Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 79 (м. април)

  • 24 460
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 435
  • гр. Костенец
  • Мнения: 86
Не бих казала,че трудно издържам.Напротив,това ми е единственото излизане от релси за този първи месец,ама пък беше качествено Grinning Днес ще ходя до аптеката да взема от тези лентички за измерване дали си в кетоза.Надявам се бързо да се върна в кетоза,въпреки предните два дни.

# 436
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 682
Цитат на: SeaWater

Не гледам хората какво ядат, зачудих се аз с какво го предизвиках това ИР а те нямат проблем
Ами не сигурна, че нямат проблем. Не е задължително да имаш симптоми, понякога идват, когато вече е доста късно. Много хора не си изследват инсулина, та даже не са и чували за него, и си мислят, че всичко им е наред. А, физическа активност имаш ли, добавки вземаш ли?

Аз да питам, магнезиевия цитрат по колко мг на ден трябва да е? Четох, коментар на Денис в темата за I herb, че най добре е да е в по-малки дози 2х100 - така най-добре се усвоявал. Този, който сега вземаме целокупно вкъщи е 400 мг и се зачудих, дали да търся друг.
И…,да се похваля, ММ и той вече се приобщи към общата кауза с храненето. Е, за някои неща се дърпа, като например, че не обича нищо зелено (треволяк), броколи, магданоз…, ама и това е нещо,.. засега. След толкова кандърдисване и на това съм доволна.

# 437
  • Мнения: 13 549
Предните два дни се изложих зверски.Малката имаше рожден ден на 14ти.Празнувахме в ресторант.Нищо не близнах,докато бяхме там.Издържжах ,въпреки че бях с обилен цикъл и ми се ядеше всичко,което ми е пред очите.И не знам какво стана.Опуснах положението.Пица,хапки,торта на 14ти следобед.Стана ми лошо,на няколко пъти да повърна.На 15ти кафе с мед,ванилов сладолед и пълнени чушки с ориз.Пак ми прилоша.След това много ревах до вечерта.И днеска ревах.Абе срам и ужас.Поне цикъла вече намалява.Вече пак стриктно на режим.Не знам какво ми стана,хора.Все едно не бях аз. Толкова ме е яд и срам от тези изпълнения.Погубих едномесечни усилия и евентуално някакъв напредък,ако е имало.Ужасно ме е яд.
На твое място бих се фокусирала че през тоя един месец всичките дни без тия два си се хранила по начин, по който ти помага. Е, не е хубаво дето си се наяла така с глупости ама да не е свършил светът я? Падаш, ставаш, продължаваш - тъй ще е то, вярно че за предпочитане да не е често, ама ако някой ми каже че никога няма да кусне, аз поне няма да му повярвам. Не сме на диета за по някакво кратко време и да я приключим, все пак.
Пък един месец изобщо не е много, повечето хора със седмици им отнема само адаптацията, ти реално сега почваш. Нататък и по-лесно ще ти е и по-малко неща ще те изкушават. Да не говорим че следващия път вероятно ще се сетиш как от тия храни ти е станало и лошо...
И аз ще излизам по повод по-късно, та днес вероятно няма да ми е най-режимният ден откъм хранене, но хич не мисля да се тръшкам. Как пък не взе на мен да ми става лошо от някоя бира или глупости за ядене... ама добро прасе съм, даже за още ще питам Grinning
Лентичките от аптеката ако са тия за урина, според мен не си давай парите. Те не са за измерване на хранителна кетоза, а за хора дето си изпикават кетоните вместо да ги ползват.

Nevermoresleep, не звучи добре това дето описваш с болки в бъбреците, торбички и кетони до небето. Хубаво си направила че си решила да дадеш назад малко. То хубаво фаст, ама толкова зор не бива да ти е. Ако продължаваш да си все така, аз и мазния бих прекъснала на твое място че не е шега работа.

Заек, за цитрата аз си го вземам наведнъж вечер, два грама цитрат вземам което са грубо 300мг магнезий. На прах ми е, през деня не се виждам да джуркам и бъркам, а и хич не е вкусен и гледам да го глътна ако може на 1-2 глътки и да ми се маха от главата Grinning Свикнах му, ама ако кажа че е приятен, не ми вярвайте... Другото е че магнезий не се съчетава добре с кафе близо до него, както и с някои други добавки, ще си усложня много живота ако трябва и него да разделя на повече от един прием.
Сега, при някои хора тая доза наведнъж може и малко разхлабителна да дойде, на мен не ми създава проблеми и се чувствам добре така. При друг може да не е същото.

