Вярно ли е, че и 5-10 мл кърма осигуряват антитела?

  • 1 885
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Пак да кажа - антителата не са единственото ценно в кърмата. За тях може и да са достатъчни един или два месеца, ама за другите неща едва ли. За мен е странно една майка да има кърма и третия месец да кажем, но да я спира само защото видиш ли детето вече си е поело дозата антителца...... не знам.. това си е мое мнение...

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: T o n i
Пак да кажа - антителата не са единственото ценно в кърмата. За тях може и да са достатъчни един или два месеца, ама за другите неща едва ли. За мен е странно една майка да има кърма и третия месец да кажем, но да я спира само защото видиш ли детето вече си е поело дозата антителца...... не знам.. това си е мое мнение...


Е какво толкова странно- може вече да не може да е на разположение, да речем, може какви ли не обстоятелства да са на лице.

# 17
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Erica
Цитат на: T o n i
Пак да кажа - антителата не са единственото ценно в кърмата. За тях може и да са достатъчни един или два месеца, ама за другите неща едва ли. За мен е странно една майка да има кърма и третия месец да кажем, но да я спира само защото видиш ли детето вече си е поело дозата антителца...... не знам.. това си е мое мнение...


Е какво толкова странно- може вече да не може да е на разположение, да речем, може какви ли не обстоятелства да са на лице.

Да, знам,че може и да се налага понякога Simple Smile
аз затова казах - само защото - тоест ако това е единствената причина Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 161
Цитат
Този мой клиент е изключително богат не само за БГ, но и за света и съответно има достъп до възможно най-добрите лекари, така че приех казаното на него като най-последната новост.


Според мен няма пряка връзка между парите на човека  и качеството на лекаря, който ще избере. Човек трябва да се интересува от фактите и да събира информация от всякъде, а не да се предовери на някакъв лекар, само защото бил немски и защото обслужвал богати клиенти...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 952
Айде този път дано мине без кавги. Момичето какво попита, пък дсъде пак стигнахме ...

# 20
  • Мнения: 196
Тъй като на мен рано ми намаля кърмата, споделих с педиатърката и я попитах има ли смисъл да давам по 20 - 30 мл на хранене.Отговорът беше - давай докато имаш, защато това е най - добрата защита за бебето!

# 21
  • Мнения: 3 161
Цитат на: bib.bib
Айде този път дано мине без кавги. Момичето какво попита, пък дсъде пак стигнахме ...


Извинявам се, не бих искала давам повод за кавги. Още повече че съм 'новак' във форума (макар че в кърменето съм си 'ветеран', а и ви следя отдавна, но нямах удобен интернет).

Просто не мисля, че мнението на отделен лекар би могло да бъде меродавно. От личен опит вече не се предоверявам на медицинския персонал. Има много по-авторитетни световни организации, които  са се изказали по въпроса:

"Според най-новите научни познания, тези предимства на кърменето се увеличават още повече, ако през първите шест месеца детето се храни изключително с майчино мляко, а през следващите получава кърма като добавка към твърдата храна" (Innocenti Declaration, СЗО/УНИЦЕФ, виж пълния текст в библиотеката).

Освен това, трябва да се доверяваме повече на децата си: ако те искат кърма, какъв е смисълът да я подменяме със заместители, формули, залъгалки, защото някой е казал в прав текст, че "20 грама са достатъчни" или "2 месеца са достатъчни". Ако детето има нужда нужда от 'залъгалка', не е ли по-добре това да е майка му, а не парче силикон? Трябва да се доверяваме повече и на природата. Кърмата е нещо естествено, природно, тя не е лекарство, та да се измери до грам; но ако 20 грама бяха достатъчни, нямаше да произвеждаме по литър на ден.

И накрая, разбира се, че колкото и малко да кърмим, е по-добре от нищо. Но нали целта на този форум не е да се поощряваме да минем с възможния минимум? Мога да ви уверя, че да кърмиш успешно у нас е истинско предизвикателство и твърде малко са местата, където кърмещите майки могат да получат адекватен съвет, помощ и поощрение. Този форум е едно от малкото места, където това е възможно. Нека не саботираме именно основната му функция. Приемете това като искрена молба, а не като повод за нова свада (17 страници стигат  Wink).

# 22
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета, благодаря на всички ви!

При нас кърменето се сведе до 2 храненета - нощното и първото сутринта. Не знам докога, ще видим.

Още веднъж, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт