Нормално ли е?

  • 11 921
  • 543
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 599
Не бих предала брат си. Снахата да ме гледа или да не ме гледа както си иска. Оставаше и чужд човек сметка да ми държи за чужди действия. Лошо ще ѝ стане.

# 76
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
На мястото на съпругата бих се поставяла само докато говоря на четири очи с брат ми. Пред останалият свят, съм твърдо зад него, без значение кой стои срещу нас. Това е нормалното.

# 77
  • Мнения: 1 197
А мен това въобще няма да ме трогне, ако аз съм сестрата.

Значи ще си гледаш племенниците през крив макарон, а за морал да не говорим

Присърце ли ти е това, за което си решила да не казваш нищо, че всеки втори коментар в темата е от теб и то доста настървено?

# 78
  • София
  • Мнения: 28 864
Скрит текст:
Има, няма, в тази ситуация на мястото на снахата няма да погледна сестрата, особено ако зная, че дори нищо не му е казала, защото не било нейна работа.
То зависи и от отношенията между брата и сестрата, дали тя ако му каже изобщо той би обсъдил с нея и дали би се вслушал.
А мен това въобще няма да ме трогне, ако аз съм сестрата.
След като има и деца, чак пък да не те трогва... знам ли, това е много кофти изживяване, на мястото на съпругата на която й изневеряват също е хубаво да се поставя човек, особено като застава сляпо зад този който всъщност наранява.

Да, точно така – нейното неодобрение грам не ме трогва. Има пълното право да не ме харесва, одобрява, понася и всичко от сорта. Нямам никакъв проблем с това. Просто не ми пречи.



ala.bala, във всякакви теми, свързани със завиране на носа в чуждия личен живот, съм реагирала доста остро. Тази не е по-различна.

# 79
  • Мнения: 1 340
Както е разбрала сестрата за аферата, така може да е всеки друг - съседката, лелята или приятелка на жената, т.е. това може да стигне до нея. В такава ситуация не бих нарекла разговора на авторката с брат й - завиране на нос в чужди работи.
След като нея я смущава тая ситуация достатъчно, за да пусне тема, значи има абсолютното право да се опита да вразуми брат си, пък той как би действал след това си е негова работа.
А реално ако снахата разбере за изневярата и затова че сестрата знае, да реагира с огорчение и омраза е най-нормалното нещо. Да се отдръпне, да ограничи контакти с децата и .. каквото се сетиш още. Включително с настройване на децата срещу семейството на неверния й мъж - не го оправдавам, но е често срещана реакция. Включително имам и пример за това в родата на мъжа ми.

# 80
  • София
  • Мнения: 28 864
Да де, разбрах, че жената може да реагира отрицателно, даже да използва децата като отмъщение. Не ми пречи, нейно право е. Защо дъвчем едно и също?

# 81
  • Мнения: 1 490
Много надценявате рационалността при жените в такива моменти. Сестрата няма да излезе чиста без значение от това какво направи. Ако отиде и каже - ами, аз не бих оценила роднини на мъжа ми да ми казват, че ми изневерява. Все едно дали е вярно, ще проуча, ако разбера, че е вярно - чао, ама няма да 'и пратя благодарствена картичка.

Да вразумява брат си, но да не се бърка в техните отношения.

# 82
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
А всъщност наистина ли има хора, които очакват, че брат/сестра на партньора трябва да дойде и да им каже, ако знае нещо? Не е ли малко абсурдно това?

# 83
  • София
  • Мнения: 28 864
Скрит текст:
Много надценявате рационалността при жените в такива моменти.
Сестрата няма да излезе чиста без значение от това какво направи.
Скрит текст:
Ако отиде и каже - ами, аз не бих оценила роднини на мъжа ми да ми казват, че ми изневерява. Все едно дали е вярно, ще проуча, ако разбера, че е вярно - чао, ама няма да 'и пратя благодарствена картичка.

Да вразумява брат си, но да не се бърка в техните отношения.

Пред кого няма да излезе чиста и какво от това?

# 84
  • Мнения: 1 340
Да вразумява брат си, но да не се бърка в техните отношения.
Точно това е правилното и според мен - да говори с брат си.

# 85
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
И после какво? Ще се оправдаеш пред булката, че си казала на брат си, ама той е идиот, не слуша? Joy

# 86
  • София
  • Мнения: 28 864
А ако братът реши и той да използва децата и да отсече "Ти ме предаде, племенници през крив макарон" и...

Майтапя се, де. По принцип имам много лошо мнение за хората, които използват деца за разчистване на сметки и ако такъв човек ми е сърдит, би ми добре дошло.

# 87
  • Мнения: 6 791
Авторката е доста наивна. Сериозно ли си мисли, че може са трогне мъж, който се въргаля с други жени, докато жена му гледа бебето им вкъщи?! Дреме му на него дали одобрява, дали е редно/нередно. Да, може да му каже не ми харесва това, че лъжеш и имаш паралелна връзка. Но той няма да се трогне и няма да се промени. Такива не се променят.
Удобно му е женицата да го пере, да му чисти, готви и гледа детето, а той да се забавлява настрани. Жалка работа, не е нормално, но много такива ги има. И не, не го оправдава малкото дете или и аз не знам какво там е измислил. Вероятно и жена му знае, защо си трае… въпрос на финанси, образование, усещане за живота.

# 88
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Последната драматизация е малко излишна. Не се знае какво е положението в тях, и защо изобщо се е стигнало до такова нещо.

# 89
  • Мнения: 6 244
Кое е чужда работа бе, това да поддържа отношения с тази жена, да си говори с нея, да изпада в ситуации като по назад описаната - снахата и казва, че брат и работи извънредно или е с приятели, тя знае че всъщност ръга на чуждо , ама с половин уста и отговаря "ъхъ, ъхъ...". Да подхранваш нечия заблуда, да прикриваш нечия лъжа си е съвсем лично твое, не чужда работа.

Общи условия

Активация на акаунт