Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 79 (м. април)

  • 24 101
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 331
Здравейте. Дано не се повтарям, но не успявам да изчета всичко. Имам въпрос- върнах се към НВВМ режим, но от тогава(около 3 седмици) имам страшни проблеми със задържането на храна. Четох, че е нормално първата седмица да е така, но повече време мина, а проблемът не се оправя. Ето днес- закусих( към 11.30) с 3 сварени яйца, сирене и кашкавал по около две парченца, и около десетина черита. До 16 ч.не излязох от тоалетната. Не е за първи път, както казах, но не разбирам как да го овладея това, защо се случва, трябва ли да отида на лекар...някой с подобни проблеми или съвети?

# 496
  • Мнения: 32 133
Елора, и аз така си мисля, ама...😂 Да, има изключения на жени с много малък корем, но на Дара си и' личи. А и може да попита лекарката.

Аз бих попитала. Ама и затова питах Дара дали е информирала това ендо, че е бременна.
Може пък и тя да е решила, че корема и говори сам за себе си Joy


Seeflower, не разбрах. От 11,30 до 16 си седяла в тоалетната и си акала, така ли?
За пръв път чувам от нввмх такъв ефект, повечето от обратното се оплакват.

# 497
  • Мнения: 785
Ами аз и казах още първия път но тя явно не е обърнала грам внимание.  Беше заета да се кара  пред кабинета си на някой който очевадно липсваше пък си записал час и на една възрастна жена която не беше разбрала че не може да се прегледа без такъв. Препоръчаха ми я. Затова при нея . Нямам поглед над лекарите във Варна и предимно с препоръки ходя. Ми баш огромна не съм още ама да личи си вече 😃

Seeflower
За първи път чувам аз за подобен проблем. Мисля повечето сме с обратния проблем. Не мисля че е баш от режима ама .

Елора 🤣 разсмя ме с това акане😂

# 498
  • Мнения: 915
Аз съм чувала за диария, но при хора минали рязко на карнивор. За кето не съм сигурна. За съжаление, нямам опит и не мога нищо са препоръчам освен дренки.

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 21:50 от Nevermoresleep

# 499
  • Мнения: 1 991
Seeflower,
Да нямаш алергия към някоя от тези храни? Или вирус? Или да си почнала да пиеш някоя добавка или метформин например?

# 500
  • Мнения: 785
Ад съм чувала за диария, но при хора минали рязко на карнивор. За кето не съм сигурна. За съжаление, нямам опит и не мога нищо са препоръчам освен дренки.
Май и компот от дренки става също и супена лъжица оцет. Не е приятно но спира.  Но мисля с 1 лъжица няма да мине. Поне 2-3

Edit
Да си пила мазно кафе?
Онова с кокосово и обикновено масло?
Защото от него и аз докарах такъв ефект.

# 501
  • Мнения: 27 722
Лъжица оцет щях да препоръчам и аз. Затяга.

# 502
  • Мнения: 13 226
Това с оцета и аз го изпробвах лятото, при мен тия летни вируси обикновено бързо минават но като може и още по-бързо да се отърве човек що пък не.

3 седмици си звучат съмнително да е от режима... Или определена храна не се понася добре, или има я мазно кафе, я само МСТ намесено, или Метформин или знам ли и аз.
Много е малко информацията и гадаем общо взето.

# 503
  • Мнения: 32 133
Ех, това мазно кафе, на всички действа, на моя милост не Joy

# 504
  • Мнения: 915
Ти по колко масло слагаш в мазното кафе?

# 505
  • Мнения: 27 722
На мен мазното кафе си ми действа нормално. Нито разхлабващо, нито затягащо- или поне не съм забелязала такива ефекти.🙂

# 506
  • Мнения: 915
То и на мен, но аз го пия ежедневно и съм свикнала. Обаче ако прекаля с мазнините, се получава малко мазало. Не такова че да ме държи с часове в 00, но се забелязва.

Между другото, такива оплаквания може да са свързани с недобро или непълно усвояване на консумираните мазнини. Неусвоеното се изхвърля и от там слабителния ефект.

# 507
  • Мнения: 32 133
Ти по колко масло слагаш в мазното кафе?

Еми малко. Там малка бучка масло, или кафена лъжица и малко кокос.

# 508
  • Мнения: 915
Не яж един ден зелении, направи си една прилична чаша бульон, ако пиеш малки чаши кафе, сложи едно 10гр масло и има голяма вероятност да тичаш към двете нули.

Аз на едно кафе, слагам около 4гр масло.

# 509
  • Мнения: 32 133
Оф, колко е 4 грама масло.
Иначе се  еслучвало и повече да слагам масло и не съм ходила после.
Смисъл ходила съм стандартно, знаеш ме , все пак пия добавки за тия неща ежедневно.

Общи условия

Активация на акаунт