“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №4

  • 27 220
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 211
Това с манерката, не го разбирам. Ние видяхме Филип да надига друга манерка. Има си явно няколко човекът, що му беше за ходи при Дора да си я иска. Освен ако не търси повод да я види?
Малко фантасмагории, че от отхапана филия ще заключиш за зъбния отпечатък. И точно Заимова ще забележи различните копчета на ризата

# 76
  • Мнения: 122
Заради този 44 номер отписвам Дора от списъка заподозрени. 😉
И въпреки че го отписахте, връщам Харитонов. Мотива - раздялата със сина му. А и след като видяхме прокурора в ролята на новия мъж на бившата жена, как да не му падне пердето на човека. Връзката с демоните ми се губи тука, ама както и да е.
Директора, въпреки че го отписах, е най-запознат с демоните и както преди писах, може да има сериозен мотив, ако е в инвалидна количка заради някакъв инцидент. Така, че докато не свърши сериала, влиза обратно в списъка.
Елдъров - не го показват вече, ама защо пък да не отмъщава заради изневярата, която не е за сефте, както се оказа. Първо блудницата, после този, който я прикрива, а след това и любовника.

И аз мисля, че е Димо на тоя етап. Просто тия думи "Тате - ти си най-добрия полицай" не ми изглеждат случайни. А и структурата на убиеца е 1 към 1 с неговата....дано да не е той все пак, искам да се изненадам накрая Grinning Много искам да се окаже Филип, ама шанса е нулев наистина. Другия вариант е да не ни е показан или в краен случай Илчев, ама той е бая по-дребен....не вярвам да са допуснали такъв гаф

# 77
  • USA
  • Мнения: 7 363
И аз това забелязах - убиеца е висок и слаб,със същото телосложение като Харитонов.
Но какъв му е мотива? Лично било, също така и на правосъдно ниво.. Харитонов не ми се вписва в профила,а и той беше заедно с Мия и Заимова,когато за малко се разминаха с убиеца в къщата на адвоката.
На този етап, не фокусирам над него,защото нямаме нищо,с което да работим над тази версия.Евентуално ако го разгърнат в следващите епизоди,но - съмнявам се,че е той.

Иначе, скучен и муден епизод.. както целия сериал досега. На епизод по някаква дребна лъжичка информация и това е.
Ако искаха динамично развитие,структурирана и добре поднесена история, без празни приказки и запълване на екранно време, съм сигурна,че щяха да се сместят в 4-5 епизода.
От днешния епизод разбрахме,че 1. Заимова направи връзката с Тороманов  2. Убиеца носи обувки номер 44 и 3. Деспотов отрича интимни отношения с Елдърова.
Тоест почти едно голямо нищо.

# 78
  • Мнения: 8 312
Харитонов не го виждам като убиец. Единствено сравнително достоверно би ми било да убие прокурора и да го припише на нашия неизвестен засега, но пак не ми се вярва.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 418
Бележката за срещата дали не в подхвърлена нарочно за да “видят” Десподов?😉
“Тате, ти си най-добрият полицай” е нормална реплика на малко дете на полицай.😃

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 07:55 от almadji

# 80
  • София
  • Мнения: 6 212
Като грабна Заимова подноса с чиниите и чашата, реших, че ще вземат ДНК проба и ще проверят за бащинство на ембриона на Елдърова. Това със захапката беше малко нелепо.

Десподов го виждам като набелязана жертва, а не като убиец.

# 81
  • София
  • Мнения: 13 613
Категорично отписах аз Десподов. Според мен просто е пратил шофьора си да прикрие следите от далаверите му с адвоката.
Бележката вероятно е за срещата, която Смилево беше насрочил на Десподов и Елдъров.
Харитонов също не е. Той изобщо не знаеше за жена му и прокурора. Нарочно ни подлъгват с него, за да ни отклонят от следата.
Захапка може да се сравни по специфични белези,както каза доктора - счупен зъб, голямо разстояние, изкривяване и т.н.
Заимова е най-чиста за мен. Но тя ще подведе разследването в грешна посока към Харитонов, заради срещата, на която присъства.
Гинекологът разясни за предната бременност на съдията. Дора беше казала раждане или аборт. Било е аборт. А и стана ясно,че е знаела, че е бременна и е искала детето.
Това с връзката е партенка, за да подозираме Тороманов. Той определено се опитва да играе двойна игра, но с Гергана май сам си сложи таралеж в гащите.
Това с манерката беше някаква грешка май, освен ако Филип няма няколко.
Филип ме изненада с това прилошаване. Дали от многото пиене или крие нещо? Не го подозирам, но ми е много странен в този сезон.

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 16:08 от Fever Ray

# 82
  • София
  • Мнения: 14 070
От алкохолната зависимост е. Аз бих му изписала диазепам при кризите. Не се спира рязко пиене или цигари. Но е филм все пак.

# 83
  • София
  • Мнения: 6 212
Мда, с тая манерка... Все едно не може да си купи едно патронче, като е на зор, та ще ходи да се моли на Дора. Или идеята беше да видим, че тя му дава някакви аванси?

# 84
  • Мнения: 6 276
Как си личи,че някой сцени са били снимани преди други 🤣.Според мен опитваше да спре да пие и затова и даде манерката.После обаче му стана зле от тичането и едвам дишаше на колата на престъпника и ходи да си я търси бездънната манерка 🤣.
Ясно е че не е убиеца това,а охранителя на Блатечки,който разчиства.Поредната заблуждаваща следа,както беше и в първи сезон.
Не е Димо,личеше му колко е разочарован и изненадан,че жена му има нов мъж,че и "колега".

# 85
  • Мнения: 38
Когато Мия и Филип ппискаха справката за обувките. В системата на продавача излезнаха 2бр такива продажби (последна и предпоследна 44 номер с един и същи словесен надпис).

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 09:23 от Kikatr

# 86
  • Мнения: 142
Защо решихте, че убиеца е бил с тези обувки? Тази стъпка е от къщата на Смилев. Стана ясно, че там не е влизал убиеца, а това е бил някой, който е пратен за документите (явно шофьора на Десподов). Нали се сещате, че няма да намерят убиеца и къщата му в 6 епизод, че даже и да ни го разкрият кой е. Какво ще гледаме още 6 до края?! А и какво толкова “изненадващо” за нас би било да е този Орце?

# 87
  • Мнения: 7 257
Най-голямата мистерия за мен на този етап се оказва манерката на Филип Grinning ту в него, ту в Дора, ту в него И в Дора... не мога да й хвана спатиите Grinning

Иначе явно всички сме видели гейското у Грудков, ама не знам това каква връзка може да има със сюжета, защото категорично не е той убиецът. Това хем агресивно, хем страхливо до напикаване човече не може да е убиец.

С нищо не ме изненада този епизод, защото аз никога не съм подозирала никой от полицаите, както и Десподов.

Единствено интересно, което видях, е в промото за следващия епизод. Някакъв сладур, с когото разговаряше Десподов Grinning

# 88
  • София
  • Мнения: 6 212
Е, поне се разбра, че съдийката е правила аборт, та да не очакваме отнякъде да изскочи дете.
Уж искала новото бебе, а садо-мазо и шампанско...

Пък аз съм бляла и не съм видяла как гейски присяда Грудов. Blush

# 89
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Аз все още смятам, че не познаваме убиеца. Не сме го виждали. Не откривам нито един логичен убиец сред познатите ни лица.

Общи условия

Активация на акаунт