Лидл 183 - Априлска великденско-предпразнична

  • 61 439
  • 824
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 315
Ако имаше реакции, 😯😯😯
мАкак така, бе? 1,35 беше. Този обикновения си търся аз, от ПА. Вие сте взели някакъв вери спешъл 😊
Нахут купих вчера - 3.29 лв.
Имаше над 3 кашона. 280 гр е консервата.

# 526
  • Мнения: 39 524
Енциклопедиите са много хубави и си заслужават.

# 527
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Имате ли наблюдения от стягащото бельо, което ще е от четвъртък?

# 528
  • In transit
  • Мнения: 11 922
Не знам как е в другите филиали, но при нас става задръстване на входа, защото там е машината за връщане на бутилки. Хората връщат по цели колички. Отделно, че машината се пълни бързо и служителите много бавно идват. Та, хубава работа, но недоизмислена.
В Румъния машините са отделени в малки помещения извън магазините, близо до входа. Да бяха пратили някой мениджър да види как са решили този проблем комшиите. Grinning

# 529
  • Мнения: 6 782
Ако имаше реакции, 😯😯😯
мАкак така, бе? 1,35 беше. Този обикновения си търся аз, от ПА. Вие сте взели някакъв вери спешъл 😊
Скрит текст:
Нахут купих вчера - 3.29 лв.
Имаше над 3 кашона. 280 гр е консервата.

Ааа, ти за този на Фрешона питаш.
Не съм купила Фрешона онзи ден. Гръцки нахут съм взела за тази цена - с варени моркови и още нещо. Не е чист нахут.
Като манджа е консервата. Много е вкусно.

# 530
  • София
  • Мнения: 14 760
Не знам как е в другите филиали, но при нас става задръстване на входа, защото там е машината за връщане на бутилки. Хората връщат по цели колички. Отделно, че машината се пълни бързо и служителите много бавно идват. Та, хубава работа, но недоизмислена.
В Румъния машините са отделени в малки помещения извън магазините, близо до входа. Да бяха пратили някой мениджър да види как са решили този проблем комшиите. Grinning
Където може, има отделни помещения - в Люлин 2 построиха такова, залепено до магазина.

# 531
  • Мнения: 793
Специално ходих да купя узо, това със зеления етикет много ми допада. Имах и поръчка за тоалетна хартия та и това взех, Фамилия 48броя за 20лв. Краставици взех,  салата зелена имаше на 0,65лв , спанак на 1,99лв.

# 532
  • Мнения: 2 120
Изненадана съм с какви чували/колички пристигат някои хора, за да върнат бутилки. Сигурна съм, че не са от обичайното им потребление в домакинството. Но практиката на Лидл и Кауфланд е в правилната посока. Мен тази практика ме спира, поради 2 причини - неудобството да се предават несмачкани бутилките и кеновете, както и че самата бележка, която се отпечатва също е замърсител.

# 533
  • In transit
  • Мнения: 11 922
Йованка, във Варна няма такива обособени, въпреки, че в много от филиалите има възможност.
Аз не разбирам защо никъде не се събират стъклени бутилки, особено от бира, това е материал, който подлежи на рециклиране. Извън България приемат и такива бутилки, само тук ги хвърляме. Sad

# 534
  • Мнения: 2 120
Същото и аз се чудя за стъклото, предполагам предстои като светло бъдеще. Тук малко със забавяне се случват добрите практики.

# 535
  • Мнения: 6 800
Има зелени контейнери 😉. Аз в тях хвърлям стъклените бутилки. Удобни са, защото имат процеп и недоброжелатели не могат да ги вземат и разпилеят.
Пред нашия блок вече има хубав жълт контейнер (с процеп) и хвърлям там пластмасовите бутилки. Преди беше с голям капак и естествено се ползваше и за други отпадъци..
И аз се изумявам колко бутилки връщат някои хора. Нека. Имат полза и те, и природата.

# 536
  • София
  • Мнения: 5 260
Как така ги хвърляме?
Зелени контейнери за рециклиране на стъкло нямате ли?
Конкретно пък от бира ( не пия и не купувам ), но виждам как пред квартално магазинче ги оставят в празните щайги и после, доставяйки с камиона, си прибират празните бутилки.

# 537
  • Мнения: 10 306
Има контейнери за стъкло (зелени), пластмаса (жълти) и хартия (сини) - в нашия район, но много бързо се препълват, а извозване на събраното по графика явно не е достатъчно за обема, който се натрупва. Затова се радвам, че част от опаковките мога да предам в Лидл, иначе трябва или да чакам да извозят натрупаното, или да търся друг такъв контейнер в близост, или да връщам вкъщи, докато се освободи наличния в близост до нас контейнер. В жълтия гледам да предавам смачкани бутилки и кенчета, и без това е малък капацитета му, но за Лидл трябва да се предават със запазена форма- предполагам, за да може да чете добре баркода, по който машината приема или отхвърля предадената опаковка.

# 538
  • Мнения: 2 367
Как така ги хвърляме?
Зелени контейнери за рециклиране на стъкло нямате ли?
Конкретно пък от бира ( не пия и не купувам ), но виждам как пред квартално магазинче ги оставят в празните щайги и после, доставяйки с камиона, си прибират празните бутилки.

Има бирени бутилки, които са за еднократна употреба.

# 539
  • София
  • Мнения: 5 260
Предполагам да, странните форми и литражи, разни вносни, крафт Simple Smile
Но за тях винаги оставят зелените контейнери като опция.

Общи условия

Активация на акаунт