Огромна тревожност. Моля Ви за помощ.

  • 1 706
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Нека авторката сама да прецени какво да вземе от темата, в кой момент да го приложи. Няма нужда от настойници.

# 31
  • Мнения: 22
От известно време не се чувствам добре. Постоянно имам ужасни натрапчиви мисли, плача, нямам желание за живот, искам просто дните да минават по-бързо. Всичко започна със смърт на мой близък, след това ми се появиха здравословни проблеми. Тогава се обърнах към окултното(таро, астрология, нумерология). Попаднах на хора, които ми казаха, много лоши неща за моето бъдеще. Сега се чувствам като тотален парцал. Постоянно мисля и чакам да се сбъднат прогнозите, чувствам се обречена, без избор, без право на нормален, пълноценен живот. Разбирам, че някои ще ме критикуват и ще кажат, че има хора, които са много по-зле. Но наистина Ви Моля за помощ. Не знам как да се справя. Много съм зле. Записала съм си час при психолог, но е чак за средата на април. Не мога да приемам антидепресанти, понеже ме е страх, че ще върнат здравословния ми проблем. Не знам как да се спася от мислите за това лошо бъдеще, което ме очаква. Имам чувството, че живота ми изгуби всякакъв смисъл.

Първо - разбирам как се чувстваш и мога да си представя колко е трудно да се справяш ежедневно с тези мисли и емоции. Загубата на близък човек е изключително болезнено преживяване! Особено пък когато ти самата имаш притеснения за бъдещето и здравословни проблеми. Но е абсолютно нормално е да се чувстваш изгубена, тъжна, тревожна и всякакви други негативни емоции.

Важно е, че си записала час при психолог - той ще ти помогне да преодолееш тези емоции по конструктивен начин.

Също така - докато започнат срещите с психолога искам да те помоля да бъдеш търпелива със себе си...  Процесът на преодоляване на болезнени моменти като тези изисква време и подкрепа. Явно си в много труден период, но надявам се да не се чувстваш самотна. Винаги има някъде някой, който може да те разбере и подкрепи. Търси тази подкрепа. Игнорирай хората около теб, които ще се опитат да се държат лошо с теб и да те изкарат виновна за състоятнието ти.

Също -  прогнозите, които си чула, не определят задължително бъдещето ти. Ако животът можеше да се предсказва, аз щях да съм милионерка в момента. Бъдещето е неизвестно, но ние можем да вярваме в доброто развитие на събитията и да направим всичко възможно да съградим добър живот. Вярвам, че ще видиш надежда скоро и вярвам, че имаш потенциал да се пребориш с тези трудности, които те преследват в момента.

Споделяй, споделяй, споделяй, понякога и само това помага.

Прегръдки!

# 32
  • Мнения: 25
Страхът храни тревожността.Ти избираш дали тя да е хубаво нахранена или да я хванеш за гушата.Знам че ти е трудно,но се опитай поне един път ма ден да си казваш-Ей окултни простотии я да ви видим ,хайде я покажете сега какво лошо ще се случи ХАйде чакам ви ,за да ви смачкам.Насила си го казвай,надъхвай се .Ако можеш се опитай да се отпуснеш и ги предизвикай тия мисли-хайде де ,да ви видим колко сте силни!Псувай ги даже.Защото те са нереални,това е страх от нереалното,което ти блокира реалното.Разбира се е хубаво да идеш на психиатър да изпише нещо леко,ако не може да повлияе автогенния тренинг ,психотерапевт също,НО да знаеш все пак че окултните неща са гола вода.И много хубаво неща да бяха ти казали пак нямаше да ти се случат,защото това са измишльотини.След време ще разбереш Успех миличка

Общи условия

Активация на акаунт