Кога забременяхте?

  • 11 454
  • 195
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 817
Момичета, сърдечно ви благодаря за отговорите!   bouquet  bouquet  bouquet

# 181
  • Мнения: 7 201
На 25.Бях завършила висшето си образование и имах готовност да имам дете.Беше абсолютно желано и планирано.Мъжът ми изкарваше пари,аз не работех.Беше по-трудничко,но се оправяхме.
PeaceСъщата история,но родителите ни много помагаха!

# 182
  • Мнения: 22 433
Забременях на 22г, ще родя на 23г. С завършено висше образование степен магистър. Работя.

# 183
  • Мнения: 244
На 18 г. точно преди бала ми,със завършено средно образование съм,в момента съм студентка 1-ва година като на 19 май ми беше последния изпит за тази година,успеха ми е 5.33 и всички изпити са ми били след раждането,даже на един излизах отболницата за да отида тъй като лежах 1 месец,а следващия ми беше един ден след изписването.Никой не ми е гледал детето за да уча за изпитител.С мъжа ми държиме магазин за хранителни стоки,в който работехме аз и той преди да родя,а сега работи той и брат му.  bouquet

# 184
  • Мнения: 9 973
22 г средно образование,4 г работя,3г с приятеля ми Peace

# 185
  • София
  • Мнения: 5 079
Забременях на 24 години, бях завършила семестриално и работех.
Не съжалявам за нищо, напротив - отдавна ни беше време с приятеля ни за тази стъпка (тази година правим 10 години откакто сме заедно  Crazy....), но може би е важно поне да се опиташ да завършиш това, което си започнала с цел максимално да се облекчиш за в бъдеще (визирам образованието).Ето сега над моята  глава  виси като призрак един държавен изпит, който се надявам да взема в близките 20 години...  Mr. Green
Имам предвид, че ако сега бих могла да върна времето назад, бих се позамислила малко докъде съм стигнала като личност и тогава евентуално да се реша да имам дете. Не, че не е възможно и студенти да бъдат родители, но определено е по . сложно. Едно е да мислиш само за себе си, друго е едно малко същество да е целия ти свят. Heart Eyes Но си струва усилията, с малко повече желание няма невъзможни неща...  Hug

# 186
  • Мнения: 24 467
Ами в понеделник, между 23.00 и 24.00 часа на........ 1999 г. Laughing

при нас всичко до момента е планово. Особено децата. Не мога да си позволя нещо толкова важно просто да "се случи". Предпочетох да завърша висшето си образование и да си намеря работа, да поживеем заедно със съпруга ми, след това да се омъжа, още малко да си поживеем спокойни и наспани и чак тогава...

# 187
  • Мнения: 6 164
Мъжа ми работи и изкарва парите, на мен ми оставаше 1 година до дипломиране /висше/, мислех, че ще справя, но подцених ситуацията, много е трудно, когато няма кой да ти помага, баба или бавачка, не остава минутка да се изкъпеш, камо ли за учене.  Crazy С това отговарям и на втория ти въпрос.

# 188
  • Мнения: 576
На 28 забременях.
Имам висше образование.
Работех по специалността си и имам добра кариера (временно прекъсната, сега се гледаме с беба).
Мъжът ми си има бизнес.
Бебе се гледа трудно, без значение дали си на 20 или на 30 години.
То плаче, не спи нощем, изисква цялото ти внимание.
Ако ще го гледате сами, защото при нас е така, се приготви психически за много трудности..... но няма нищо повече от бебето, което да осмисля живота.

При нас всичко беше планирано.
На мнение съм,че не моге да имаш кариера, без да си родила децата си!
Успех!

# 189
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Аз забременях на 26 години. Оставаше ми един семестър и защита на дипломна работа от магистратурата. И аз и съпругът ми работехме. В осми месец защитих дипломната работа. Общо взето трудно се гледа дете без финанси у нас, а за чужбина нищо не мога да кажа. Пък и трябва да имаш някой, който да ти помага и физически, че 24 часа залепена до детето, да не можеш да мръднеш никъде си е изтощително, особено в първите месеци, когато яде на 3 часа.

# 190
  • София
  • Мнения: 3 787
Забременях на 23.Година преди това завърших висшето си образование.Започнах работа.Оженихме се и един месец след това си направихме бебе.Напълно планирано и желано.
Мъжа ми поддържаше финансово семейството,и сега е така,пък и занапред смятам да е така Laughing

# 191
  • Мнения: 1
Бях на 23 и ми оставаше последен семестър.Завърших право-бях бременна в 7 месец,но си взех изпитите без проблем. Родих август и след това взех 3 държавни изпита с бебко почти сама.Сега ако ме питаш как направо не знам,но тогава се стегнах и успах Simple Smile
Сега си го гледам и не бързам да почвам работа,защото това е кратък момент, на който искам да се насладя.

# 192
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Забременях на 22 малко след като бях излязла от болницата  и тъкмо бях презаписала във втори курс. Още не съм си взела изпитите... От декември с мъжа ми почнахме да правим рекламна агенция и докато родя февруари с това се занимавах ... В много странен момент дойде бебо, но какво да се прави ...  Peace

# 193
  • Мнения: 689
Сгодихме се края на 2005 г. Забременях началото на 2006 (на 25 г.) - малко преди сватбата - с планирано и отдавна желано бебе.
В 9-и месец защитих дипломна работа - магистратура. Работех по специалността си. Съпругът ми също е висшист и в момента има добра работа.
Сега и двамата се радваме на нашето малко съкровище. Главно за финансовото положение се грижи таткото. А аз поработвам от време на време в къщи, когато съм по-свободна.

# 194
  • Мнения: 3 695
Забременях на 26, бях завършила бакалавърска степен, имах 2-3 години стаж, половинката също работеше. Мисля, че беше идеално времето, макар че можеше и по-рано, но все не се решавахме. Магистратурата защитих бременна в 9-я месец - тогава намерих най-накрая свободно време Simple Smile
Трудности винаги има, но заради детето човек се справя с всичко и всичко си заслужава.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт