Кога забременяхте?

  • 11 465
  • 195
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 589
На 22, завършила 3 курс. Grinning Сега очакваме бебчо с нетърпение  Heart Eyes изобщо не съжалявам, че забременях тогава и не се притеснявам от това, че още не съм завършила. Има време. Laughing
Свеки е забременяла на 20-тина години за 1 път, до 24 някъде е била с три деца, което значи, тогава е била 2-3 курс студентка по медицина. И е завършила успешно, отгледала си е дечицата и сега е един прекрасен лекар и човек. Шапка и свалям, за което. smile3501 Така, че не е невъзможно. Всеки сам си преценява. Успех! Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 775
Много ще е трудно на 2-ма студенти в чужбина да се справят сами, и с дете, и със следване, аз честно казано не бих рискувала, защото детето си иска своето, учението също и ще им дойде малко нанагорно ...
  newsm10 И без помощ, далеч от близки? Всеки сам си преценява. Успех! Hug
Забременях на 21. Абсолютно планирано. Висше не изучих, защото започнах частен бизнес. Но не съм се отказала. Работим и двамата.

# 32
  • Мнения: 326
на 27 с първото и на 31 с второто

# 33
  • София
  • Мнения: 1 555
Забременях съвсем скоро, както се вижда от лентичката.  Mr. Green На 22 год. съм, 3 курс в момента и работя. Бъдещият татко е на 30 г. и работи. Мога само да кажа, че моят годишен доход е колкото неговият месечен.  Laughing Но си купуваме апартамент в момента и ще успеем да се справим. Бебчето ще се появи в началото на октомври точно, когато започва и учебната година и все още мисля как да наредя нещата. Но знам, че всичко ще бъде наред и невъзможни неща няма!  Peace

Мисля, че щом чувствате, че сега е момента, ще успеете да се справите! Успех! Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 1 424
забременях на 29, след като бях завършила и работила близо 4 години.омъжих се на 28. аз съм малко откачена, защото все правя планове за всичко и ги спазвам стриктно. Joy

# 35
  • Мнения: 1 273
Забременях на 25г. Бях завършила семестриално, живот и здраве септември смятам да завърша. И двамата с таткото работихме,когато забременях. Живеем под наем и ни идва в малко повече, но се справяме!
Мисля че щом имате желание ще се справите, макар и много трудно! Успех Hug

# 36
  • Мнения: 2 379
Забременях на 23, родих на 24г. Учех последна година, оставаха ми 1 сесия и  още 1 семестър, работех. Тогава мислех, че още е рано, защото исках поне да се изуча, не знаех как ще успявам да се справя?! Но когато човек се бори, успява!
Renka, това все едно аз съм го писала!
Абсолютно същата възраст, абсолютно същата ситуация в университета Laughing ... Единствената разлика е, че аз не работя.
Постингът ти ми подейства много успокоително и мотивиращо Hug
Аз сега съм в средата на седми месец и съм в сесия. Вече взех 6 изпита (и съм отличничка Blush), остава ми още 1. Въпреки, че за лятната сесия ще съм с бебе на 2 месеца, записах се и за следващия семестър. Не записах пълна програма, а само 4 курса, но все е нещо.
Много се радвам за всички мами, които са успели да постигнат баланс и са съчетали учене и кариера с отглеждането на дечицата Heart Eyes
Радвам се, че попаднах на тази тема! Мотивацията е много важна!

# 37
  • Мнения: 77
Ами аз забременях през октомври 2006 /на 27 години/  и живот и здраве през юли, ще чакаме още една усмивка вкъщи.
Бях завършила висшето си образование и дори работя по специалността си, честно казано дълго време се колебаех кое точно е приоритет в моя живот - кариерата - която току що започвах да изграждам или създаването на един нов живот - детенцето за което всяка жена подсъзнателно или не, мечтае. За мой огромен късмет, поне така мисля сега, попаднах на типичната българска частна фирма, където колкото и да работиш все е малко, колкото и да ти плащат все ти е много и където трудът ти се обезценява всеки ден, разбира се не мога да се оплача от шеф и колеги, но срещайки се с тези хора видях, че много от тях се бяха обвързали в работата си и в личен и в професионален план, направо бяха подчинили живота си на развитието на типичната българска частна фирма и открих, че колкото и да обичам работата си и колкото и да уважавам колегите си, никаква заплата в тази няма да ми достави такава радост и няма да ме направи толкова щастлива, колкото едно малко същество би осмислило живота ми. Така че мога смело да твърдя че не съжалявам за това което ми се случва сега, защото по-щастливи моменти за една жена едва ли има ,има и страх и безпокойство от неизвестността разбира се. Мисля че когато и където и да се случи това събитие, никога не е късно или неподходящо, ако двама души които се обичат са създали живот.
Разбира се, откакто съм завършила средното си образование,все съм работила нещо и ще ми е трудно да разчитам на друг за това, но мисля че си заслужава.

P.S Ако опитате да синхронизирате нещата и да си помагате мисля че ще се справите, другият вариант е да се редувате в следването си, единият-да гледа детенцето докато другият изучи и после да се размените. Разбира се изборът и решението е ваш, желая ви успех каквото и да решите.

# 38
  • Мнения: 6 155
Забременях на 23г. Бях студентка в началото на 4-и курс. Завърших . Записах и втора магистратура и нея вече завърших семестриално и чакам държавния изпит.  Grinning

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 12:41 от Biby

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Забременях на 20, родих на 21. Началото на 2-и курс в университета. С таткото бяхме колеги, т.е и той не работеше. Да са живи и здрави родителите, че ни издържаха финансово. За сметка на това гледахме да не ги ангажираме със самото отглеждане на сина ни /изключая сесиите,че тогава беше наложително/. Справяхме се някакси. Дипломирахме се навреме, започнахме работа, записахме магистратура, която аз вече завърших, но таткото все не намира време  Confused Сега чакаме второ бебче, оправяме се сами.
Аз съм на мнение, че никога не е лесно да отгледаш дете. Готов ли си психически, не му мисли много. Човек намира варианти, когато попадне в дадената ситуация, а не когато я предвижда. Успех!

# 40
  • Мнения: 27 524
На 30, на 31 родих. Да, бях завършила, магистър по психология съм. Работех, сега тук работим двамата през интернет. Навреме беше, даже можеше и по-рано.
Няма значение дали сте студенти, важното е дали можете да се оправите финансово, все пак бебето си е разход. Не голям, но ако сте притеснени, по-добре да изчакате. Важното е сърцето да е широко и да сте здрави, останалото се нарежда някакси. Успех  Hug

# 41
  • Мнения: 6 442
Забременях на 18 и ще родя,живот и здраве на 19  Hug Уча-първи курс съм.Когато забременях татито не работеше,но в момента е в чужбина и изкарва парички за бебчо.Трудно е ,наистина.Simple Smile Според мен ще се справите,но ако има някой да ви помага финансово или ако татито ви работи.Винаги има трудности!Успех!  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 243
Забременнях на 23г Simple Smile

# 43
  • Мнения: 5 103
Забременях на 20, родих на 21, вече съм 3 ти курс студентка, не съм имала проблеми с ученето.

# 44
  • Мнения: 742
Забременях на 21. Идвамата работехме и решихме, че е момент аз да спирам даработя.... Mr. Green
Смятам, че да си готов да дадеш живот на едно малко човече трябва да знаеш, че можеш даси го позволиш в смисъл да имаш фонансова и духовна подкрепа от хората около теб. Peace

Общи условия

Активация на акаунт