Огромна тревожност. Моля Ви за помощ.

  • 1 704
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
От известно време не се чувствам добре. Постоянно имам ужасни натрапчиви мисли, плача, нямам желание за живот, искам просто дните да минават по-бързо. Всичко започна със смърт на мой близък, след това ми се появиха здравословни проблеми. Тогава се обърнах към окултното(таро, астрология, нумерология). Попаднах на хора, които ми казаха, много лоши неща за моето бъдеще. Сега се чувствам като тотален парцал. Постоянно мисля и чакам да се сбъднат прогнозите, чувствам се обречена, без избор, без право на нормален, пълноценен живот. Разбирам, че някои ще ме критикуват и ще кажат, че има хора, които са много по-зле. Но наистина Ви Моля за помощ. Не знам как да се справя. Много съм зле. Записала съм си час при психолог, но е чак за средата на април. Не мога да приемам антидепресанти, понеже ме е страх, че ще върнат здравословния ми проблем. Не знам как да се спася от мислите за това лошо бъдеще, което ме очаква. Имам чувството, че живота ми изгуби всякакъв смисъл.

# 1
  • Мнения: 1 923
Намери си хоби , за да не можеш да мислиш - чети книги ,слушай музика , изработвай нещо , плети и т.н . Умът ти да бъде зает и да нямаш време да мислиш . Грешка си направила, че си ходила да си гледаш в бъдещето . Очакваш да се случи и го мислиш . Няма ли някой , който да е до теб и дори да се случи това , което са ти казали да можеш да го преживееш . Ходи тренирай , бягай или фитнес . Съжалявам за загубата , там трябва време за да не боли толкова.

# 2
  • Мнения: 48
Всякакви окултни неща са като масло в огъня на тревожността. Съветвам Ви да стоите далеч от тях, защото на тревожния мозък му трябва много малко да запали и да почне да върти страхотии.

Преди смъртта на Вашия близък, имали ли сте хронична тревожност? Инстинктивно създавали ли сте си ритуали, които да ви успокояват? Питам, защото аз се боря със спектъра на Обсесивно-компулсивно разстройство (не казвам, че и Вие го имате), а то се характеризира с това, че мозъкът активно търси точно нещата, които ни тревожат и се захваща упорито за тях.

# 3
  • Мнения: 25
Намери си хоби , за да не можеш да мислиш - чети книги ,слушай музика , изработвай нещо , плети и т.н . Умът ти да бъде зает и да нямаш време да мислиш . Грешка си направила, че си ходила да си гледаш в бъдещето . Очакваш да се случи и го мислиш . Няма ли някой , който да е до теб и дори да се случи това , което са ти казали да можеш да го преживееш . Ходи тренирай , бягай или фитнес . Съжалявам за загубата , там трябва време за да не боли толкова.
-Нищо не помага, опитах. На лекции вече ходя само за присъствието, сякаш са ме взели и да ме сложили в друг свят. Знам, че беше грешка. Много съжалявам, но не мога да върна времето назад. Бях много притеснена тогава, понеже замайването ми не изчезваше и лекарите казваха, че е на психична основа. Търсих отговор, но така и не го открих. После с тези гадания за бъдещето, влязох в съвсем друга реалност. Постоянно го мисля, до толкова, че само сънят ме спасява, и като се събудя, веднага мислите нахлуват. Много се изморих от всичко това. Нямам миг спокойствие в съзнанието си. Опитах да потърся помощ от близки, но не ме разбират. Опитват се, но аз съм толкова вманиачена някак, че нито могат да ме успокоят, нито да разберат какво чувствам. Опитвам се да тренирам, но тогава ставам още по-тъжна. Чувствам, че понеже съм обречена да имам лош живот, не заслужавам и няма смисъл да се надграждам. Не искам да чувствам тези неща. Сякаш не идват от мен. Аз искам да си върна нормалния живот. Толкова съм тревожна, че дори загубата остана на заден план.

Всякакви окултни неща са като масло в огъня на тревожността. Съветвам Ви да стоите далеч от тях, защото на тревожния мозък му трябва много малко да запали и да почне да върти страхотии.

Преди смъртта на Вашия близък, имали ли сте хронична тревожност? Инстинктивно създавали ли сте си ритуали, които да ви успокояват? Питам, защото аз се боря със спектъра на Обсесивно-компулсивно разстройство (не казвам, че и Вие го имате), а то се характеризира с това, че мозъкът активно търси точно нещата, които ни тревожат и се захваща упорито за тях.
Знам, за първи път ходя на такова място. Повече не бих стъпила. Не знаех, че ще ми се отрази така лошо. Имала съм. Като малка имах силно обсесивно компулсивно разстройство, но преминай още тогава. Изпадала съм в депресия при раздяла, продължи интензивно, половин година.

