Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 12 161
В никой клас не е нужно да се знаят всички тези термини. Joy Добре е да се знаят основните изразни средства, за да се посочат в тезата.

# 466
  • Мнения: X
От едно известно време насам, учебната 2017/2018 и 2018/2019 година ей това е изискване от учебната програма по литетарура за осми клас: Разпознава литературни похвати, тропи и фигури и обяснява функциите им в изучените творби.
От прочетеното в темите оставам с впечатлението, че или много преподаватели са пропуснали изменението в учебната програма, или смятат за всеки случай да подковат учениците си с материал от по-горен клас. И не бих приела твърдение от рода, ама те проверяващите следят за наличието на подобен анализ. Все пак, ако има разлика над определен брой точки в оценяването на тезата, арбитърът ще я върне на единия или на двамата проверяващи с указания къде допускат грешка при оценяването.

# 467
  • Мнения: 259
sisill, има 2 месеца до нво-то и ако се натисне с ученето, е съвсем реалистично да си качи резултата с 10на точки. Кое е училището?
Иска физика НПМГ.

# 468
  • София
  • Мнения: 1 036
Здравейте, и аз с въпрос за пробния на Регалия. Според сина ми, подточка В на 22 задача не може да се реши без информацията от подточка Б и затова била грешна. Не съм видяла задачата, ама да питам има ли и други, които мислят така? Довечера ще я погледна, той тази сутрин сподели и вече нямам достъп до теста, а ме гложди любопитство.
На НВО 2018 подточка В на последната задача също не можеше да се реши, без да е решена подточка Б. Това не значи, че задачата е грешна.
Видях задачата и решението на Регалия и съм озадачена. Наистина В подточка се решава с информацията от Б. Обаче в Б подточка пише "ако Антон изнимава 4 километра повече". Мен също са ме учили, че не може да се използва информация от една подточка за друга, особено ако е въведена с "ако".
@ ganis, къде грешим?

# 469
  • София
  • Мнения: 6 016
Като гледам ключа на Регалия с отговорите, значи на първата част дъщеря ми пак 2 задачи е сгрешила, стандартно, като на първия пробен Confused
Втората част, не съм сигурна, по нейно описание е решила задачата за скоростите вярно, другите две частично, та ще видим

# 470
  • Мнения: 90
sisill, има 2 месеца до нво-то и ако се натисне с ученето, е съвсем реалистично да си качи резултата с 10на точки. Кое е училището?
Иска физика НПМГ.

същото положение в къщи Simple Smile физика в НПМГ, но ако може да решава задачите както той си знае и да не му се занимаваме с разните там дребни грешки от невнимание. За преразказа по БЕЛ не ми се говори.

# 471
  • Мнения: 259
Регалия - 91 точки има моя.
Грешна 22 Б и В и 6та.
Ще ги пререши днес.
А когато предава каза: - "Надявм се на 100 точки" Simple Smile Май е по-добре, че не са 100 да не се отпусака. Пожелавам му 100те на реалния изпит да са.
....
Погледнах специално 22ра. Вярна му е само А. Обаче саму дали 8 точки от 12.Много ми е странно. Струва ми се, че трябва да са по-малко.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 11:44 от sisill

# 472
  • Мнения: 271
Божеее, аз ако има такива точки моето дете даже няма да го карам да учи Smile

# 473
  • Мнения: 41
Честно казано, досега не ми е попадала задача, в която подточка В да не се решава с инфо от подточка Б, обикновено са свързани, както при текстовите, така и при геометричните.

4-те км са дадени, за да съобразят как да съставят уравнението. На база на пътя от-до отделните точки (в Б) може да се изчисли и колко време е пътувало момчето (в подточка В).



[/quote]
Видях задачата и решението на Регалия и съм озадачена. Наистина В подточка се решава с информацията от Б. Обаче в Б подточка пише "ако Антон изнимава 4 километра повече". Мен също са ме учили, че не може да се използва информация от една подточка за друга, особено ако е въведена с "ако".
@ ganis, къде грешим?
[/quote]

# 474
  • Мнения: 259
Божеее, аз ако има такива точки моето дете даже няма да го карам да учи Smile

Трябва да коменсира БЕЛ няма как.
Там максимум е имал 77 точки.
След упражненията които обясних тук, че ще направим за преразказа, изкара 30 точки на следващият преразказ. Но каза, че текста му е бил интересен. Ще видим днес какво ще направи.

# 475
  • Мнения: 215
Може ли да ми препоръчате място, от където да видим основните принципи за решаване на задачи за работа? Знам, че звучи доста профански въпроса ми, но се чудя дали няма типизиране на задачите за работа в подвидове, както е със задачите за движение. Мат не ми е сила, а се опитвам да помогна някак

# 476
  • Мнения: 63
Може ли да ми препоръчате място, от където да видим основните принципи за решаване на задачи за работа? Знам, че звучи доста профански въпроса ми, но се чудя дали няма типизиране на задачите за работа в подвидове, както е със задачите за движение. Мат не ми е сила, а се опитвам да помогна някак
Има много добри безплатни видеоуроци  в тубата  .Също така в кан академи.

# 477
  • Мнения: 259
Черно на бяло грешките за които говорим по невнимние


Когато му го показах каза, че не знае, защо така го е написал.

# 478
# 479
  • Sofia
  • Мнения: 4 447

Погледнах специално 22ра. Вярна му е само А. Обаче саму дали 8 точки от 12.Много ми е странно. Струва ми се, че трябва да са по-малко.

Това за изпита по математика ли е и кога му го оцениха? Днес излезе ключът.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 15:01 от aniK

Общи условия

Активация на акаунт