Между другото, Тримарт днес имат 20% намаление на всичко, ако някой си е харесал някакви неща от там - сега е много подходящ момент.

# 438
  • Мнения: 933
natka, с мазния не се чувствам така. Днес си пия мазното кафе и съм добре. Няма помен от бъбречните проблеми. Миналия месец си изкарах 4 дни на мазнина само и нямаше драми. Ще трябва да се чете и да си намеря по-читави електролити.

# 439
  • Мнения: 4 614
Магнерот са го регистрирали по такъв начин че действително трябва да искат рецепта за него. (Това обаче някакси удобно се забравя когато искат да е на видимо място, в аптека нещата с рецепта по принцип са прибрани в чекмедже или в шкаф иначе Grinning ). Магнерич не е съвсем същата форма, между другото но пак е от този тип съединение. Не казвам че са лоши форми, напротив, ама лекарите не са баш безпристрастни като ги препоръчват, точно от тая фирма голямо стимулиране пада.
Натка, с болднатото точно не съм съгласна. Не съм работила в аптека като теб, но от всичко прочетено из нета, както и в разговори с лекари - различните типове магнезий са за различни неща. Ето аз, въпреки че сигурно 3 години пиех непрестанно магнезиев цитрат, когато ме фрасна сърдечния проблем, и бях при кардиолог, той точно същото ми обясни. Да не очаквам от цитрата да имам подобряване на екстрасистолите и крампите. каза ми, тази форма НЕ помага за този вид проблеми. Факт, че когато ми изписа Магнерот, още на третия ден систолите спряха. А те много ме мъчеха, щото имах чувството в тея моменти, че ще получа инфаркт. Който е имал, знае за какви усещания говоря. Магнезиево олио пък съм ползвала преди за врата. Като ме стегнеше яко и се намажех с него, ме отпускаше. А паралелно съм си пиела и цитрат отново, и там не се повлияваше. Това беше преди да се разбере за ошипяването. После вече и друго лечение имах там след необходимите изследвания. Баща ми, както казах също мина на Магнерот и много доволен за крампите, преди съм му давала и цитрат, отделно пиеше както казах по-рано някви разтворими таблетки. Сутринта дори без да искам мернах реклама точно на тях - Биолектра. Казвал е, че няма никакъв ефект и нощем се събужда с адски крампи. Та явно и тази форма не върши работа за тях, както оротата. Много го изписват и при контракции при бременни жени, които дори и в този форум пишат, че откакто пият точно този препарат нямат оплаквания. Та за мен не е баш цел пристрастия тук, а кой какъв проблем бори.

# 440
  • Мнения: 13 549
Те са важни електролитите но това с прекалено високите кетони не е добре и то, освен дето казваше и че като цяло не се чувстваш добре, а пък бъбреците са си за притеснение щом и те протестират...

# 441
  • Мнения: 17
Здравейте, според докторката ми нямам ИР, но аз чувствам един непрестанен глад. Когато се нахраня, нямам чувство за ситост. Не ми става зле от никоя храна, не се чувствам уморена, нито ми се доспива. Нямам голямо наднормено тегло, освен  2-3 килограма Изследваният ми са следните
глюкоза - 5,23
гликиран хемоглобин  - 5,04
инсулин - 8,53
нома индекс -  1,98

За един месец с интервално гладуване, НВД и калориен дефицит свалих 4 кг. без да спортувам. Имам и хашимото и хипотериодизъм, приемам хормон и докторката ми каза, че съм жестоко предозирана - ФТ4 ми е на горна граница и ми намали дозата. Четох , че и хипертериодизма може да доведе до такъв неистов глад. А аз се лутам и се чудя какво да предприема.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 11:15 от GoddessDiana

# 442
  • Мнения: 13 549
А тези изследвания преди или след този един месец на интервално хранене и ниски въглехидрати са?

Шарпи, писали сме едновременно и сега го виждам твоето. Не съм казала че Магнерот не е хубав препарат, а и си права че различните съединения могат за различен проблем да помогнат. Дразни ме единствено като  чуя че еди кое си било "по-пречистено" от друго, което да ме прощават ама предимно и те не могат да кажат какво трябва да значи. А колко пъти съм го чувала като сравнение между две неща дето са еднакви...
Има го и на други фирми в такова съединение магнезия, не съм се заглеждала как излизат като цени, те няма как да са и много евтини де. Тази действително си ухажва и лекари, и фармацевти доста и съответно е по-масово позната.
Повечето тук налитаме на цитрат защото е и алкализиращ и гледаме да убием с един куршум два заека ако има начин Grinning И действително и на повечето ни върши работа достатъчно, като трябва и друго много ясно че ще се взема каквото е нужно.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 11:26 от natka

# 443
  • Мнения: 17
А тези изследвания преди или след този един месец на интервално хранене и ниски въглехидрати са?

Две седмици след като започнах интервалното гладуване, не съм яла много въглехидрати преди изследванията.

