Мартенски бебчета 2024 - пролетни бебчета мама радват (тема 1)

  • 11 415
  • 535
  •   4
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 417
Беба снощи се изнерви доста. Хем ѝ се спеше, хем нервна и не можеше да заспи. През последните няколко дни все едно и също. Реве, сучи, не иска шишето, а не може от нерви да заспи. Някак си изпи 30мл АМ на малки порции. Накрая заспа към 1часа.
И се събудихме чак във 7 сутринта. Предната вечер пак беше така. Пропусна среднощното хранене към 3-4ч.
Сука добре и от 2те гърди и изпи и 30мл АМ и пак заспа.
Обаче памперса ѝ беше само малко напишкан. А при 6ч пауза трябваше да е прелял направо.
Не знам дали не пречи и за кърменето такава голяма пауза през ноща.
     Аз и като кърмя текат. Преди я слагах първо на дясната гърда, че течеше. Сега докато я кърмя пък лявата теква отгоре ѝ. А аз се пукам от яд че става зян млякото. Joy
      Дано да тръгне пустото му мляко.
Аз вчера се светнах че мога да се претегля с нея и без нея на домашния кантар и да сметна колко е качила. Естествено не е съвсем точно, но пак дава някаква представа.
За 10 дена мисля че е качила много добре, въпреки  всичко. Със сигурност по добре отколкото като беше с диария, въпреки че тогава се хранеше доста по добре.
Сега ще видя в следващите дни как ще качва.
След седмица ще трябва да слагаме и първа ваксина, та и педиатъра ще се изкаже.
Надявам се да не ми направи алергия и от ваксината, че чета че и това се случва.
Сега се притесних за памперса. Цял ден над памперсите ще слухтя сега. Rolling Eyes

# 211
  • Мнения: 2 276
Geizer, пробвай следващия път ако суче добре и от двете гърди да не й даваш АМ изобщо, особено ако се нерви на шишето. Да, ще се събуди към 3-4, но ще си я нахраниш нормално само от гърда и ще ти се регулира кърмата и нейното хранене.

# 212
  • Мнения: 185
Има ли бебета, които хапват по 150 мл АМ на хранене? Ние сме от няколко дни така, че бебчо почна да търси още като му свърши млякото. 🧐

❗Ще слагате ли ротавирусна ваксина?

# 213
  • Мнения: 16
Аз вече спрях да се притеснявам за акото на бебка. След шест дневния застой неакане си се изходи нормално и след това пак продължи да не ака всеки ден а на два или три дни само веднъж със съвсем нормална консистенция. За сметка на това напишканите памперси са тежки, явно просто усвоява добре кърмата и не остава много ако 😃 Не знам дали неакането има значение, но бебка пръцка супер много и то постоянно. Все едни звучни, та понякога и миризливи, като голям човек 😆 Относно кърмата аз много се притеснявах дали се храни добре заради разцепените ми и плоски зърна, но наддава добре така че явно само аз се мъча а на нея и е все едно какви са ми… Понякога яде и от двете на хранене, понякога само от едната и заспива доста дълбоко, втората я цедя ако усетя че е много пълна. Пия чай за кърмачки и се надявам че е достатъчно кърмата понеже е доста спокойна, освен като й се запръцка, тогава вече си личи какъв й е зора 😃

# 214
  • Мнения: 120
Аз мисля да слагам и ротавирусната ваксина, следващата ни детска консултация е на 30-ти май и тогава ще слагаме ваксините за втори месец.(Сега се замислих, че вероятно ще е доста кисел на 1-ви юни).

Ние сме още на 6 х 120 мл, имаше два дни на 6 х 130 мл но после два дни едва изяждаше 5 х 120 мл, та чакам да даде сигнал за увеличението от 90 мина на 120 за няколко дни. Реално, педиатъра каза, че може вече да увеличим на 130 мл, но аз се водя по детето, ако иска яде, няма да го насилвам, че да повръща и обратното. Simple Smile



Има ли бебета, които хапват по 150 мл АМ на хранене? Ние сме от няколко дни така, че бебчо почна да търси още като му свърши млякото. 🧐

❗Ще слагате ли ротавирусна ваксина?

# 215
  • Мнения: 6 417
Geizer, пробвай следващия път ако суче добре и от двете гърди да не й даваш АМ изобщо, особено ако се нерви на шишето. Да, ще се събуди към 3-4, но ще си я нахраниш нормално само от гърда и ще ти се регулира кърмата и нейното хранене.
Ами не знам вече...
Ей сега започнахме да се кърмим в 11,45ч. Ииии до 13ч. Суче, заспива.. След 5-10 мин пак суче, пак заспива... И така до сега. И пак е будна. Не е като да заспи спокойна като нахранена. Шишето пак не го иска.
И лесно се измаря да суче, че не е като да е сукала предимно до сега.
Иначе засуква хубаво и силно.

Гърдите ги изпразва добре, ама те нали все отделят по малко... След 10-20 минути сън все се събира колкото за 1-2 глътки и с тях се залъгва.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 13:56 от geizer

# 216
  • Мнения: 282
И моята госпожица е по същия начин  Simple Smile Не знам и аз колко е нормално ,но пък щом е спокойна някак си и аз съм!

