

Според мен може да се замени по-скоро с нишесте  Wink. Аз съм ползвала картофено нишесте (имаше го в една торта....хм...май киевската торта беше). Не съм сигурна дали картофено брашно = картофено нишесте newsm78

# 24
  • Мнения: X
Буба, не съм искала да обиждам, просто този въпрос ми се стори бъзик (тези неща и синът ми на 10г ги знае  newsm78)
ако се затрудняваш, никой не те кара да го правиш, но се съмнявам, че ще намериш някой друг да ти преведе рецептите на Карлсон от шведски

за желаещите - ябълковата пита на г-жа Рог с ванилов сос
(това всъщност си е пай)



продукти за тестото:
2 ½ dl  (250 мл) брашно
1 dl (100 мл) захар
½ чл балпулвер
150 g масло
2 сл вода

Пълнеж:
3 dl (300 мл) нарязани плодове
½ dl (100мл) захар

пригответе тестото, оставете го да престои в хладилник 15 min.
разделете го на 2 части, едната я разточете според формата за печене (напр. 15-20 cm в диаметър), изпечете я на 175°C около 8 min. Напълнете изпечената форма с плодовете и поръсете отгоре захарта. Втората част от тестото се оформя (напр.разточва) като капак, с който се покриват плодовете (може да се направи малко по-широко от формата, за да покрие добре крайщата), отгоре се правят няколко нареза,за да може да излиза парата при печене, пече се при175°C около 20 min по средата на фурната
(ако тестото се разточва, най-лесно би било да се направи между 2 листа хартия за печене)

Ванилен сос: (8 порции)
0,5 l (500 мл) течна сметана
0,25 l (250 мл) мляко
2,2 dl (220 мл ) захар
1,5 ванилена пръчка (или 2-3 ванилии)
7 бр. жълтъци

сложете да заври половината захар с млякото, сметаната и ванилията
другата половина от захарта се разбива на пяна с жълтъците и се смесва с първата смес, получената смес се слага на водна баня, докато се сгъсти добре

# 25
  • Мнения: 446
Рецептата на канелените кифлички е СУПЕР!!! Правих ги снощи, забърках двойна доза. Меки и пухкави, изчезват за секунди. Като изстинат са по-вкусни.
Мерките в децилитри наистина са много удобни, защото преди години чаените чаши например бяха един размер, сега са по-големи и ми е по-трудно да преценя 200 гр брашно каква част от чашата е. Жалко, че повечето рецепти са в грамове или чаши.
Направих кифличките мънички /диаметър около 3 см преди втасване/, защото книжните ми формички са малки. Опасенията ми бяха, че ще се залепват на хартията, но не е така.
Като свърши пълнежа с канела, намазах последните с подсладена извара с ванилия, без стафиди, защото нямаше. И така са много вкусни.
Петя,   bouquet
Момичета, опитайте и вие, аз тичам да видя дали са останали ....

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Сега виждам темата и ще пробвам всчики рецепти полека лека.
Във възторг съм от тези децилитри - всчико е в обемни единици, а не тегловни и така е много по-лесно да се отмерва!

# 27
  • Мнения: 358
Петя, Сърдечно ти благодаря за рецептите!  HugИзпитахме страхотна радост  с племенничката ми , която е на 10 години и е луда по Карлсон! Тази събота ги правихме заено и станаха чудни! А само как ухаеше къщатаааа... После хапвахме в пълна тишина, а тези ужасно скъпи кифлички  бързо намаляваха Laughing И изглеждат точно като на картинката в книжката Heart Eyes Още веднъж  Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 28
  • Varna
  • Мнения: 503
ааааааа ще готвим явно днес.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 107
Мисля че ще станат много вкусни тези кифлички като се направят с пълнеж от масло,захар и МАК, за тези които го обичат. Руските плюшки се правят по подобен начин, но не им знам тестото.

Общи условия

Активация на акаунт