Нашите цветя - обща тема 23

  • 23 758
  • 762
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 685
Здравейте, момичета от най-прекрасната тема..
Ето моето ново попълнение от днес

# 226
  • Мнения: 2 099
При мен не върви кралското мушкато. Цъфтят едно лято и това е. Прибера ли ги наесен (ако изобщо ги опазя да не измръзнат) не мога да ги накарам вече да цъфнат. И в момента имам едно, само листа е и ми се струва, че пъпки няма да се образуват.🙄

С другите мушката проблем нямам. Цъфтят даже и през зимата. Прочетох някъде, че се подхранват с йод. И понеже един Йодсептадон така или иначе вече не мога да използвам за друго реших да го изпробвам върху цветята (2-3 капки разтварям в литър вода веднъж месечно) 🙈 и взе, че им подейства добре.😂



Точно така. Разбъркваш и поливаш и при мен тия кралски не вървят. Имах миналата година, но забравих да ги прибера и измръзнаха. Имам едно на работа има един цвят, но ще го видим. Красиви са, но като са в магазина. У дома хич ги няма, а и зимата понякога има период в който хващат белокрилки. Заради тях и другите цветя страдат. Не губя. Ще си завъдя нискостеблени, които ще ми цъфтят повече.

# 227
  • Мнения: 4 310
Скрит текст:
На тази фирма са им много фалшиви храстчета. Аз купувах две години подред малини, къпини, френско грозде, касис, арония и нищо не се хващаше. По същият начин някои даже не бяха с корени, само сухи пръчки.
От тогава се научих да купувам вече само неща, които са започнали да пускат листенца. Така се прихвана един касис и едно червено френско грозде уж. Тази година взех бяло и според мен и то се хвана. Купих и една арония, но май измръзна или и аз не знам какво стана, но умря. Ходих за още, но нямаше пръчки с листенца. И къпинка исках, но пак заради тая причина не взех. Само ходех в Бриколаж да ги гледам с надеждата някоя да е тръгнала да се развива. Ще изчакам есента, надявам се тогава да има или вие ако знаете от къде мога да купя ми кажете. Тази година много се чудих дали да не купя и цариградско грозде. Обаче не знам ще може ли да вирее в саксия, а и вкусно ли е изобщо ? Последно като ходих в Бриколаж имаше няколко от зеленият вид с листа и пак ги гледах и им се чудих.
В лидл днес видях капини и малини с листенца, много ме доядя, обаче в момента нямам възможност да си взема и садя, моята клонка все така пуста, всъщност от нищо не виждам нищо да е прокарало, пак че 2невена от миналогодишните са ми напъпили...даже скалния дебелист почти е изсъхнал, хубаво, пе го преместих преди няколко дни на по-сенчесто, може и да закрепи, за момента поне май спря да съхне... 🤷‍♀️ Уморител съм аз на растения
Купих и аз от тези. Взех само една къпинка с листенца, добре изглеждаше дано се прихване. Пишеше, че са от Холандия, а повечето растения от там май не оцеляват и  затова само една взех. Иначе щях да взема и  арония, цариградско грозде и жълтата малинка ми стана интересна.

# 228
  • Карлово
  • Мнения: 4 698

Ето едно оцеляло от миналата година.
И гъсеници го ядоха, сега с белокрилки гледам ще се боря, но има пъпки и цъфти. За да образува пъпки съм чела, че февруари се слага на топло и светло. Така и направих. За другите не знам, как ще са, че имаха повече поражения от гъсеници. Някои изхвърлих, бяха си изсъхнали зимата.

# 229
  • Мнения: 2 092
Вчера, напук на студа и дъжда си купих от любимото Калибрахое

# 230
  • Мнения: 14 840
Хваля се с нови придобивки:

Приятелка ми ги даде, насадих ги, само това в дясно остана, че нямах пръст, но то няма и корени още.
Ето ми го и авокадото:

И сингониумът расте доста. Ако намеря от розовия, непременно ще си взема.

Първите рози 😍

# 231
  • Мнения: 171
Момичета, как отглеждате дифенбрахия и филодендрон нали са отровни? Слагате ли ръкавици при пресаждане?

# 232
  • Мнения: 143
Все още има лалета, макар че повечето прецъфтяха.
Остана още едно, което не съм виждала как изглежда, приготвило си е една голяма пъпка, но не иска да се разтвори все още, явно то ще закрива сезона на лалетата.

 

# 233
  • Мнения: 2 938
Здравейте,това е лилиум,някой може ли да каже това нови стъбла ли излизат или е бурен,нямам си идея и защо изобщо поникват като не съм садила нови ,така я купих ,имам я от няколко месеца,но от скоро взеха да излизат тези малките

# 234
  • София
  • Мнения: 3 124
Привет от мен, скоро не съм писала в темата, но сега лека-полека пак събирам пролетна градинка. Simple Smile

Новите ми придобивки:
Ново мушкато (успях да уморя онова от миналата година Disappointed)


Карамфилчетата ми Simple Smile


Ядливи ягоди (за първи път взимам, не знам ще дадат ли някакъв плод, но ми харесва как изглеждат Smiley) Временно ги прибрах вътре, че ме е страх да не измръзнат.


Насадих луковици бегония и съм взела семена за теменужки, невенчета и някаква балконска далия, но чакам да се затопли времето.
Natt, чудна тераса, както винаги! Green Heart
GoSSipSs, какво е това дърво? Много добре изглежда. И саксията ми харесва. Wink

# 235
  • София/Варна
  • Мнения: 1 450
Здравейте,това е лилиум,някой може ли да каже това нови стъбла ли излизат или е бурен,нямам си идея и защо изобщо поникват като не съм садила нови ,така я купих ,имам я от няколко месеца,но от скоро взеха да излизат тези малките
Лилиума ти се размножава, това са бебоци, не ги скуби. Като изсъхнат стъблата, ако искаш го премести в по-голяма саксия, можеш и да си отделиш бебоците в друга саксия. След някоя и друга година и те ще цъфнат.

# 236
  • Мнения: 2 099


Моето прекрасниче. Стои само на това място, полива се веднъж в седмицата. Не обича да се мести, цъфти по 1 2 месеца, понякога и по 2 пъти. Скоро ще се отрупа с цветове.

# 237
  • Карлово
  • Мнения: 4 698


Моето прекрасниче. Стои само на това място, полива се веднъж в седмицата. Не обича да се мести, цъфти по 1 2 месеца, понякога и по 2 пъти. Скоро ще се отрупа с цветове.
Не се ли изкривява към светлината? Или въртиш саксията.

# 238
  • Мнения: 2 099


Моето прекрасниче. Стои само на това място, полива се веднъж в седмицата. Не обича да се мести, цъфти по 1 2 месеца, понякога и по 2 пъти. Скоро ще се отрупа с цветове.
Не се ли изкривява към светлината? Или въртиш саксията.

Светлината е достатъчна не мога да я местя защото е по голямо отколкото на снимката. Ще се начупи, прихванала съм по младо растение. Това е на повече от 5 години, не му е сменяна пръста, но се чувства добре и не го пипам.

# 239
  • София
  • Мнения: 3 124
Чудесно е, Alisa, моето така и не желае да цъфти. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт