ФЕВРУАРИ вече стана, дръж се мамо, да ме гушнеш мъничко остана!

  • 13 060
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 220
Здравейте момичета , днес съм силно притеснена.  newsm45 Бях при доктора и ми каза че водите са силно намалели , да не кажел че почти нямало (при положение че не са ми изтичали води , нито малко , нито много). Бебо пък бил дребен и вървял с две седмици назад. Утре сутринта в 8 ме приемат в болницата за изследвания и наблюдение. Много ми е притеснено от обяд не съм спряла да плача. cry Някои да има идея какви изследвания може да ми правят , поне да съм подготвена?

# 16
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Аз имам идея. Mr. Green Ще ти направят пълния пакет: кръвна картина, урина, запис на тонове, преглед за разкритие, ултразвук и тъй нататък и тъй нататък. И ще ти ги правят повечето докато не родиш, но НЕ Е СТРАШНО. Аз влязох по същия начин -- за наблюдение и излязох с едно малко котенце!

За бебо не се безпокой. Дори да изостава -- две седмици не са проблем, пък и ехографите не са най-меродавният източник. Повече от две седмици вече може да са проблем, но и това не е фатално, както се оказа при мен. Най-важното е бебчето да го извадят НАВРЕМЕ, преди да е започнало сериозно да страда. И накрая: не се притеснявай, ти си вече на термин!! (както би казал моят доктор).

Хайде, успокой топката и смело напред!  smile3560

# 17
  • Мнения: 1 516
Криси,  не плачи ... Докторите си знаят. Дори и да се наложи да го извадят - няма страшно в 9-ти месец си ... Днес и моят ехограф показа , че бебето било  37 седмици и 6 дни, а аз пренасям , но доки нищо не каза за изоставане , ехографите грешат...

# 18
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте Simple Smile
за тези, които се безпокоят за подутите крака. не се притеснявайте, ще спаднат почти веднага. аз още на втория ден забелязах огромната разлика. сега краката са ми като преди, даже не мога да повярвам, че толкова бързо е спаднал отока.
Радостче, за контракциите болката идва на интервал от 7-8 минути и трае около 5-10 секунди някъде, поне при мен беше така. това е знак, че разкритието се увеличава и започва раждане. после болката се усилва, но няма да се плашите, както виждате жива и здрава съм. успех  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте и от мен,
Честито на новите мами! Да са им живи и здрави бебчетата!
Криси, не се притеснявай! Ще бъдеш под надзор, за да вземат мерки , ако бебчето няма добри условия да се развива в коремчето ти, и да го извадят навреме,  така че това е за добро.
Моите води също са намалели, но имало още в горната част без да са ми изтичали такива до момента, Дано всичко да е ОК с бебчето.
И  мен започна да ме обхваща едно нетърпение , че чак блокирам и нищо не мога да свърша. Само бебчета са ми в главата, макар да имам 2 седмици до термин.
Приятна вечер и дано утре да имаме още хубави новини !

# 20
  • София
  • Мнения: 1 481
И аз сега се връщам от запис на тонове  Simple Smile Добри са, акушерката ми опипа корема и каза, че главичката още е подвижна, не е 100% фиксирана в таза, и че имало още време. Апаратът не засече абсолютно никакви контракции, можело съвсем спокойно да изкарам още 3-4 дена... а ме гони такова нетърпение!
Поне видях предродилна и родилната зала. Имаше две момичета, които бяха вече с болки, едната се разхождаше, а другата се беше хванала за таблата на леглото и цялата се тресеше  Confused Честно казано, малко им завидях, акушерката каза, че до 12 сигурно ще са родили  Simple Smile
Утре ще се уговарям за последно с доктора, дано не реши, че трябва да изчакваме още  Thinking

# 21
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Криси,  не плачи ... Докторите си знаят. Дори и да се наложи да го извадят - няма страшно в 9-ти месец си ... Днес и моят ехограф показа , че бебето било  37 седмици и 6 дни, а аз пренасям , но доки нищо не каза за изоставане , ехографите грешат...

Точно така! Тия седмици, дето ехографът ги определя, са на база размери, а не морфологична зрялост (т.е. зрялост на органите). В 37 г.с. бебчето достига оптималните си размери, а 37 и 6 дни -- това си е 38-ма, така че няма страшно. Нима бебе от 3 кг. ви се струва малко?

# 22
  • Мнения: 684
Ех, момичета, колко ми е познато това вашето любопитство. И аз (особено последните дни преди раждането) постоянно препрочитах истории за това кой как е родил с идеята, че ще съм по-подготвена. Но не е точно така. В смисъл, май няма какво толкова да се подготвя човек (информационно поне, психически - може) понеже то всичко си се случва както дойде. При мен е било едно, при вас ще е друго. Честно казано, очаквах, че ще е по-леко или поне по-бързо. Но цялото време докато чаках разкритие се точеше едва. Мислех, че ще съм "мъжко момиче" и че екипа няма да ми чуе гласа, ама си повиках малко. И тъкмо се бях отчаяла, че сигурно остава още сума ти време мъки и гърчове, че няма да издържа, и то взе, че почна същинското раждане, т.е. изгонването. И докато се усетя и свърши! А като излезе бебката наистина забравяш всичко, което е минало! Все едно е било просто сън! Нито боли, нито те е страх вече, нито се чувстваш така безсилен! Само те облива една вълна от щастие! Ще видите - само още малко търпение!

# 23
  • Мнения: 2 922
Криси,  не плачи ... Докторите си знаят. Дори и да се наложи да го извадят - няма страшно в 9-ти месец си ...

Така е Криси! Не плачи, няма нищо страшно.
 Hug

# 24
  • Мнения: 43
 

 Честото щастие на мама Jas.min нека ви рава много и е жива и здрава.
 

# 25
  • Мнения: 220
Благодаря ви момичета , наистина ме поуспокоихте. Живот и здраве при първа възможност ще пиша.  newsm10

# 26
  • Мнения: 2 096
Здравейте момичета,
при мен нещата малко загрубяха. Цяла нощ се боря с 39 градусова температура и тази кашлица направо ми взе здравето. Опитах всичко известно на бабите ни - но файда никаква. Ще ходя сега при доктора в АГ да видим какво ще каже за бебо. Снощи си мислех направо да тръгвам към болницата. Незнам какво ще ме прави в това положение, само искам всичко с бебето да е наред. То забива петички от време на време, но незнам как се чувства при това претопляне вътре и нези силни напъни от кашлицата. А уж се пазих много. Незнам къде ме гепа този вирус!

# 27
  • Мнения: 2 922
sky angel, стискам палци всичко да е наред! Точно накрая ли те намери този вирус  #Cussing out

# 28
  • Мнения: 19
Добро утро,мамчета.
Още едно бебо.
Честито на мама rosalinda79R!

kristina_83, не се притеснявай, по- добре да си под лекарско наблюдение. Скоро ще се похвалиш с бебо.
Radostche , kiselina чакаме новини от вас, как е минал прегледа днес.

sky angel , чакаме новини и от теб. Дано всичко с бебо е наред и ти да се оправяш по- бързо.

# 29
  • Мнения: 1 516
Аз ли днес ще правя обичайната проверка на преносилите  Mr. Green...
Хайде момичета да се преброим Simple Smile
Тук съм и се приготвям за запис на тоновете следобяд... Мисля да помоля вече за система, според мен няма какво да се чака повече, но докторите разбира се имат последната дума...

Общи условия

Активация на акаунт