# 444
  • Мнения: 27 808
Значи е възможно преди това изследванията да са били по-зле..
Nevermoreslerp, според доктор Фънг костен бульон, по малко мазнина са си съвсем ок по време на фаст- особено пък при по-дълъг. В крайна сметка, важно е да не се чувстваш зле- глад може да има на моменти или да не ти е "забавно" без храна, но не трябва да е чак страдание. Може би трябва да смениш електролитите. В терапевтична кетоза си и ще имаш ползи от това и с кафета с малко мазнина.🙂
Нели, 1-2 дни не могат да провалят месец усилия. Важното е, че си придобила вече познания какво е ок, какво не е ок. Не е настъпил краят на света- продължаваш си по режима и така.🙂
Като сте заговори ли за Магнерот/Магнерич...🙂 Преди няколко дни в аптеката убеждаваха едно момиче колко колко много магнезий има в този продукт. Когато момичето попита по колко магнезий има в таблетка  познайте какво и' отговориха? "500 мг."!🙄 Очевидно момичето не беше доволно от цената, но се успокои, като чу, че има по 500 мг магнезий...Ама дали.🤔🤔

# 445
  • Мнения: 933
Те са важни електролитите но това с прекалено високите кетони не е добре и то, освен дето казваше и че като цяло не се чувстваш добре, а пък бъбреците са си за притеснение щом и те протестират...
Да, аз за това реших да прекъсна, колкото и да не ми се искаше. Уплаших се да не си докарам по-големи проблеми.

Долче, то според Фънг може да е така, но ми се искаше да използвам момента и да засиля автофагията, не ми е целта толкова сваляне на тегло, макар че е приятен бонус. Обаче, хич не беше весело цял ден с тази тежест/болка в кръста и после невъзможност за заспиване + риск да си докарам някоя бъбречна криза. Явно не ми се получи този път, ще пробвам пак по-нататък, след като се образовам малко по въпроса Simple Smile

# 446
  • Мнения: 13 549
Долче, много ясно че не е толкова магнезият, но това поне като лекар го препоръчва е наясно. Ти как си представяш особено както някои вземат примерно 3х2 такива, ако има по 500мг във всяко? Grinning
Има и по-кофти варианти - на някои добавки изобщо даже не пише в какво съединение е магнезият и съвсем не можеш се ориентира.
В аптеките повечето не са особено наясно точно с добавките. Но те са и толкова много че не мога и да ги виня чак толкова че не им се занимава да се запознаят с всяко. Реално за много продукти дето продават, имат информация от реклами и от представители което естествено пак са си хвалби, то просто няма кога да ги разучиш. Дори и много добър фармацевт да е, те са учили за лекарства основно. На лекарствата колкото милиграма пише на кутията - толкова е, туйто. Макар че Магнерот като са го регистрирали като такъв продукт, според мен бива на опаковката да пише видимо и колко е магнезият, ама явно може и така.

# 447
  • Мнения: 27 808
Nevermoresleep, aз не мисля, че количествата мазнина, които използваш ти, чак пък толкова ще ти прекъснат автофагията. Т.е. дори и за момент да е така, все пак тялото ти има нужда от много повече енергия за деня- затова ще си вземе останалото от мазнини и "рециклиране" на стари клетки.🙂 Може би с фастовете само на вода първо трябва да имаш тренинг с по 1, 2, 3 дни и чак след това със 7 дни.
Натка, да, но е тъпо точно в аптеката да ти кажат, че има по 500 мг магнезий в хапче. Момичето попита за магнезий и "случайно" този беше първият препоръчан...

# 448
  • Мнения: 337
Нели, не си единствена. И аз имам с какво да се срамувам пред форума. В неделя и моята щерка имА рожден ден, та там вкарах една голяма мастика. Впрегнах цялата си воля, че да не затапя с една бира. Simple Smile

# 449
  • Мнения: 27 808
ЧРД на патерица на дъщерите ви! И вземете си отпуснете малко душата, стига срам- стореното е сторено- рд сте празнували все пак!😀🤗 Да са ви живи и здрави децата!

Общи условия

Активация на акаунт