Мартенски бебчета 2024 - пролетни бебчета мама радват (тема 1)

  • 14 811
  • 742
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 190
Тъй като за всяка една лъжичка се изисква по 30мл вода, първо се слага водата, а после млякото. Или трябва да измерите да сложите точно по 30мл за всяка лъжичка. Количеството се вдига, но се дава цялото. Ако се слагат 4 лъжички, се счита като 120мл. и т. н.
Мисля че по малко вода може да доведе до запек.

Ами няма запек, но все пак искам да е както трябва. Аз не знам защо сме пропуснали да го изкоментираме с педиатърката, още тази седмица като се чуем за Ротавирусната срам, не срам, ще и поставя въпроса.

Кажете някой качествен термос, който да задържа водата малко повече време. Моят е от Шийн с дисплей, но е голям боклучец и искам да го сменя.

Вашите бебета стряскат ли се в будно състояние много? Мойто някой път и от моя глас се стряска, като заспива също доста. Много ми е странно.

# 391
  • Мнения: 306
Разреждането на млякото трябва да е точно, както е показано от производителя. Винаги първо се слага водата, защото иначе консистенцията и количеството не са както е определени. Ако се слага първо млякото се получава разлика от около 10 процента в милилитрите. Не е фатално, че сте смесвали така до сега, но умишлено да променяте консистенцията с 10 процента, по-добре не за в бъдеще.

Термос добър има в ИКЕА и ДМ. От ИКЕА имам в тъмен цвят, с щракащ нито отворено/затворено и тогава капачката. От ДМ е сребрист, нищо по-специално да го опиша.

# 392
  • Мнения: 472
Да, нашият често се стряска. Нормално е. Аз ползвам термос на Twistshake и съм доволна.
При вас как върви превеждането на болничните след раждането? Аз не мога да им хвана спатиите. Този болничен,дето ми го издаде педиотйрката на части ли ще го плащат? Периодът е 23.04 - 23.06, а днис съм получила превод за 6 дни болничен. Това до края на април ли е? Защото пиши за 4-и месец. Много е обйркано, а НОИ не вдигат телефона хахах

# 393
  • Мнения: 457
Аз слагам първо водата после АМ , не знам защо но винаги така съм го правила още от първото ми дете ,явно тогава съм питала лекарката.  А относно термоса вече не го използвам защото каната ми подържа точната температура на водата и ми е 100 пъти по лесно .

# 394
  • Мнения: 150
За болничния се изплаща месец по месец, спрямо работните дни през месеца, то в портала, като пише 4 месец х дни, после 5 месец х дни и така месец по месец.


После след този трети болничен се подават за отпуска през работодателя две декларации. Аз чакам някой слънчев ден да се замъкна до офиса да ги занеса. Моя последен болничен е от 1 май до 25 юни, после чрез работодателя от 26 юни до 27 март до 410 дни. Като гледам, че ми ги изплащат последния четвъртък на месеца.

За млякото аз си наливам в друго шише 120 мл сипвам около половината в друго добавям 4 лъжици и после доливам с остатъка от водата и разбърквам, така пише на кутията и давам да се пие от бебчо, като ако трябва да е по-малко количество му дърпам бутилката 🤣

За термос си купих от синсей един най-обикновен за 12 лв, като излизаме навън и си ми върши добра работа. Иначе си ползвам каната за вода, която си е с градуси, честно вече и не пробвам млякото вече толкова вече бутилки съм приготвила 😵‍💫

Моя не се стряска, свикнал е на шум. Но тези днес само да мръдна и мрън мрън да стоя при него, не иска да се гушка ама да го гледам как си играе на гимнастиката, малък глезанчо го играе днес.

# 395
  • Мнения: 472
Мерси,Деси! Явно наистина са 4 дни  за април.

# 396
  • Мнения: 30
А как сте с крустите? При нас последните няколко дни положението стана страшно - по главата са мънички и по-лесно падат, обаче по челцето и веждите стават на едни дебели кори чак, даже тръгват и надолу по клепачите и точно тях не знам как да третираме. Иначе мажем с крема против крусти от серията на Биодерма, също така с бебешко олио и после с мека четка за коса минавам, обаче падат само тия мъничките по главата, другите дори и нещо да падне, на другия ден са се появили пак... А клепачите не смея с нищо да мажа и не знам да не стане някакъв проблем

# 397
  • Мнения: 150
След като има по лицето чело, нос, уши...се води себореен дерматит, така каза педиатъра и като ни видя нашия бебок с тях ни изписа себинил https://remedium.bg/sebinil-gel-krem-50ml-080508/p мажем по два пъти дневно после мием с водичка и те си падат и изчезват.(Само косата с гребенчето за по-големите ползвахме). Също излизайте повече на въздух. Но съвета ми е да се свържете с педиатър/дерматолог (ако вече не сте) да даде съвет. Simple Smile

А как сте с крустите? При нас последните няколко дни положението стана страшно - по главата са мънички и по-лесно падат, обаче по челцето и веждите стават на едни дебели кори чак, даже тръгват и надолу по клепачите и точно тях не знам как да третираме. Иначе мажем с крема против крусти от серията на Биодерма, също така с бебешко олио и после с мека четка за коса минавам, обаче падат само тия мъничките по главата, другите дори и нещо да падне, на другия ден са се появили пак... А клепачите не смея с нищо да мажа и не знам да не стане някакъв проблем

# 398
  • Мнения: 49
Здравейте! След поставянето на ваксините за 2рия месец, при вас педиатрите какво изписаха за температура?

# 399
  • Мнения: 6 512
При нас само сироп с парацетамол. Звънях им, понеже температурата не падаше. Казаха ми да изкъпя бебка с малко по хладка вода. Добре че температурата не беше много висока и бебка просто спеше повече през следващите 2 дена и беше с намален апетит.
След 3тия месец мисля че може да се дава и алгофрен.

# 400
  • Мнения: 472
На нас ни каза да сложим кул пач и ако вдигне температура - Панадол бебе.

# 401
  • Мнения: 206
На нас ни исписаха Панадол и Еферелган свещички но слава богу не ползвахме нищо нямашени нищо беше си като всеки ден 😊😊😊

# 402
  • Мнения: 30
Аз дадох Нурофен нищо, че пише след 3ти месец. Разделих дозата на половина. Подейства обезболяващо и на мускулчетата му.

# 403
  • Мнения: 411
Педиатърката ни изписа Панадол бебе 2,5 мл за температура над 38,5 градуса. Предупреди ни, че превантивно лекарство не се дава, а само при доказана температура.

# 404
  • Мнения: 206
Оф нещо немога да разбера какво се случва със тези болнични последния ми е от 29.04 до 20.06 болничен на 15.05 са ми изплатени само два дена как ги плащат нищо немогя да разбера някои може ли да ми каже

Общи условия

Активация на акаунт