Да си разтълкуваме съня - 13

  • 2 462
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 511
Аз знам от старите хора, че сънуваш ли такива неща, трябва да се остави такава храна на гроба - в случая хляб, грозде...
А на познат или непознат може да дадеш нещо - вафли, бонбони, давала съм няколко лева на просяци. Лично моето чувство е, че по-добре на непознат да дадеш нещо за почерпка.

# 46
  • На Джансел в сърцето..
  • Мнения: 90
Здравейте.
Имах малко странен сън преди 2 седмици.
Сънят беше някак на части.Все едно различни моменти,независими един от друг.
Първият момент:
Сънувам,че съм на стълбище във старо разрушено училище с уронени стени и счупени прозорци...стоя на стълбите и се оглеждам...
Вторият момент:
Сънувам селска калдаръмена улица,на баир и на улицата човек(или поне в съня го мисля за човек) с дълга тъмна роба с качулка,все едно виждам смъртта,като във филмите,но ходи по улицата и е с гръб към мен.
Третия момент:
Виждам купчина земя във вид на конус(все едно изсипана от товарен камьон)Към върха на тази купчина има конструкция от метални стълби като скеле.Аз тръгвам по тази метална конструкция за да стигна да върха на купчината.Стигайки върха си си казвам "Каква хубава панорамна гледка.Трябва да снимам това.."
На върха на купчината виждам,че има каменно кръгло корито и решавам да седна в него с идеята да ми е по-удобно да снимам гледката,като си мисля,че коритото е сухо.
Сядайки вътре,усещам че съм седнала в студена бистра вода и съм се намокрила до кръста...
В началото не отдадох никакво значение на този сън,докато преди дни не се случи това,че откриха на майка ми рак на маточната шийка,който вероятно (според лекарите) ще се окаже в напреднал стадии.
Смятате ли,че сънят ми има нещо общо със случващото се,един вид да съм усетила какво предстои без да съм подозирала, че тя има рак?Майка ми е бивш учител.
Как бих могла да тълкувам този сън?За пръв път ми се случва такова нещо..

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 22:22 от mani4eto85

# 47
  • Мнения: 32 488
Няма го втория момент Joy

# 48
  • Мнения: 1 862
mani4eto85 може би е предусещане
Сега, чисто технически, ракът на тези органи е често от ЧПВ, та няма да е зле да отидете и да си пуснете едно изследване и вие.
Защото и това може да е знак.

# 49
  • Мнения: 136
Здравейте,
По тази тема съм доста незапознат въпреки че през годините съм опитвала да тълкувам сънищата си. Моите сънища са много комплекси, странни и рядко имат само един елемент, който да е акцент. Веднъж ми се случи да имам пророчески сън, който се изпълни едно към едно.
Но сега ще ви споделя за тазвечерния, който ме остави в лош вкус след събуждането.

В началото на съня говорех с някакъв мъж. Беше млад, но не помня добре лицето му. Познавах го, работех с него в съня, но не мога да се сетя да ми прилича на някой от живота. Краткия разговор не го помня, но имаше такъв. Споменаваше се, че трябва да говорим с някой, но е много възрастен и се чудехме дали е редно.
След това аз и моя "колела" разговаряхме с възрастния мъж, за който коментирахме дали е редно да притесняваме предвид факта, че е стар и болен. Но все пак проведохме интервюто. Намирахме се в таванско помещение, мрачно, но не мръсно. Мисля, че имаше камери, със сигурност имаше някакво обурудване за записване, но не съм сигурна дали беше камера или само за звукозапис.
Възрастния мъж ни разказваше за сина си и неговата смърт, нещото за което бяхме отишли и да го питаме. Той е бил известен актьор. Не помня разговора, но беше дълъг.

След това бях на друго място. Знаех, че е сградата отсреща на тази, в която беше таванското помещение. Знаех, че ако погледна от прозореца нагоре, че ще видя възрастния човек, а и себе си.
Бях седнала на едно от онези стари метални легна с пружини, разбира се, покрито с тъкана на ръка кувертюра с мотиви, основно преобладаващо червено. Леглото беше опряно в стената от лявата ми страна, а напред беше старата тъмно кафява врата. Стените бяха бежови и напукани.
От дясната ми страна обикаляше и трескави ми говореше същия онзи актьор, чиито баща интервюирах. Той беше умрял, но стоеше пред мен. Имах усещането, че съм се върнала във времето, за да мога да разговарям с него. Аз знаех, че актьора скоро ще умре. Най-гадното е, че ми каза името и няколко пъти го повтори, но не успях да го запомня. Самият мъж беше висок и едър. Не беше нацепен, а по скоро добре сложен. Тъкмо заформящо се бирено коремче опъваше тъмната му тениска. Главата му беше кръгла. Това ми направи силно впечатление. Черната му коса беше дигната нагоре, за да се опита да издължи иначе тази почти перфектно кръгла глава. Същия ефект май се опитваше да постигне с мустаците и брадата катинарче. Лицевото му окосмяване беше черно и гъсто, но и добре оформени. Тъмни гъсти вежди привличаха погледа към очите му. А те бяха светли и ярки. Погледа му не беше мрачен, тъжен или нещо такова. Въпреки, че зениците бяха тъмно кафяви или черни, сякаш погледа му беше светъл.
Чувствах тежест, че сега го гледам пред мен, а знам, че скоро ще умре и нищо не можех да направя.
Не знам откъде дойде идеята и предложението да му гледам на карти Таро (по принцип с това се занимавам вече над година в свободното си време). Докато бърках картите ме беше страх, че там ще излезе смърта му. Редах картите обаче не виждах ясно. Имаше черни петна, накъсани моменти. Не можах да видя цялата подредба, а само отделни карти, които знам, че не предвещават нищо хубаво като тройка мечове, десятка мечове, смърта. Помня и колодата коя беше, но тя е най-ползваната от мен, така че е нормално.
След това отново бях в таванското помещение. Старецът от по рано беше в болнично легло на системи. Но актьорът беше до него и го целуваше по челото. Тогава аз възкликнах, че той трябваше да е умрял, не трябва да е жив.


Тогава сънят се смени с друг, в който се возех в кола с бившия си, с който се разделих преди две години. Той няма книжка и в сънят ми караше като пълен идиот и аз само му крещях. Но този сън мога и сама да си го обясня с това, че наближава изпита ми по кормуване, а другата част, че скоро се сгодих, ще си купуваме апартамент и други сериозни промени и част от мен иска да избяга от всичко това.

Ще се радвам ако имате някакви идеи дали това означава нещо или просто се глупост изсмукана от развинтеното ми въображение.

# 50
  • Мнения: 351
Здравейте , какво означава да сънуваш да си на гробище през нища и да носиш храна на близките . Надявам се да не е нещо лошо . Моля за разгаданите . Благодаря

# 51
  • Мнения: 1 176
Може би е добре да раздадеш нещо за "Бог да прости"

# 52
  • Мнения: 671
Здравейте сънувах за мен кошмар вие не знам какво ще кажете … Чакам на едно спирка в чужбина не знам в коя държава бях превоз за към България, за да се прибера, но чувам българи и отивам да питам дали може с тях да пътувам с техният автобус и те казват да може, докато слизаме по едни стълби усещам как някой ме е хванал под ръка поглеждам и това беше починалата ми леля аз и казам, че пак трябва да се върна, за да пускам изследвания докато слизаме по едни стълби и се събудих😭 Не означава ли това, че съм тръгнала с нея, че ме чака нещо много лошо ?? Моля Ви кажете

Общи условия

Активация на акаунт