Щом бебето наддава добре , значи си имаш кърма и всичко си е наред Wink

На каката не съм слагала ротавирусна, но сега сме решили да я поставим.


Аз вече спрях да се притеснявам за акото на бебка. След шест дневния застой неакане си се изходи нормално и след това пак продължи да не ака всеки ден а на два или три дни само веднъж със съвсем нормална консистенция. За сметка на това напишканите памперси са тежки, явно просто усвоява добре кърмата и не остава много ако 😃 Не знам дали неакането има значение, но бебка пръцка супер много и то постоянно. Все едни звучни, та понякога и миризливи, като голям човек 😆 Относно кърмата аз много се притеснявах дали се храни добре заради разцепените ми и плоски зърна, но наддава добре така че явно само аз се мъча а на нея и е все едно какви са ми… Понякога яде и от двете на хранене, понякога само от едната и заспива доста дълбоко, втората я цедя ако усетя че е много пълна. Пия чай за кърмачки и се надявам че е достатъчно кърмата понеже е доста спокойна, освен като й се запръцка, тогава вече си личи какъв й е зора 😃

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 11:12 от Pelt04

# 217
  • Мнения: 2 000
geizer, има колектори за кърма, които може да използваш, за да не губиш ценно мляко:
https://images.app.goo.gl/DPZtFq6tt7Wvpf5s9
Има на различни марки и по аптеките и детски магазини.
Твоята девойка по думите ми звучи като да си похапва добре, но ако се притесняваш, наеми си една бебешка везна и я тегли веднъж в седмицата голичка да видиш колко и дали качва.
Ама спри с АМ, ако не е гладна, а заради съмненията на мама. Само в краен случай давай, иначе на гърда - разбира се, ако можеш да си го позволиш чисто времево и нямаш друго детенце, което има нужда от мама.

# 218
  • Мнения: 185
Аз мисля да слагам и ротавирусната ваксина, следващата ни детска консултация е на 30-ти май и тогава ще слагаме ваксините за втори месец.(Сега се замислих, че вероятно ще е доста кисел на 1-ви юни).

Ние сме още на 6 х 120 мл, имаше два дни на 6 х 130 мл но после два дни едва изяждаше 5 х 120 мл, та чакам да даде сигнал за увеличението от 90 мина на 120 за няколко дни. Реално, педиатъра каза, че може вече да увеличим на 130 мл, но аз се водя по детето, ако иска яде, няма да го насилвам, че да повръща и обратното. Simple Smile



Има ли бебета, които хапват по 150 мл АМ на хранене? Ние сме от няколко дни така, че бебчо почна да търси още като му свърши млякото. 🧐

❗Ще слагате ли ротавирусна ваксина?

Кога е родено бебе? ☺️☺️ И имахте ли реакция след първата ваксина?

# 219
  • Мнения: 31
Здравейте мами!
в началото на май месец ни предстои пътуване около 250 км с 2 месечно бебе.
Нека тези , които са минали такова изпитание да кажат какво не трябва да забравям на всяка цена - за колата, престоите по пътя и тн,

# 220
  • Мнения: 67
Здравейте мами!
в началото на май месец ни предстои пътуване около 250 км с 2 месечно бебе.
Нека тези , които са минали такова изпитание да кажат какво не трябва да забравям на всяка цена - за колата, престоите по пътя и тн,

Ние за празниците пътувахме 500 км в посока. Тъй като нашия младеж хич не обича возенето с кола тръгнахме след второто му нощно хранене - към 5 часа за да хванем най-здравия му сън. Пътувахме около 5 часа и половина с едно спиране около час за хранене преобуване и почивка. По мое мнение трябва да имсте еднократни пелени за преобуването, памперси и всичко нужно за тоалета, водичка(ако давате). Аз кърмя, така че не ми е трябвал термос и шишета за АМ, но ако се храни с такова мляко трябва да си предвидитв и такива неща. Сенник за столчето(ако няма към него), дрешки за преобличане. Общо взето на мен това ми беше необходимо.

# 221
  • Мнения: 6 417
sd.ad,
Благодаря за съвета, ама млякото не е чак толкова че за колектор.
Малката преди малко пак се скара с гърдата ми че не пуска достатъчно мляко. Чак се разплака от нерви милата.
     За АМ няма опасност да я нахраня без да е гладна. Тя хич не го иска и хапва само когато прегладнее съвсем. Така че аз предлагам, амааа... Не ме питай колко мляко изхвърлям. Изобщо не засмуква когато не иска, а и  малко мляко да и потече в устата или не гълта или направо го  плюе.
А вече като види шишето направо се и мръщи или ревва и става съвсем ясно че не го иска.
С кърмата е ясно че не достига, понеже си иска през 20-30 минути. Цял ден я кърмя днеска. То каталяса детето да суче. Disappointed Relieved

# 222
  • Мнения: 49
Здравейте. А питали ли сте педиатрите за даването на вода, при изцяло кърмените бебета? Аз предлагам рядко вода, може би веднъж дневно. Заради шишето, да не я отбивам, не че съм противник на водата, но не мисля че има и нужда от повече… нз

# 223
  • Мнения: 202
Колко време може да стои направена хумана във шишето

# 224
  • Мнения: 6 417
Люси, на едно от млеката пишеше на кутията 2 часа. Ама май не е ок да се претопля после.

Общи условия

Активация на акаунт