Нашите цветя - обща тема 23

  • 23 564
  • 762
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 063
Азалията ми цъфна


"Чорапчето" винаги махам,много внимателно. Понякога не се маха цялото.

# 196
  • Мнения: 13 491
Pippi_, страхотно е това лале.

Чорапчетата ги разрязвам, каквото се маха лесно го маха, другото го оставям. Биоразградими си, но младите коренчета ми се струва че трудно ги пробиват.

Много радостна тенденция е, че около блоковете масово се появяват градинки и хора се грижат за тях, но ме възмущават стопаните на кучета, които ги пускат в тях и не уважават доброволния труд на много хора да разкрасят градското пространство.

# 197
  • Карлово
  • Мнения: 4 695
Този студ ще вземе да ми умори цветята на балкона.
Няма, не е толкова студено.

Много радостна тенденция е, че около блоковете масово се появяват градинки и хора се грижат за тях, но ме възмущават стопаните на кучета, които ги пускат в тях и не уважават доброволния труд на много хора да разкрасят градското пространство.
Болна тема ми е. Трябва да се пускат сътрудници към общини, които да глобяват за изхожданията на домашните любимци, като приходите да са за самите сътрудници, за да са по нахъсани.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 09:02 от ДамаТрефа

# 198
  • Мнения: 685
Ето и моите нови попълнения



Пишман 'градинар', направих цялата тераса в саксии и цветя, дано да успея да ги опазя от слънцето, че на мен то ми е проблема. Иначе желание имам, но опит никакъв и лоши условия, за сега не съм успявала да догледам цвете вън дори до юли месец. Тази година съм твърдо решена ще им правя сянка, ще прибирам и разнасям в жегите пък да видим. Изцяло южна тераса в комбинация с мрамор навсякъде миналото лято термометърът показваше 60градуса. Сенник е решение, но за сега нямаме, свалям ги долу и така. Голяма ми е мъка и само си мечтая за деня, в който ще си имаю дворче с многоооо цветя...

# 199
  • Мнения: 2 078
И аз оставих всичко навън, но при нас t° падна до около 10 °. Вчера даже ми беше цъфнал розовия жасмин. А как гледате Фуксия? Купих една бяла от Кауфланд, но нещо не я бива. Вътре я гледам, но явно не ѝ харесва, ще я извадя навън,пък да видим какво ще стане.
П.С. Не всички собственици на кучета са еднакви. Не е хубаво да се слага под общ знаменател Simple Smile

# 200
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 883
Фуксията се чувства добре в градината. Simple Smile Майка ми точно от Кауфланд си взе и я пося в градината. Добре изглежда засега и си цъфти.

# 201
  • Мнения: 2 078
Ранобудна, нямам градина за съжаление. Ще я прехвърля в по-голяма саксия и ще я изнеса навън.

# 202
  • Карлово
  • Мнения: 4 695
П.С. Не всички собственици на кучета са еднакви. Не е хубаво да се слага под общ знаменател Simple Smile
Не съм си и помислила, че всички са еднакви. Има такова, които си носят лопатка и плик, но са малък процент.

# 203
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 897
И аз оставих всичко навън, но при нас t° падна до около 10 °. Вчера даже ми беше цъфнал розовия жасмин. А как гледате Фуксия? Купих една бяла от Кауфланд, но нещо не я бива. Вътре я гледам, но явно не ѝ харесва, ще я извадя навън,пък да видим какво ще стане.
П.С. Не всички собственици на кучета са еднакви. Не е хубаво да се слага под общ знаменател Simple Smile
Моята фуксия също е от Кауфланд. Вече цъфна. Надявах се да е бяла, тя се оказа много светло розава. Даже преди малко я пресявах в голчма сакция ( втора след транспортната, нали трябва да стане голям храст:)
Всичко ми е навън, сибирският лук и здравеца са нацъфтели, розите всеки момент и те

# 204
  • Мнения: 171
Азалията ми цъфна


"Чорапчето" винаги махам,много внимателно. Понякога не се маха цялото.

Да хубаво е поне част да се махне, че да не пречи на цветето да се развива, но това е лично мое мнение

# 205
  • Мнения: 2 078
П.С. Не всички собственици на кучета са еднакви. Не е хубаво да се слага под общ знаменател Simple Smile
Не съм си и помислила, че всички са еднакви. Има такова, които си носят лопатка и плик, но са малък процент.
За съжаление масата собственици на кучета са такива, по-малко са тези, които са отговорни изцяло за животните, а и се отнасят с разбиране и уважение към останалата част от обществото. В моето семейство са отгледани доста кучета, сестра ми и в момента гледа две. Ако ви кажа колко пъти са ни налитали на скандал "будни граждани" в момента, в който животно се изхожда и като видят, че имаш намерение да почистиш и свалят гарда...
И за да не е само спам - благодаря на всички за съветите за Фуксията, надявам се да ѝ хареса навън. Ако цъфне, ще я покажа.

# 206
  • София
  • Мнения: 3 063
Азалията ми цъфна


"Чорапчето" винаги махам,много внимателно. Понякога не се маха цялото.

Да хубаво е поне част да се махне, че да не пречи на цветето да се развива, но това е лично мое мнение
Не разбрах какво пречи на цветето?

# 207
  • Мнения: 3 945
Мога ли да засадя новозакупени петунии само в  в тази смес или тя е за подсилване?

# 208
  • Мнения: 2 456
Сега като чета колко са падали температурите се притесних за Бугенвилията  на терасата, че съм я бутнала и максимално до парапета за да има повече часове слънцегреене.
На 17 години е и няма да си простя, ако загине.
Качвам снимка от когато се преместих ме в новото жилище ( предното бе с южен прозорец) , в новото вече не цъфти толкова обилно иска минимум 6 часа слънцегреене.

# 209
  • Мнения: 7 195
Някой отглеждал ли е такова мушкато? Да сподели опит, моля, ако да.

https://www.baldur-garten.de/produkt/Geranien/4319/Pflanzen/Somm … ossom/detail.html

Общи условия

Активация на акаунт