Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 1 041
Здравейте, и аз с въпрос за пробния на Регалия. Според сина ми, подточка В на 22 задача не може да се реши без информацията от подточка Б и затова била грешна. Не съм видяла задачата, ама да питам има ли и други, които мислят така? Довечера ще я погледна, той тази сутрин сподели и вече нямам достъп до теста, а ме гложди любопитство.

# 436
  • Мнения: 20
Добро утро Simple Smile
Някой може да сподели теста по математика на Регалия от вчера?
Предварително благодаря.

# 437
  • Мнения: 199
Мили момичета, качвам приложението с литературните термини. Номерирала съм страниците, но реално те са и по азбучен ред. Дано помогнат, още повече, че ми направи впечатление, че вътре са дадени примери с произведенията, които децата изучават Simple Smile

Скрит текст:








# 438
  • София
  • Мнения: 5 170
Утре ще разполагам с ПИ по математика на Регалия и ще го пусна.

# 439
  • Мнения: 49
Е, какво да се притеснява детето при тези резултати. Само може да ѝ навреди. Да се надяваме само, че на реалните изпити, ще са максимално концентрирани, не и притеснени.
Да де, това ми е проблемът, че не се притеснява, когато му е времето, а ще вземе да се притесни баш когато не трябва.

# 440
  • Мнения: 6 446
Може ли някой да каже със сигурност всички тези литературни термини, спрягани в последните страници, за какво реално са ни? Щото аз не намирам никакъв смисъл да се пали фитила за подобни, при положение че не виждам нито една задача, където да са включени. Ако случайно пропускам - поправете ме

# 441
  • София
  • Мнения: 12 255
Здравейте, и аз с въпрос за пробния на Регалия. Според сина ми, подточка В на 22 задача не може да се реши без информацията от подточка Б и затова била грешна. Не съм видяла задачата, ама да питам има ли и други, които мислят така? Довечера ще я погледна, той тази сутрин сподели и вече нямам достъп до теста, а ме гложди любопитство.
На НВО 2018 подточка В на последната задача също не можеше да се реши, без да е решена подточка Б. Това не значи, че задачата е грешна.

# 442
  • София
  • Мнения: 6 039
Някой може ли да изпрати условието на 23та задача от Регалия пробния по математика, че така, както е записал сина ми условието и аз не мога да реша две от подточките 😄
С другите той казва, че се е справил, но на две геометрични от първия модул се бил затруднил, та ще видим...
 

# 443
  • Мнения: 308
Аз ще помоля за целия пробен, а също и за отговорите, когато излязат !

# 444
  • София
  • Мнения: 6 039
Ами аз другите задачи ги нямам в момента, пък и бяха много надраскани, Ако никой не ги сподели, ще гледам да намеря време да ги зачистя и пратя в следващите дни...

# 445
  • Мнения: 221
Здравейте!

Дали може да ми помогнете с едно питане по математика? Как следва да се приложи формулата, когато в скобите имаме три члена (a-b+c)²  Предварително Ви благодаря за помощта!

# 446
  • Мнения: 86
Здравейте!

Дали може да ми помогнете с едно питане по математика? Как следва да се приложи формулата, когато в скобите имаме три члена (a-b+c)²  Предварително Ви благодаря за помощта!
(a-b+c)²  = (a-b+c)(a-b+c) = a2 - ab + ac - ab + b2 - bc + ac - bc + c2 = a2 + b2 + c2 - 2ab - 2bc + 2ac = a2 + b2 + c2  + 2(-ab - bc + ac)

# 447
  • Мнения: 538
Здравейте!

Дали може да ми помогнете с едно питане по математика? Как следва да се приложи формулата, когато в скобите имаме три члена (a-b+c)²  Предварително Ви благодаря за помощта!

Ето:
https://shorturl.at/clnvF

# 448
  • Варна
  • Мнения: 731
В неделя дъщеря ми беше за пръв път на пробен по БЕЛ във Варна.
Излезе изненадана, че преразказът е бил от името на героя, а не от неутрален разказвач.
Досега винаги са давали на НВО неутрален разказвач. Слувало ли ви се е на пробен да дадат от името на герой?

# 449
  • София
  • Мнения: 12 255
Не е винаги от неутрален разказвач на НВО. 2020 например е от името на герой. 2013, когато кандидатства голямата ми дъщеря, също беше от името на герой.

Общи условия

Активация на акаунт