# 4
  • Мнения: 1 495
Моят първи съвет е да провериш витамини Б12 и Д. На мен особено  ниски нива на Б12 ми засилват тревожността. А по отношение на бъдеще и прогнози ти препоръчвам да слушаш каста на Аделина Димитрова.

# 5
  • Мнения: 25
Моят първи съвет е да провериш витамини Б12 и Д. На мен особено  ниски нива на Б12 ми засилват тревожността. А по отношение на бъдеще и прогнози ти препоръчвам да слушаш каста на Аделина Димитрова.
Благодаря! Ще погледна каста й. Изследвах ги още при замайването. Витамин Б12, даже беше доста над нормата, витамин Д обаче, беше нисък. От тогава приемам капки вигантол за витамин д-то. По 5 на ден. Щитовидна също изследвах, хормоните са в норма.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Не съществуват хора, които виждат бъдещето. Само такива, които се възползват от човешката мъка.

Но понеже някой ти е казал лоши неща, с цел да ти вземе още пари и да ти развали някоя магия, си се хванала на въдицата. Сега сама си правиш живота ад, защото им вярваш на простотиите.
Разбира се, че всичко ще е зле, когато си самопромиваш мозъка, че само лошо те чака.

# 7
  • Мнения: 25
Не съществуват хора, които виждат бъдещето. Само такива, които се възползват от човешката мъка.

Но понеже някой ти е казал лоши неща, с цел да ти вземе още пари и да ти развали някоя магия, си се хванала на въдицата. Сега сама си правиш живота ад, защото им вярваш на простотиите.
Разбира се, че всичко ще е зле, когато си самопромиваш мозъка, че само лошо те чака.
Жената не ми е вземала пари. Съгласна съм, че сама, с мислите си, го правя ад, но не мога да се спася от тях. Те се появяват още със събуждането ми. Опитах се много пъти да ги заменя и променя вярването си, но не успешно, за съжаление.

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Значи още по-малка стойност трябва да придаваш на казаното. Аз ако виждах бъдещето наистина, вече щях да съм милиардер.
Бързо щях да намеря платежоспособен пазар за таланта си.

# 9
  • Мнения: 263
Я кажи, какво толкова лошо ти каза за бъдещето? Какво те очаква, сподели ни..

# 10
  • Мнения: 3 729
Обвиненията, че сама си го е причинила, никак не помагат, когато психиката е толкова разклатена. По тези ширини все се лекуваме с "я се стегни!", но браво на авторката, че е осъзнала нуждата от професионална помощ и е потърсила такава. Ясно е, че няма как от днес за утре да се промени настройката и да се овладеят натрапливите мисли. Моят съвет е да се включи възможно най-много физическа активност в ежедневието така, че да не остава много време за размисъл и вглъбяване.

# 11
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Авторката има нужда да чуе мнения от реалният свят, и да разбира се, че докато вярва на измишльотините, и има такива очаквания, ще се чувства зле, дори може сама да предизвиква лоши събития.
И здрава психика да е, ще се разклати от подобен ежедневен тормоз.

# 12
  • Мнения: 2
Не съществуват хора, които виждат бъдещето. Само такива, които се възползват от човешката мъка.

Но понеже някой ти е казал лоши неща, с цел да ти вземе още пари и да ти развали някоя магия, си се хванала на въдицата. Сега сама си правиш живота ад, защото им вярваш на простотиите.
Разбира се, че всичко ще е зле, когато си самопромиваш мозъка, че само лошо те чака.
Жената не ми е вземала пари. Съгласна съм, че сама, с мислите си, го правя ад, но не мога да се спася от тях. Те се появяват още със събуждането ми. Опитах се много пъти да ги заменя и променя вярването си, но не успешно, за съжаление.
Горе главата и само напред. Само господ знае какво ни очаква и какво не. Същото е като: само в държавната болница ти казват, че нищо ти няма а в частната ти намират 1000 болести. Падне ли психиката ще падне и физиката. За това няма да вярваш на такива неща. Ако всички вземем да разказваме колко хора сме загубили и прочие… а относно психолога- много добър подход. Те са специалисти и ще видиш колко много ще ти помогне един сеанс при него.

# 13
  • Мнения: 3 729
С набиване на канчета просто не става. При такова деликатно състояние набиването на канчета повече вреди, отколкото помага.
Психологът ще изслуша и ще помогне. Съвети тип "не се халосвай за глупости" няма да имат никакъв ефект, дори може да я накарат да се чувства още по-объркана и неразбрана.

# 14
  • Мнения: 3 122
Тези, които наистина могат да предвиждат бъдещето, никога не казват лошите неща. Ако изобщо съществуват такива. Останалите са измамници. Пробвай да се убедиш по някакъв начин да не им вярваш, защото е 100 процента невярно предсказание. Аз бях ходила за забавление на една гадателка преди години. От нейните предсказания се сбъднаха Нула. Една позната беше ходила, и още чака да се ожени за милионер, ама нъц..

Общи условия

Активация на акаунт