Негативни отговори

  • 2 808
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Чудя се и се мая ... защо винаги на почти всяка тема повечето хора пишат негативни неща ?
Като например
" ти тъпа ли си защо търпиш"
Или
"Явно си луда ако позволяваш това"
И други в този стил.
Добре че аз още не съм споменал проблем,  че четейки този форум за взаимопомощ веднага ще разбера че съм загубенят побърканяк и ще си тегля куршума.
Незнам комплекси ли избивате ? Искате на хората които им е тежка да и стане по зле ? Каква е целта?

# 1
  • Мнения: 2 151
Пич, ти си се настроил за скандал ли?
Тук е форум, и понякога е джунгла. Не може да очакваш отговори като на психотерапевт - "А сега се отпуснете", "Почувствайте положителната енергия", "Погледнете позитивно на ситуацията"... Тука се настъпват мотики, хвърчат винкели и дървета... виждал си женски бой нали? Всичко е разрешено.

# 2
  • Мнения: 58
Пич, ти си се настроил за скандал ли?
Тук е форум, и понякога е джунгла. Не може да очакваш отговори като на психотерапевт - "А сега се отпуснете", "Почуствайте положителната енергия", "Погледнете позитивно на ситуацията"... Тука се настъпват мотики, хвърчат винкели и дървета... виждал си женски бой нали? Всичко е разрешено.
Аз съм нов.... не знаех.
🫣

# 3
  • Мнения: 40 950
А може би причината е, че човекът пита за съвет, а не за утеха. И трезвият анализ на ситуацията най-често показва, че е забъркана идиотска каша. И за да има шанс за оправяне първо трябва питащият да осъзнае това. За съжаление най-често питащите не искат истински съвет или осъзнаване, а успокоение и някой да ги увери, че не са в грешка. Ми ако е така да си го кажат - успокойте ме и ме погалете по главичката, не искам неприятни съвети.

# 4
  • Мнения: 18 562
Сега четох един руснак, отишъл на запад  и бил като всички. Познавали го веднага, че  е руснак
 Питал накрая как - по недоволното лице. Няма друго отличие.
 И осъзнал, че  иска своята правда ,своите разбирания, на другите са дразнещи и неправилни. И когато  стигнал до там, да уважава на всеки вижданията - например да си качва краката  или седне на масата някой, не го смята недопустимо, се сля с другите ,защото на лицето нямало недоволство.
  Мога да потърся клипа ,но във фб като видиш нещо,  изчезва. Пък и  на руски  е.
 Та  и ние като братя   на братушките ,все недоволни и  не приемаме друго , освен нашето виждане.  А може да не си съгласен и  да не правиш така ,но да приемаш ,че другият може и не ти пречи. И не те впечатлява дори.  Мъж с рокля ли е, с кофа на главата ли ходи- негов проблем
 И понеже тук е за съвети , не  е на теб какъв подхожда ,  а на питащия ,според каквото усещаш за него какво . Твоят стандарт, успешност, възгледи са си твои.
 Ако не наранява друг, всеки има право да е какъвто иска и както иска, последиците са си негови.
 Или изтърканото - забранено е само в наказателния кодекс написаното. Задължителни са данъците. Нищо друго.
/освен ако е за политика и футбол май, там прошка няма/

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
За напудрени, мили и безболезнени отговори, може би трябва да се обръщат към приятелите си.
Тук всеки си казва нещата така, както ги вижда. Без фалшива загриженост.
Освен това, нали търсим решение, а не съжаление?

# 6
  • Мнения: 432
Когато пишеш във форум на непознати, трябва да ти е ясно, че може да ти се включи някой с нещо по-твърдо.

Тук хората не са професионални психолози на които им се плаща, за да ти засвидетелстват мило поведение и отношение. Отделно е много вредно да кажеш на някого ''продължавай напред, ти си супер'', когато историята на конкретния човек не корелира с това да завършиш съвета си с нещо позитивно.

Също така, извинявам се, мен лично много ме агресира неграмотно написан и поднесен проблем, с крайно абсурдни твърдения и примери, които те карат първо да се стъписаш, после да се зачудиш какво да кажеш и накрая да ти дойде да напишеш нещо подигравателно.

А, да не говорим, че тук това, което виждам, че масово се търсят съвети за бързи и лесни решения. Търсят се някакви рецепти за лесен живот, без човек изобщо да си направи труда да излезе сам от ситуацията. Ако ти е трудно, има си специалисти за тази работа. В този форум хората не са такива и могат да ти кажат всичко и каквото си искат. Елементарно е.

