Отговори
# 450
  • Мнения: 332
На пробния в нашето  училище също беше от името на герой. На моето дете даже такъв вид му е по- лесен

# 451
  • Мнения: 234
Много благодаря, момичета! Прекрасни сте! Надявам се да не злоупотребявам, но какъв е начина за решаване на ето този тип задачи, тогава

# 452
  • Мнения: 249
Много благодаря, момичета! Прекрасни сте! Надявам се да не злоупотребявам, но какъв е начина за решаване на ето този тип задачи, тогава

Аз бих го решила така:

(a+b+c)(a+b-c) = ((a+b)+c)((a+b)-c) = (a+b)2-c2 = a2+2ab+b2-c2
По дълъг-вариант е разписването: (a+b+c)(a+b-c) = a(a+b-c) + b(a+b-c) + c(a+b-c)... Накрая би трябвало да се получи пак горното.

# 453
  • Мнения: 234
Много благодаря, момичета! Прекрасни сте! Надявам се да не злоупотребявам, но какъв е начина за решаване на ето този тип задачи, тогава

Аз бих го решила така:

(a+b+c)(a+b-c) = ((a+b)+c)((a+b)-c) = (a+b)2-c2 = a2+2ab+b2-c2
По дълъг-вариант е разписването: (a+b+c)(a+b-c) = a(a+b-c) + b(a+b-c) + c(a+b-c)... Накрая би трябвало да се получи пак горното.
Много благодаря НАИСТИНА! А, това как би било приложимо в Г) подточка, например?

# 454
  • Мнения: 6 899
(a-b-c)(a+b+c)
(a-(b+c))(a+(b+c))
a^2 - (b+c)^2

# 455
  • Мнения: 234
(a-b-c)(a+b+c)
(a-(b+c))(a+(b+c))
a^2 - (b+c)^2
Не разбирам само как се променя знака от - в + на втория ред между първото b и с
Надявам се да не оспамвам темата, но мисля, че отговорите на мамите-математици може да са полезни и за други деца. Блгодаря!

# 456
  • Мнения: 6 899
Минусът е изнесен пред скобите. а - (b+c).
В скобите имаме  b+c и минус пред тях. Като се разкрият скобите какво ще се получи? Не е ли -b-c?

# 457
  • Мнения: 328
Излезе резултата по БЕЛ в междучасие
От ТРЕТИ ПРОБЕН ИЗПИТ по БЕЛ е:

Общ брой точки от ПЪРВА ЧАСТ: 54/65 т.
Общ брой точки от ВТОРА ЧАСТ: 20/35 т.

Общ брой точки на целият изпит: 74/100 т.

Така 1ви изпит междучасие 77, Регалия 75; Междучасие 74.
Надолу вървят нещата Sad
Все си мисля, че ще му трябвт минимум 85 по БЕЛ, за да има шанс за паралелката която иска.

# 458
  • Мнения: 1 182
sisill, има 2 месеца до нво-то и ако се натисне с ученето, е съвсем реалистично да си качи резултата с 10на точки. Кое е училището?

# 459
  • София
  • Мнения: 4 594
sisill, не се настройвай отсега.
И според мен е реаличстично с малко повече концентрация да постигне още 10-ина точки отгоре.

# 460
  • Мнения: 89
Много благодаря, момичета! Прекрасни сте! Надявам се да не злоупотребявам, но какъв е начина за решаване на ето този тип задачи, тогава
(a + b + c)(a + b - c) = a2 + 2ab + b2 − c2
(a - b + c)(a + b + c) = a2 + 2ac - b2 + c2
(a + b - c)(a - b - c) = a2 - 2ac - b2 + c2
(a - b - c)(a + b + c) =  a2 - b2 - 2bc - c2
(4 + 3a + b)(4 + 3a - b) = 9a2 - b2 + 24a + 16

# 461
  • при моите любими
  • Мнения: 2 564
Учудващо и ние имаме резултати от БЕЛ в Междучасие. Призна си, че не е чел задълбочено текста с разбиране, защото са му оставали 45 Мин за изпита. 44 точки има на първа час и 28 на преразказ.

# 462
  • София
  • Мнения: 5 180
Много благодаря, момичета! Прекрасни сте! Надявам се да не злоупотребявам, но какъв е начина за решаване на ето този тип задачи, тогава
(a + b + c)(a + b - c) = a2 + 2ab + b2 − c2
(a - b + c)(a + b + c) = a2 + 2ac - b2 + c2
(a + b - c)(a - b - c) = a2 - 2ac - b2 + c2
(a - b - c)(a + b + c) =  a2 - b2 - 2bc - c2
(4 + 3a + b)(4 + 3a - b) = 9a2 - b2 + 24a + 16
Simple Smile

# 463
  • София
  • Мнения: 12 352
Еее, Ганис, ама напиши поне едно Отличен 6. Какви са тези усмивки, да не сме в първи клас? Joy

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 20:33 от sanaka

# 464
  • Мнения: 37
Може ли някой да каже със сигурност всички тези литературни термини, спрягани в последните страници, за какво реално са ни? Щото аз не намирам никакъв смисъл да се пали фитила за подобни, при положение че не виждам нито една задача, където да са включени. Ако случайно пропускам - поправете ме
В 7. клас изобщо не е нужно да се знаят всички тези литературни термини. Реално на изпита конкретни въпроси за тях няма. Може би е добре да се знаят само сравнение, епитет, метафора, инверсия, риторичен въпрос - биха могли да се коментират в 25. задача - ако в цитата има употребено някое изразно средство.

Общи условия

Активация на акаунт