Аблация на сърцето -12

  • 5 450
  • 205
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 41
Както споменах по-горе, симптоми никакви не съм усетила, а спортувам редовно, по 4-5 пъти в седмицата ходя на кондиционни тренировки и събота и неделя пешеходствам то 8-10 км. Откриха ми предсърдното мъждене на 16 април при профилактичен преглед. Пих един месец кордерон / 10 дена по 3 таблетки от 200 мг./ и следващите дни /до вчера / по 1 таблетка сутрин - резултат 0 . И двамата кардиолози смятат, че аблацията е решение за мен, защото не съм на много години.

Macadamia, има много хора, включително и по-възрастни, които с една или две аблации, защото ПМ е по-сложна аритмия и често се налага и втора, наистина забравят за проблема, а щом сте млад човек, пиенето на Кордарон е изключително вредно, уврежда много органи, най-вече щитовидната жлеза и не може да бъде приеман постоянно. За дългосрочен план щом той, дето е най-силния антиаритмик не ви действа, медикаментозно много опции за лечение няма.
Аз съм 50 кила с мокри дрехи и припадам от игли, ами издържах я тази аблация напълно будна, единствения плюс е, че при мен беше по-кратка, към час и половина, на мен не са ми вливали никакви успокоителни, защото това щеше да попречи на аритмията да се прояви...е, хич не е приятно, особено моментите на горене имаш чувството, че слон ти е седнал на гърдите и не можеш да си поемеш дъх, но в замяна получаваш спокойни дни в най-добрия случай за дълги години.

# 121
  • Мнения: 413
За Кордарона. При първата ми среща с ПМ и ПТ отидох на кардиолог. Той установи, че съм с пристъп и започна да пише документи за прием в спешно отделение. През това време аз влязох спонтанно в ритъм. И тогава той ми предписа Кордарон и Синтром за разреждане на кръвта.
След два-три месеца отидох на преглед при друг, по-"печен" кардиолог. Той ми обясни, че Кордаронът е много мощно лекарство, но има вредни странични действия при много пациенти - при продължителна терапия с него при някои хора  се отлага йод върху очните дъна и освен това има неприятни последствия върху щитовидната жлеза. Изпрати ме на офталмолог и на ехография на щитовидната жлеза и изследване на хормони и като видя резултатите, веднага спря Кордарона. След още три месеца вече беше отшумяло действието на Кордарона.
Затова - по-далеч от него. Той бил най-подходящ само в спешно отделение за да ви вкарат в ритъм с конски дози, впръсквани равномерно на марки порции във вената през абокад със специална машинка (перфузор) в която се поставя огромна спринцовка с разтвор на Кордарон и машинката постепенно натиска буталото на спринцовката. Това продължава часове наред и ако не влезете в ритъм с една доза (спринцовка), може да включат след това втора, че и трета.
А кардиологът смени Кордарона с Ритмонорм и Синтрома с Прадакса. . След още няколко пристъпа преминах на Соталол с търговско название Дароб, после се подложих на първа аблация и след нея ми предписаха Амаритон.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 19:09 от Stilgar

# 122
  • Мнения: 55 030
Подкрепям за Кордарон. Макадамия отскоро се интересува, но аз много пъти съм писала в темата, че е силно токсичен и много бавно се изчиства от ЩЖ. Един единствен път се съгласих да ми вливат венозно в спешното. За пиене - абсурд!
Аз съм под 50 кг, не съм се поколебала за миг за аблация. Калея, която силно ме мотивира, също е много грацилна и нежна, е с 2 аблации. Кг не са от значение. Дори за лекарите е много добре да правят аблация на по-фини пациенти. Мен ме похвалиха, че съм като гимнастичка. Simple Smile

# 123
  • Мнения: 3 033
Много е притеснителен този кордерон, надявам се за един месец да не съм си нанесла особени поражения …..🙏
Килограмите ги цитирах, защото ми изписаха Ротеас 60 мг, но в листовката пише ако си до 60 кг, повече от 30 грама Ротеас да не се приема….

# 124
  • Мнения: 443
Много е притеснителен този кордерон, надявам се за един месец да не съм си нанесла особени поражения …..🙏
Килограмите ги цитирах, защото ми изписаха Ротеас 60 мг, но в листовката пише ако си до 60 кг, повече от 30 грама Ротеас да не се приема….

Вредите, които нанася Кордаронътнна организма беше една от главните причини да се навия толкова бързо за аблация. Освен това ми обясниха, че в някакъв момент организмът привиква към антиаритмитиците и спират да действат. Иначе майка ми пие Ротеас - също по 1/2 таблетка на ден, тъй като и тя е под 60 кг

# 125
  • Мнения: 11
И аз да споделя за Кордарона...Преди години Шалганов ми прави кардиоверзио, заради перманентно ПМ с неизвестна давност (и аз не усещах, че съм с такова). Беше неуспешна процедурата. После ми вкара огромна доза Кордарон по схема...влязох в синус за 12 часа. Пих го два месеца и това сърце не трепна. Нито една екстрасистола, нито ПМ/ПТ. Щастие голямо беше. Докато не си пуснах кръвни изследвания. Чернодробните ензими 3-кратно завишени, щитовидните хормони разбъркани. Шалганов като ги видя 🥲 веднага ми спря лекарството. Все питам няма ли да създадат нещо ново за ритъмни нарушения, че само две-три въртят. 😄

# 126
  • Мнения: 3 033
И един, признавам си, много глупав въпрос по скоро към дамите, понеже никога не съм си правила подобни интервенции и в днешно време всички ходим на маникюр и педикюр с гел лак, трябва ли ноктите на ръцете и на краката да са чисти- без лак? Чувала съм, че при хирургични операции ноктите и на ръце, и на крака трябва да са без лак, защото се следи нещо по ноктите, дали посиняват или побеляват.

# 127
  • Мнения: 443
И един, признавам си, много глупав въпрос по скоро към дамите, понеже никога не съм си правила подобни интервенции и в днешно време всички ходим на маникюр и педикюр с гел лак, трябва ли ноктите на ръцете и на краката да са чисти- без лак? Чувала съм, че при хирургични операции ноктите и на ръце, и на крака трябва да са без лак, защото се следи нещо по ноктите, дали посиняват или побеляват.

Не помня дали изрично ми бяха казали нещо за лака, но аз за всеки случай бях без

# 128
  • Мнения: 55 030
Мисля, че без лак искат. Аз бях без, но имам спомен, че Таня си го махна в болницата.
Да допълня за Кордарон. И аз, при мисълта, че ще осъмвам в спешното и не винаги ще мога да го откажа за вливане, много бързо взех решение за аблация.

# 129
  • Мнения: 3 033
А в какво се изразяват такива “кризи” ?

# 130
  • Мнения: 413
Т.е. в какво се изразяват пристъпите на ПМ и  ПТ ли?
Изведнъж усещате как сърцето ви започва да бие много неравномерно. Постепенно за няколко минути характерът на сърдечния ритъм се изменя - той става ускорен, но продължава да е неравномерен (не е синусов ритъм).
От началото на пристъпа започвате да усещате тежест в гърдите (може и стягане), имате усещане, че не ви достига въздух, усещате обща слабост, не са изключени и паник атаки. При всеки усещанията са различни.

# 131
  • Мнения: 55 030
А в какво се изразяват такива “кризи” ?

А ти изобщо ли не си усетила, че пулсът ти не е равномерен?
Аз имах проблеми миналата пролет и се опасявах, че съм получила ПМ, но се оказа синусова аритмия. Според мен доста неравномерен ми беше пулса. Но и преди аблацията, от многото пристъпи, сърцето ми се беше ошашавило и всякакви аритмии се отчитаха на холтер.

# 132
  • Мнения: 3 033
Нищо не усещам, освен понякога преди да започна хапчетата, загряване на тила.

# 133
  • Мнения: 413
А в какви граници се движи пулсът ти? Като бях в НКБ за аблацията, един чичо от съседното легло в стаята ми разправяше, че също не усеща нищо като е излязъл от ритъм, но само когато пулсът му е в граници примерно 60-80 удара в минута. И така дори няма представа кога е излязъл от ритъм - дали преди няколко часа, няколко дни или седмици примерно. Имал е пристъпи на ПМ и ПТ с по-висок пулс и тогава веднага е усещал.

# 134
  • Мнения: 55 030
Нищо не усещам, освен понякога преди да започна хапчетата, загряване на тила.

Ясно.
Миналата година питах в темата как се усеща ПМ, но явно не всички го усещат.
А като си пипнеш пулса нали се усеща неравномерен?
Че аз от малка съм с висок пулс и ми е навик да проверявам. Няма начин да не разбера, че има разлика в ритъма.

Общи условия

Активация на акаунт