Въпрос-за цената на тока?

  • 1 223
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Е,аз отдавна отказвам да мисля колко струва тока и колко киловата плащаме,щото явно ми е над възможностите.....единственото което се напъвам да измисля е откъде да го платим.....само за информация-миналата година се топлихме на дърва/локално парно,към него и топлата вода/,готвех на газ и бяхме с едно бебе по-малко...и сметката за декември беше 160лв...тая година се топлим изцяло на ток-и сметката/по-новите цени и без евтините киловати/ е 157лв...а ако можете ми го обяснете,`щото аз явно съм тъпа и не мога да го проумея..........

А иначе цената е 0,146лв. дневна/0,093лв.нощна...а бележките в Пловдив са според зависи къде си платил...едните са като касов бон от магазин и там работата е мътна и кървава........

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 01:45 от Анонимен

# 16
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Мойте сметки и за трите етажа са както до сега и както спомена phil само бележките са по-различни от досегашните.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 062
Януарската ни сметка за ток е двойна!!  #Crazy
Не знам, реве ми се, на маймуни ни направиха!!!  #Cussing out

# 18
  • София
  • Мнения: 276
И нашата е доста по-висока.
Освен да се съберем и да направим протест, с искането- държавата дани плати тока Simple Smile!

# 19
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
По БТВ го коментираха въпроса - до декември 2006 г. се е плащала изконсумирата ел. енергия + % такса за разпределение и май върху таксата не се е начислявал ДДС (даже директора на столично разпределение каза, че въобще не са включвали такса разпределение), от 01.01.2007г. двете сметки се разделят и върху двете суми се начислява ДДС и за това сметките за ток са по-високи. Такса разпределение се заплаща, за да се поддържа електропреносната мрежа.

# 20
  • Мнения: 3 886
Януарската ни сметка за ток е двойна!!  #Crazy
Не знам, реве ми се, на маймуни ни направиха!!!  #Cussing out
И при нас така.Писна ми вечееееее .Всичко дигат а детски и майчинство се си седят а една сума #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #2gunfire #2gunfire Twisted Evil

# 21
  • София
  • Мнения: 5 828
Моята сметка не е по-различна, само бележката е различна.

# 22
  • Мнения: X
По БТВ го коментираха въпроса - до декември 2006 г. се е плащала изконсумирата ел. енергия + % такса за разпределение и май върху таксата не се е начислявал ДДС (даже директора на столично разпределение каза, че въобще не са включвали такса разпределение), от 01.01.2007г. двете сметки се разделят и върху двете суми се начислява ДДС и за това сметките за ток са по-високи. Такса разпределение се заплаща, за да се поддържа електропреносната мрежа.
И не само -ние  в Пловдив можем да ви обясним какво още плащаме......`щото братята роми се дигат на протести,а ние си плащаме сметките и си мълчим/че и на опашка чакаме,да не си изпуснем срока/............освен това мога от опит да ви кажа,че да подаваш жалби в Енергото-просто няма смисъл да си губиш времето/казвам го от личен опит/

# 23
  • Мнения: 47 988
и нашата сметка е двойна,само заради ддс не ми се вярва да е?нали преди се начисляваше ддс върху цялата сума,а сега върху двете отделни,би трябвало да е същото,а и 20 % върху част от сумата не е равно на 50 % от цялата сметка newsm78
надявам се да се окаже някаква грешка и в следващите месеци да го оправят! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт