Как се запалихте по ЕБХ и други естествени неща?

  • 2 022
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 172
От форумите в БГ Мамма.
ЕБХ е започнахме отскоро, но не смята да се отказвам, тъй като е най-доброто за детето ми.
Благодарение на Кърмаческия кърмя успешно вече 6 месеца, а и смятам да продължавам докато детенце поиска.
Само където родих със секцио.
 Peace

# 16
  • Мнения: 61
аз ще заключа:  Naughty "битието определя съзнанието", но не само това; "съзнанието определя битието" също. Героизъм си е, щото си е героизъм да не следваш масово популяризираните норми за отглеждане; героизъм си е да потърсиш толкова забравено нещо като интуицията; героизъм си е да не те плаши родилната болка; героизъм си е да не те плаши обругаването на инакомислещите... апропо, аз също си харесвам голата кожа, но дали защото и другите ми я харесват  Thinking

# 17
  • Мнения: 3 161
shtrudi, подобни аргументи има в статията Геройство ли е кърменето? в Библиотрката на кърмаческия. Преди време имаше и такава тема.

# 18
  • Мнения: 132
Ей, ама момичета вие бая сте се отплеснали от темата с тея косми. Абе и аз ги мразя моите, ама нали са си мои и си ги скубя с много любов. И не се възмущавам ако някоя мама си е пуснала космите на воля, ами нейна си работа!!
А що се отнася за ЕБХ-то, за кърменето, за нормалното раждане - винаги съм мислила, че природата си знае работата и че всичко си го измислила до съвършенство, ето защо я следвам доколкото мога!!!! А подкрепа по пътя плучих от много мами (няма да изброявам имена, че да не пропусна някой)!!!!!
Прегръщам ви всички!!! Hug

# 19
  • Мнения: 462
Като потвърждение на думите на shtrudi бих ви предложила следния цитат на  jabushka от една друга тема. Хареса ми как го е формулирала, затова използвам нейните думи:

И само да добавя нещо, от опит и разсъждения съм стигнала до извода, че "връщането назад" е МНОГО трудно! Защото то е ИЗКУСТВЕНО, а не ЕСТЕСТВЕНО за нас, изкуствено добавяне на неща, които не са естествено приети и разпространени в нашето общество. Затова се изисква много усилие (а за нещо ЕСТЕСТВЕНО за обществото обикновено не се изискват много усилия

Но все пак, успеем ли да положим тези усилия, след това се чудим как е могло да бъде по друг начин и разбираме, че всичко това ни улеснява живота и го прави по-красив Heart Eyes!

# 20
  • Мнения: 2 952
 какво ли правя в тази тема , пусто любопитство Rolling Eyes

 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт