Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 79 (м. април)

  • 24 471
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 27 822
Да, рецептите за бронирано кафе с по 1-2 с.л. масло+ още толкова сметана или кокосово масло са трепач!😆

# 526
  • Мнения: 934
Това МСТ за повече кетони ли го взимат?

# 527
  • Мнения: 13 573
Предимно за това, то се усвоява много бързо и много лесно става на кетони принцип, глад не усещаш толкова и така. По време на фаст също някои си помагат с по малко такова ако видят зор.
А и говорим за американци - знаеш тяхното обичайно хранене какво е. И кафетата им по цяла кофа и бухат някакви количества мазнина като правят бронирано, сакън да не останат гладни нали Grinning

# 528
  • Мнения: 834
Това МСТ за повече кетони ли го взимат?
Миналата седмица го гледах в DM  магазини и се чудех за кокво беше това 😃

Ха ха natka да да. В Америка сме и си поръчваме в едно кафене по 1 кафе да се освежим.
И като ни сервират по две 5 литрови кофи🤣
Аз само като го гледах ми се разтупка сърцето 😃

# 529
  • Мнения: 934
Те американците като цяло имат голяма нужда от отслабване кажи-речи 80% от нацията. Ако продължават така, от тяхното тегло ще падне планетата Satisfied

# 530
  • Мнения: 13 573
Тоз модел са така Grinning То тяхното кафе е толкова гадно че без да му сложиш нищо трудно се преглъща. Те и масово го пият със захар и сметани, дори не ща да започвам за Старбъкс дето накрая излизаш с торта в чаша а не с кафе. Пардон, в кофа имах предвид Grinning
А тяхната FDA (Food and Drugs Association) е една и за храни, и за лекарства и там що интереси играят не ти е работа. Много ме кефи тая мойта любимка Минди Пелц как им вика - the F is silent Grinning Демек - дреме му на някого храната колко става, да върви там бизнесът.
Но там масовката яде постоянно и то сериозни количества, та колко му е на някого да не му мигне окото пред такива количества мазнина в кафето.
Аз защо от време на време като почне някой да сравнява или да вади отнякъде статистики или норми от САЩ и казвам че баш техните неща и виждания не искам да са ми за пример, ама хич.

# 531
  • Мнения: 32 345
Невър, дълъг фаст не мога и не искам да правя.
Това се получи февруари . Май бях и малко в мц. Вместо аз да си направя омлет позволих на майка ми да направи за вечеря. Тоест да ям от нейния. За пръв и последен път.
Но тя явно слага супер много мазнина и пържи супер много всичко.
След това хапнах и торта. Тя беше направила някаква уж лека торта с маскарпоне. След час хапнах малко. То нямаше и едно парче. Дви-три бодвания с вилицата.
Обаче като ме присви. Ужас беше. Аз писах тогава и тук за това.
Оттогава не съм добре.
Имахме на гости един човек, който професионално се занимава с радиестеция и според него стомашната киселина ми е малко.
Но това не помня преди случката с повръщането или преди това.
Та оттогава ту съм добре, ту не съм. Пия ензими, даже купих някакви билкови смеси за стомашни драми. Помагат в някаква степен.
Вече се чудя и за бетаин.

Нати, аз си ям едни  и същи неща. Не забелязвам.
Обаче всъщност се замислих, че почнах на работа да почопвам разни неща и тия боклуци, макар и малко ми утежняват нещата.
Вече 3 ден съм стриктна и сякаш съм по-добре.
МСТ също чат пат пия. Но няма такъв ефект за запек.
Сутринта примерно закуски малък домат, варено яйца, малко парче сирене и малко мст за мазнина.
То в сиренето има, ама малко беше сиренето.

# 532
  • Мнения: 1 333


Проблеми с жлъчката евентуално да има пък някакви? И какво е било храненето преди това, да видим от какво към какво е промяната дето е докарала проблема? Може пък да се сетим още нещо.
Досега съм нямала проблеми с жлъчката.
А...яденето всъщност беше тъпчене, с всичко или по един ден гладуване поради угризения...основно хапвах въглехидрати,сладки...😒
А, иначе..като се замисля..най- често проблемът тръгва при консумация на сметана, мляко и от днес яйца. Не закусвам реално и ако не ям месо в първото хранене става лошо....

# 533
  • Мнения: 27 822
По колко мляко ядеш- прясно, кисело?

# 534
  • Мнения: 934
Елора, ти си знаеш, но едни 24-36 часа не са дълъг фаст.

Аз съм много доволна от резултата от фастването, че даже не беше и пълен глад миналия път, ами 3 дни на яйца и останалото на мазно кафе и оригването изчезна.

Ако стомашната киселина ти е малко бетаина ще помогне, но гледай да е тази комбинация с пепсин, че има и без. Аз го пих 1 седмица - една капсула преди хранене и после нямах нужда повече, но пак ти казвам, не ми помогна с оригването. На теб може и да помогне, зависи какви са причините. Пи мен и при теб може да са различни. 
 
Seeflower, може да пробваш само на месо. Махни яйцата и млечните и виж как ще е, после може да ги включиш 1 по 1 и да видиш как ще ти се отрази.

# 535
  • Мнения: 1 333
По колко мляко ядеш- прясно, кисело?
Ако е към мен- първият път сложих една кофичка сметана с пакетче боровинки( това го хапнах като следобедна закуска) , после(следващ път) изядох купичка с млечна салата( аз я правих). Прясно мляко не консумирам..или много рядко.  Самостоятелно кис.мляко много рядко ям, по- скоро на айран.

# 536
  • Мнения: 32 345
Невър, ами ще видя кога ще правя тогава фаст, като съм почивка.
За пепсин не знам, то в ензимите, които си пия би трябвало да има от този ензим.
И аз като теб при фаст ме наболяват бъбреците.
Само Долче не я боли нищо Joy

# 537
  • Мнения: 27 822
Елора, 😂
Не съм имала никога проблеми с болки в бъбреците. Моментна тежест/боцкане понякога може би, ама чак болки не.

# 538
  • Мнения: 934
Eлора, ти какви ензими пиеш?

Моите са тези. Има ги в iherb. Те са специално за подпомагане на храносмилането и се пият само преди храна.


Не би трябвало да имаш никакви проблеми с бъбреците при 36 часов фаст. Това са две нощи и един ден все пак.

# 539
  • Мнения: 32 345
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030012750

това купих последно.
Ензимите знам, че се пият по време на хранене или преди.
Като казваш преди, колко преди. Минута, две, пет?

Ама твоите не са ензими, а само бетаин.
Като правя моя си кратък фаст без вечеря съм ок.
Но примерно 24 часа и вече ме наболява на другия ден. Така последния път, вечерях към 8, приключих и на другия ден мислех и да не вечерям, ама ме заболяха и реших да ям и ми мина.

Общи условия

Активация на акаунт