Най-добрите ми приятели са ме правили на две стотинки, когато не съм права или имам нужда от отрезвяване. Галенето с перо никога не е добро решение, освен ако няма да скочиш от 8-мия етаж, нали.

# 7
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Съжелявам хора. Това ми се струва твърде грубо и невъзпитано. А аз не съм от нежните души. Това е мое мнение не казвам че е миродавно.


Ако ти си в някаква абсурдна ситуация, но не го виждаш, би искал някой да те гали с перо, или да чуеш една по-груба, но истинска гледна точка, която може да ти отвори очите?
Човек трябва да може да приеме истината, каквато и да е, ако иска да си подобри живота.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 664
Дори психолозите не са там да ти засвидетелстват съчувствие и да те тупат по рамото. Някои са големи секири и това също е метод, доста ефективен, всъщност, когато е използван в правилния момент.

# 9
  • Мнения: 185
То и без това жените не се оценяват. Сега искаш и заяждането им да отнемеш. Ужас, планетата отива към еднополова. Нищо чудно,че предсказват края на света. То така не са нужни световни войни,хората сами по себе си ще изчезнат

# 10
  • Мнения: 1 141
Не знам, пробвайте да си напишете проблемите в някой форум с популация на 80% от мъже, сигурна съм, че те ще оценят нежните ви души.

# 11
  • Мнения: 432
То и без това жените не се оценяват. Сега искаш и заяждането им да отнемеш. Ужас, планетата отива към еднополова. Нищо чудно,че предсказват края на света. То така не са нужни световни войни,хората сами по себе си ще изчезнат

Съмнявам се, че има хора тук, които ей така за спорта ще тръгнат да ти се заяждат и да ти начукват канчето.

Преди няколко дни, имаше тема за (ще перифразирам) ''как да си направим бебе без да правим секс'' и същия автор след още няколко дни беше пуснал тема за това, че имала странен начин по който мастурбира, имало ли е някой друг със същия проблем (тази тема се изтри). И в двете теми бяха написани крайно абсурдни неща.

Как трябваше да реагираме на подобни ''проблеми''? Това плачеше за подигравки. И то даже не ти идва от лошотия, ами от недоумяването какви хора съществуват, с какви неща занимават хората.

Колкото по-абсурден ти е проблема, толкова повече такива коментари ще получаваш. Не съм прочела нито един лош коментар в тема, която е грамотно написана, посочени са ти логични причинно-следствени връзки и си личи, че човекът има нужда да изкоментира проблема си.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 523
Аз лично съм минала през доста абсурдни ситуации и съм си получила критиката тук. Ама има хора, теми от някои жени, които направо къртят стени от тъпотия.
Аз съм давала разписан план какво може да се направи.
Повечето авторки нищо не правят.
Ами какво друго освен груби майтапи може да последва?

# 13
  • Мнения: 185
То и без това жените не се оценяват. Сега искаш и заяждането им да отнемеш. Ужас, планетата отива към еднополова. Нищо чудно,че предсказват края на света. То така не са нужни световни войни,хората сами по себе си ще изчезнат

Съмнявам се, че има хора тук, които ей така за спорта ще тръгнат да ти се заяждат и да ти начукват канчето.

Преди няколко дни, имаше тема за (ще перифразирам) ''как да си направим бебе без да правим секс'' и същия автор след още няколко дни беше пуснал тема за това, че имала странен начин по който мастурбира, имало ли е някой друг със същия проблем (тази тема се изтри). И в двете теми бяха написани крайно абсурдни неща.

Как трябваше да реагираме на подобни ''проблеми''? Това плачеше за подигравки. И то даже не ти идва от лошотия, ами от недоумяването какви хора съществуват, с какви неща занимават хората.

Колкото по-абсурден ти е проблема, толкова повече такива коментари ще получаваш. Не съм прочела нито един лош коментар в тема, която е грамотно написана, посочени са ти логични причинно-следствени връзки и си личи, че човекът има нужда да изкоментира проблема си.
Добре,казвам проблема и въпроса си.
Защо на жените живеят в живот,с тормоз,с грубости,неоценена,в мъки,страдание,в сълзи от душевна болка? Защо жените искат това и се мъчат по такъв начин да продължава живота им? Не става дума за предмети и пари или имоти. Просто психически защо им харесва това?

# 14
  • София
  • Мнения: 12 664
Жените, жените. И мъже живеят в такива абсурдни ситуации. Даже някои са писали тук. Глупостта не е полова характеристика.

Общи условия

Активация на акаунт