Преждевременно изтичане на околоплодни води

  • 555
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте! Моля ако има някоя от вас да ми опише как изглеждат околоплодните води, когато се изтичат постепенно и преждевременно в по ранен месец.

# 1
  • Мнения: 179
Ако имаш съмнение за изтичащи околоплодни води, непременно посети лекар веднага!
Аз имах такова съмнение през пети месец (слава богу фалшиво).
Веднага отидох на АГ, гледаха на видеозон, оставиха ме за проследяване, за да видят дали нивото на околоплодните води намалява.
Оказа се, че е прекалено овлажняване. Беше прозрачно и течно, но буквално намокрях бельото си.
Моля се за теб - дано е фалшива тревога!

# 2
  • Мнения: 174
Изглеждат като спешен преглед при АГ. Дано е фалшива тревога, но най-добре е да ви прегледат. Погрижете се за себе си и бебето. Успех!

# 3
  • Мнения: 128
Аз ходя всяка седмица на преглед. Питам някой от опит да сподели за да знам горе-долу как изглежда, защото и течение си имам от ранни седмици!

# 4
  • Мнения: 39 320
Нека ти направят тест дали е секрет или води.

# 5
  • Мнения: 1 033
Тест задължително! На мен водите ми изтекоха в 5ти месец, започна с мокрене 2 седмици, накрая напарво си "шурна". Отидох с превръзка при АГ, направи изследване и потвърди, че са околоплодни води. Отиди веднага, не е шуга работа!

# 6
  • Мнения: 128
Аз ходя всяка седмица, ходих и за това. Как изглеждаха водите при вас като вода или прилича на бяло течение?
Тест задължително! На мен водите ми изтекоха в 5ти месец, започна с мокрене 2 седмици, накрая напарво си "шурна". Отидох с превръзка при АГ, направи изследване и потвърди, че са околоплодни води. Отиди веднага, не е шуга работа!

# 7
  • Мнения: 1 033
Като вода, все едно се "напикаваш", но не може да се задържиш, "да го спреш".

# 8
  • Мнения: 445
Пиша главно за да ви кажа да не се предоверявате на реактивният тест за околоплодни води - онзи при който капват нещо и ако се оцвети в синьо е околоплодна течност. Имах спукан хематом в 11гс. започна кървене и докато стигна до спешния кабинет (20 Мин) изтичаше и прозрачна течност, която теста отчете като околоплодни. За щастие се оказа лимфа насъбрана около самия хематом, която е дала фалшиво положителен тест за околоплодни. На мен това ми го обясни друг лекар в същата болница чак на сутринта обаче и цяла вечер бях там с идеята че шанс за бебето няма.
Не пиша това за да не тичате до спешния кабинет при съмнение, напротив. Просто винаги, винаги търсете второ мнение.

# 9
  • Мнения: 128
Правиха ми тест с някакви лентички, после ме натиснаха да видят дали изпуска нещо, и после преглед с видеозон да видят количеството околоплодна течност.
Просто се страхувам, с моето воднисто течение постоянно, не знам как изглеждат тези води. Не мога всеки ден да ходя за ме гледат

Пиша главно за да ви кажа да не се предоверявате на реактивният тест за околоплодни води - онзи при който капват нещо и ако се оцвети в синьо е околоплодна течност. Имах спукан хематом в 11гс. започна кървене и докато стигна до спешния кабинет (20 Мин) изтичаше и прозрачна течност, която теста отчете като околоплодни. За щастие се оказа лимфа насъбрана около самия хематом, която е дала фалшиво положителен тест за околоплодни. На мен това ми го обясни друг лекар в същата болница чак на сутринта обаче и цяла вечер бях там с идеята че шанс за бебето няма.
Не пиша това за да не тичате до спешния кабинет при съмнение, напротив. Просто винаги, винаги търсете второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт